Skocz do zawartości
Gość gregor1

[B5] Jaki rozmiar felgi i opony?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gonzo_bb

Co sądzicie o kołach 235/45 17" 94y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są wasze opinie na temat felg 18 cali z oponą 225/40 ?

Zastanawiam się między felgami 17 a 18 cali ale straszy mnie profil 40. Chociaż prawdę mówiąc jeżeli kupię 17 cali to profil będzie pewnie 45. Jest się czego bać ?

Edytowane przez Grzesiekk20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie.

Z góry wszystkim dziękuję za poprzednie odpowiedzi w sprawie mojego zapytania.

 

Kupiłem docelową felgą do swojego passata. Są to felgi MONOBLOCK IV.

 

Parametry felg : Wszystkie 18" , 8,5J , ET 38

 

Dzisiaj felgi na próbę założyłem do passka.

 

IMAG0002.jpg

 

IMAG0003.jpg

 

IMAG0004.jpg

 

IMAG0005.jpg

 

IMAG0006.jpg

 

IMAG0007.jpg

 

W planie chciałem założyć opony 215 / 45 / 18 z tym że teraz nie wiem czy takie parametry opony podejdą bez problemu. Nie chcę żeby coś mi obcierało itp.. Wcześniej latałem na felgach 18" z tym że 8J ET35 i nie było żadnych problemów z tym że profil opony był 225/40 I teraz nie wiem czy jak dam profil 45 do monoblocków czy wszystko będzie dobrze..

 

Bardzo proszę znawców oraz osoby z doświadczeniem z takimi felgami o pomoc w tym temacie. Ponieważ chciałbym kupić odpowiednie oponki jak wpakować się w przysłowiową minę.

 

Będę bardzo wdzięczny za okazaną pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapsun

czy na felgę o szerokości 7,5 wejdzie bez naciągu opona 205?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomix!

W B5,5 miałem na zimę 205/55/16 na 7.5x16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja od poczatku latam na 17" z oponami 225/45/17 i spalanie trzyma mi sie na poziomie 6,3l/100km ON. Jako ze mieszkam w JG (góry) jestem zachwycony poniewaz u nas drogi sa calkiem spoko, ale jak mam jechać np do Wrocławia to ******* jazda na takich kolach to kara

 

Mam dokładnie taki sam zestaw.Do tego nowe opony i jest cud miód na ładnych drogach, na dziurach jest już gorzej ale też daje radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie wie ktoś moze co oznacza ten znaczek obok okrągłego znaczka znaczka Vw - Jakies takie "JWL" czy to jakis znaczek oryginalnosci ??? mam to na feldze ale bez znaczka VW. Dzieki

 

http://img203.imageshack.us/img203/2438/felga3.jpg

 

 

PS. VIA i JWL sa to atesty/certyfikaty :)

Edytowane przez Marcin_WW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapsun

na 18" ET40 szerokość 7,5J

 

jaka opona?

 

215/45/18 czy 225/40/18

Edytowane przez kapsun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka :) Widze że od ostatniego postu troche w wody w wisle upłyneło, nie ma co sie dziwić wiosna jest raz w roku :) mianowicie, potrzebuje rady/ wskazówki. Kupiłem koła, są to felgi 17 phoenix od b5 fl, chcę to zalożyć do afn 98r, wic jest taki że poprzedni właściciel fl'em jeździł na oponach 225/50/17, teraz potrzebuje dokupić dwie opony, bo dwie są dobre. Niewiem jakie opony kupić, czy wejdą mi opony 225/50/17? Czy musze kupić 225/45/17 cały komplet. Ktoś pisał że w fl'u jest wiecej miejsca w nadkolach niż w przed lifcie, czy niebędzie mi nic obcierać?? Nie mam planów żeby auto obnizać, nie ukrywam że wyższy profil moze lekko poprawić komfort na dziurach, nie chce kupować 4 nowych opon skoro na tych dwuch śmiało jeszcze można pojeździć, bo szkoda mi pieniędzy. Prosił bym o odpowiedz użytkowników którzy testowali już takie rozwiązanie, czy jest różnica między 225/50/17 a 225/45/17 w prowadzeniu, w komforcie..? felgi phoenix 17 7j et 37 5x112

 

Dzięki i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie mam felgi 17 przod 8J ET 48 tyl 9.5J et 52 rozstaw 5x130 ETA BETA jakiej grubosci najlepiej zalozyc dystanse zeby az tak bardzo nie wystawaly za blotnik. i czy to w ogole jest mozliwe. doradzcie cos...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomaszek704 z tego co mi wiadomo i to co ja bym założył na phoenixy to opony 205/50R17. 225/50r17 jest za dużą oponą.

 

dareeek dystanse musisz założyć ze zmiennym rozstawem śrub (to już pewnie wiesz). Na tył musisz dać dystans minimalny czyli 17mm i będą felgi wystawały z 1cm. Przód musisz zmierzyć żeby było na równo ale te 20mm dystans i powinno być dobrze.

Edytowane przez Karol180

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek704 z tego co mi wiadomo i to co ja bym założył na phoenixy to opony 205/50R17. 225/50r17 jest za dużą oponą.

 

Dzięki Karol180 za zainteresowanie :)

Za dużą pod jakim względem? Fl na nich jeździł i właściciel mówił że było ok, ja założyłem dziś i też wydaje mi sie że jest ok... Rozumiem że będą przekłamania... Powiedz mi czy te felgi będą do przed lifta? dość szeroki mi sie wydaje teraz... Et 37 moze to być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Felga jest wysunięta do zewnątrz (im mniejsze Et tym felga bardziej wystaje, im większe Et 40 w górę 50,60 to felga będzie bardziej schowana w nadkolu). Optycznie to wygląda dobrze przy et37 i 7,5J. Na tył można pomyśleć nad dystansem żeby było tak samo jak z przodu. Jeśli chodzi o oponę to teraz jest kwestia taka czy Ci na dobijaniu na dołkach nie przywali w błotniki z przodu opona. Opona też daje taki efekt że jest szeroki jakby nie patrzeć to nie jest opona 195/65R15:taksobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak... no kozacko wygląda... i na takim zestawie bym go tak zostawił narazie... pojeżdrze kilka dni i zastanowie sie nad tymi oponami... narazie założyłem te stare zdarte 225/50/17, a co do 195/65/15 to masz racje w komforcie jest różnica.. ale na prostym asfalcie chodzi jak złoto :) Dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakladaj standart do 17" czyli 225 45 r17. to najpopularniejsza opona do 17 cali i najtansza. Wielkoscia jak 195 65 r15.

Od okolo tygodnia mam takie na 17" 8j et 35 i jest spoko. nic nie obciera przy pelnym skrecie, et37 powinno byc bardziej schowane to nawet przy glebie nie bedzie obcierac. Co do komfortu mala roznica, jedynie lepsze prowadzenie na zakretach i czuc na kierownicyze opony szersze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sie zgadza z tą róznicą że musiałbym kupić 4 sztuki 225/45/17 a tak to musze kupić 2 sztuki 225/50/17 :) a koszt przez połowe :) za dwie :) Powiedz mi jeszcze jakie ciśnienie do nich bijesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie co do felg. Mam ladne 17 od audi 7jx17h2 et 47 chcialem je zalozyc do paska 1997 rok kombi.Poszperalem na google i juz sam nie wiem jedni pisza ze wejdzie drudzy ze nie. Pomozcie mi. Zastanawia mnie jeszcze jaka najlepsza opona by byla do tego. Z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Felga wejdzie ale będzie schowana mocno. Opona 205/45 najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności