Skocz do zawartości
Gość gregor1

[B5] Jaki rozmiar felgi i opony?

Rekomendowane odpowiedzi

mam teraz 225/45/17 czy moge teraz zalozyc 215/45/17 ? dodam ze tylko na jedna os, na przod czy ABS nie bedzie wariowal ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorry, this is not possible with your browser.

Możesz w gumiarni zrobić wyrównywanie bierznika, ale pewnie mało co z niego zostanie jeśli jest mocno ścięta. W moim poprzednim autku lekko ścięte opony zakładałem na tył, po jednym sezonie były juz równe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam teraz 225/45/17 czy moge teraz zalozyc 215/45/17 ? dodam ze tylko na jedna os, na przod czy ABS nie bedzie wariowal ?

 

Możesz,ABS niema nic do tego,tym bardziej że to niewielka różnica ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam na tyle opony 225/40/18 na felgach 7,5cala

no i chciał bym dać na przód opony o szerokości 205 tylko nie wiem jaki profil żeby były mniej więcej równo wysokie jak te z tyłu...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

google -> kalkulator opon...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proste obliczenie matematyczne ;) 205/45, powinna być tylko 2mm wyższa od 225/40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2,25mm na profilu, czyli 4,5 mm na średnicy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
google -> kalkulator opon...

 

wyszło tak:

 

Idealny profil wynosi: 44, najbliższa mu opona to: 45

205/45/18

Różnica wskazań prędkościomierza: minus 0.7 %

(Nowe koła mają większą średnice i obracaja się wolniej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy a ma ktos moze rozpiske jak to wyglada w oryginale tzn wg VW jakie rozmiary ida na paska B5 3BG bo w moim highline mam 15" czy nie powinno byc minimum 16??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

Mam pytanie do was ponieważ dostałem od kolegi prawie nowe całe koła z oponami zimowymi (jeden sezon jezdzone jeszcze z włoskami) 205/55/R16 91 T Pirelli aktualnie jezdze na 195/65/R15 i chciałbym sie dowiedzieć czy na zimę lepiej zakładać moje stare 195/65/R15 czy też 205/55/R16 i jak to się ma do spalania w zimie mój model to B5 99r AFN 1.9 TDI 110KM. Chciałbym zasięgnąć rady od was ponieważ niejednokrotnie pomogło mi to forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten rozmiar 15" i 16" to są idealne odpowiedniki względem siebie ;) sam na lato planuje 205/55R16 z nową felgą, zimą pozostaje mi 195/65R15 bo są po prostu tańsze, ale gdybym mógł to nie bawiłbym się w mniejsze większe.. i wiadomo, że przy 16 auto lepiej wygląda ;)

 

i jeśli chodzi o spalanie, jeden rozmiar ( mając na uwadze to, że te 16" są idealnym odpowiednikiem tych 15" ) raczej różnicy nie robi, ale niech ktos bardziej doświadczony sie wypowie bo ja przed paskiem miałem do czynienia tylko z 14" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak Panowie ktoś jeszcze mógłby się podzielić wiedzą na ten temat ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, mam B5 2.5 V6 TDI 2002 rok chciałbym kupić do niego stalowe felgi czy to prawda że 15 cali nie pasują? Proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz powiedzieć dla czego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jezeli mam teraz 17 cali to te tarcze beda pasowac na 16 cali . nie znam sie dopiero kupilem samochod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą pasować.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności