Skocz do zawartości
Gość gregor1

[B5] Jaki rozmiar felgi i opony?

Rekomendowane odpowiedzi

205 będzie okej, ale pamiętaj żeby kupić odpowiednio "wyższą" oponę, żeby było z czego zrobić naciąg bez zgubienia optymalnej średnicy koła. Bo inaczej licznik zacznie ci kłamać, a ABS będzie się włączał przy hamowaniu z 20 km/h :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
205 beda pasowac i bedzie jeszcze w miare naturalny naciag ale ja polecil bym ci 215 do twoich felg 7,5"

a dlaczego, mnie chodzi o to że opona trze mi przy skręcaniu o błotnik (mam opony 225/40/18) i jak bym dał 205 to na pewno było by lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem leży w ET.

Miałem zarówno 235/45/17, jak i 235/40/18 i nigdy nic nie tarło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a dlaczego, mnie chodzi o to że opona trze mi przy skręcaniu o błotnik (mam opony 225/40/18) i jak bym dał 205 to na pewno było by lepiej...

 

trze ci o blotnik czy o nadkole plastikowe ?? ja mam kolego 235/40 r18 8"szerokosc i nic nie trze,sprawdz jak kolega wyzej napisal swoje ET ja przy swoich mam ET38 i jest w sam raz.pozdro

Edytowane przez stade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trze ci o blotnik czy o nadkole plastikowe ?? ja mam kolego 235/40 r18 8"szerokosc i nic nie trze,sprawdz jak kolega wyzej napisal swoje ET ja przy swoich mam ET38 i jest w sam raz.pozdro
Problem leży w ET.

Miałem zarówno 235/45/17, jak i 235/40/18 i nigdy nic nie tarło...

 

wy pewnie nie miliscie obnizonego ayta:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 235/40/18 miałem eibacha - 30mm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na 235/40/18 miałem eibacha - 30mm...

hmm ja mam gwint i obniżone około -40 może -45 a felgi mają et 54 ja dałem dystans 14mm a więc wychodzi et40 oryginalne Phenixy mają 37 czyli moje i tak sa bardziej schowane, a trze mi tam gdzie zaznaczyłem czyli gdzie opona ma najbliżej do rantu błotnika na skręconych kołach

 

 

04132011747.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było et 35 czyli jeszcze bardziej na zewnątrz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie było et 35 czyli jeszcze bardziej na zewnątrz...

w jakim aucie?? pewnie miałeś fl-a a tam nadkole jest dużo szersze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B5 `98 - 235/45/17 8x17 et 35 - zawiecha ori

B5 FL `01 - 235/40/18 8x18 et 35 - eibach -30mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
B5 `98 - 235/45/17 8x17 et 35 - zawiecha ori

do twojego byłego b5 3b nie mam co porównywać bo wiadomo jak wysoko jest na ori zawieszeniu

B5 FL `01 - 235/40/18 8x18 et 35 - eibach -30mm

a w fl-u jak mówiłem jest o wiele więcej miejsca w nadkolach...

 

tak ze sam nie wiem co by pomogło:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak ze sam nie wiem co by pomogło

jak nie wiesz co mozesz zrobic to go podnies i bedziesz mial problem z glowy,proste i skuteczne no chyba ze nie potrafisz zyc bez gleby w aucie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak nie wiesz co mozesz zrobic to go podnies i bedziesz mial problem z glowy,proste i skuteczne no chyba ze nie potrafisz zyc bez gleby w aucie

 

nie po to kupowałem 18 i gwint:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie, na tyle mam 225/40/18 jeżeli chciał bym dać na przód węższe 215 lub nawet 205 to jaki profil opony powinienem dobrać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko czy do 3b b5 przed liftem wejdą koła ET48 17" z oponą 225/55? nie wazne dla mnie jest przekłamywanie licznika itp tylko interesuje mnie to czy zmieści sie takie koło czy to będzie już za duza opona i może trzeć? auto jest na glebie ok -40 przód i -30 tył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lechuxxx4

Witam.mam także pytanie dotyczące felg. czy mogę włożyć do b5 (97 rok) alu o takich parametrach : 6,5J x 15 ET 48.

czy et jest za duze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.mam także pytanie dotyczące felg. czy mogę włożyć do b5 (97 rok) alu o takich parametrach : 6,5J x 15 ET 48.

czy et jest za duze?

 

Do tego et będzie potrzebny dystans bo koło będzie trochę schowane w nadkole.

Ja mam 15" szerokość 7" przy et 35 i jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Widziałem oponki Toyo po 400 zł za sztukę w tym rozmiarze, bo sam mam w planie takie kupić (też mi obciera). Wydaję mi się, że warto dołożyć parę zł i mieć coś pewniejszego.

 

 

Ja bym celował w 205/40 bo oponki jeszcze w normalniejszych cenach, a felga 7,5" to nawet dużego naciągu nie będzie, poza tym pamiętaj, że im większy naciąg tym większe ciśnienie musisz dać, co jak wiadomo wpływa na komfort.

 

Możesz też dać 205/35 ale to już ceny są konkretne :P

 

---------- Post added at 14:42 ---------- Previous post was at 14:40 ----------

 

poza tym wszystko na ten temat masz tutaj:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=92379

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam taki mały problem na przodzie kupiłem dwie używane opony i jedna z nich jest minimalnie bardziej zjechana z jednej strony różnica około 1mm,

początkowo opona ta była z prawej strony i stroną bardziej zjechana na zewnątrz, przez to ściągało mi na prawo, kolega poradził mi abym spróbował zamienić opony tak wiec zrobiłem i przełożyłem opony tak że ta opona wadliwa jest teraz z lewej strony zjechaną stroną do wewnątrz i dalej ściąga na prawo, czy taka opona wyrówna się gdy zbieżność jest dobrze ustawiona albo czy da rade to jakoś zniwelować?? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności