Skocz do zawartości
Gość gregor1

[B5] Jaki rozmiar felgi i opony?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak źle dobierzesz parametry to nawet 15 będzie tarło. Biorąc większą felge średnica koła się nie zmienia bo zakładasz oponę o niższym profilu.

Proponuję bezpieczne fele 17, szerokość 7,5-8,0. Et ok35.opona 205/50 lub 225/45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam teraz zakladalem u siebie fele 17" et 35 oponki 225/45 i jest elegancko nic nie trze wchodzą i pasuja idealnie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
image.jpgimage.jpgPanowie mogę kupić felgi 17 cali et 33 z oponami 235/45/17. Czy wejdzie bez przeróbek ? Edytowane przez Kluzik1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde nikt nie jest w stanie doradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam możliwość kupna w bardzo przystępnej cenie felgi volkswagena Vancuver od golfa gtd. Rozmiar to 225/45/18. . Niestety kolega nie wie jaka jest szerokość felgi ani et. Czy będzie to pasowało do passata kombi 2005 B5.

Dziękuje

 

Felgi Vancouver 18' 5x112 7,5Jx18H2 ET 51

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem juz ale czy ktoś mógłby mi doradzić czy bedą pasowały te Vancuver albo 17/235/45 z et 33? Które lepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje serdecznie za odpowiedz. Czyli do koła 17 jakie jest bezpieczne et przy oponie 225/45/17. Jaki jest bezpieczny przedział

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, może ktoś z was wie czy taki rozmiar felg będzie pasował do Passata B5? 8,5Jx18 H2 ET29

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x3ntos powinno wejść z przodu a na tył mały dystans. U mnie w temacie są zdjęcia z felgą 9Jx18 z ET 30 zobacz sobie, ewentualnie na PW podaj maila to wieczorem Ci wyśle foty (mam na dysku zapisane jak siadło).

 

Kluzik1 wszystko zależy od felgi... Jak masz ET37 i 7J szeroką wejdzie bez problemu (rozmiar oryginalnych felg phoenix). Też będzie pasować felga z 8J i et45. Popatrz dział "Mój Passat" sporo chłopaków zakłada 17" z różnymi et i szerokościami są zdjęcia i w sumie masz podane na tacy... Jedynie co może Ciebie ograniczyć budżet.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy takie felgi 6,5J x 15H2 ET 50 i do tego oponki 195/65 r15 podejdą do passata b5fl kombi 2003 r??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry prawie jak w ori (et47) więc wejdą na luzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Będzie tramwaj

 

W sensie że 195 za wąskie?

 

Ja wyznaję zasadę, że na polskie drogi najlepszy jest najwęższy i najwyższy balon, jaki dopuszcza instrukcja. Sam jeżdżę na 195/65/15 i nie narzekam. 205 jeszcze ewentualnie można rozważyć, ale więcej w nastoletnim kombi z AVB pod maską? Po kiego grzyba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sensie że 195 za wąskie?

 

Ja wyznaję zasadę, że na polskie drogi najlepszy jest najwęższy i najwyższy balon, jaki dopuszcza instrukcja. Sam jeżdżę na 195/65/15 i nie narzekam. 205 jeszcze ewentualnie można rozważyć, ale więcej w nastoletnim kombi z AVB pod maską? Po kiego grzyba?

 

 

Więcej na pewno nie,205 to max. Poza tym najpierw koła i dobre opony a póżniej może jakiś niewielki chip...

Z tego co czytałem w serii jest ET 37 stąd pytanie o ET50,po prostu mogę kupić ładne alu z tym ET ale z drugiej strony nie mam jakiejś mega presji na alu....także może skończę na stalowych 16+nowe opony+ładne kołpaki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
także może skończę na stalowych 16+nowe opony+ładne kołpaki...

 

Jeśli auto ma służyć do używania a nie do lansu, to spokojnie możesz wziąć felgi 15. Do tego 195/65/15 albo 205/60/15 i gitara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli auto ma służyć do używania a nie do lansu, to spokojnie możesz wziąć felgi 15. Do tego 195/65/15 albo 205/60/15 i gitara.

 

Wiesz mam prawie 40 lat i czasy lansu (jeśli były) dawno mineły...auto służy mi raczej do normalnego przemieszczania się z punktu A do punktu B oczywiście czasem na autostradzie trochę szybciej niż można...a do wyżycia się to mam EXC450...

 

No dobrze a jeśli stalówki 15 lub 16 to z jakim ET minimum i maximum??Czy ET42 z B6 będzie pasować??

O takie?

http://allegro.pl/felgi-volkswagen-5x112-et42-6-5jx16-4szt-k25-i5996764706.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiesz mam prawie 40 lat i czasy lansu (jeśli były) dawno mineły...auto służy mi raczej do normalnego przemieszczania się z punktu A do punktu B oczywiście czasem na autostradzie trochę szybciej niż można...

 

Tak też myślałem, dlatego doradzałem 15". Sam mam podobne podejście do używania samochodu - ma być praktycznie, niedrogo i bezproblemowo. ET pomiędzy 37 a 45, czyli 42 podejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak też myślałem, dlatego doradzałem 15". Sam mam podobne podejście do używania samochodu - ma być praktycznie, niedrogo i bezproblemowo. ET pomiędzy 37 a 45, czyli 42 podejdzie.

 

na 15 kupiłem wraz z zimówkami,nie chcę ich zajeżdzić ba mam auto od dwóch tygodni i chcę jakieś letnie jeszcze kupić bo trochę jeżdzę,tyle że czytam tu na forum że 16 jednak lepsze i na trasę i na zakręty itp....dlatego 16 do letnich.Wielkie dzięki za pomoc.

Swojego AVB masz jakoś z chipowanego??Czy seria starcza??Osobiście przesiadłem się z AVF i wielkiej róznicy nie ma....czasem braknie trochę mocy....ale myślałem że będzie gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swojego AVB masz jakoś z chipowanego??Czy seria starcza?

 

Mam delikatnego chipa: 141 KM / 322 Nm. W serii było 112 KM / 257 Nm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności