Skocz do zawartości
Gość gregor1

[B5] Jaki rozmiar felgi i opony?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość some0NE
Jak wiadomo przy "17 powinno być 45, czyli o ile procent bedzie mi oszukiwał licznik

 

http://www.cuoresportivo.pl/_mm/kram/tyr-o-saurus/

 

 

I jeszcze jedno czy w jakikolwiek sposób szerokośc opnoy ma sie do jej wysokości??? Chodzi oto czy opona 205/45 ma taka sama wysokosc co np 265/45???

 

"45" oznacza stosunek szerokosci opony do jej wysokosci, wiec TAK, wysokosc opony 205/45 i 265/45 BEDZIE rozna i to bardzo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Ale z tego wynika że między 205/50 a 225/45 nie powinno być specjalnej różnicy we wskazaniach licznika, ponieważ rożnica w wysoksci opony wynosi 1,25 milimetra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość some0NE

no tak... a kto powiedzial ze bedzie roznica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
OK. Ale z tego wynika że między 205/50 a 225/45 nie powinno być specjalnej różnicy we wskazaniach licznika, ponieważ rożnica w wysoksci opony wynosi 1,25 milimetra.

Teoretycznie roznica bedzie wynosic 0,4%, czyli prawie nic. A biorac pod uwage zuzycie opon to juz zupelnie nic :cwaniak:

no tak... a kto powiedzial ze bedzie roznica?

No wlasnie pol7777, nikt nie powiedzial, ze bedize roznica. A ja tylko wskazalem, jakie teoretycznie opony powinny byc :cwaniak: Te Twoje tez sa dobre, ale ja bym powiedzial, ze szerokoscia to one sa lepsze na zime :cwaniak:

Poza tym otrzymales chyba bardzo szczegolowa odpowiedz na pytanie o profil opony, wiec chyba wszystko jest :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Felgi do passata i oznaczenia

 

Volkswagen Passat, rok 1988 > 1997 :: 4x100, (O) 57.1, ET 35-45

Volkswagen Passat, rok 1997 > 2000 :: 5x112, (O) 57.1, ET 35-45

Volkswagen Passat, rok 2000 > 2004 :: 5x112, (O) 57.1, ET 35-50

 

boommax, a jaka szerokość felgi jest tu brana pod uwagę przy podanych ET ?

 

Bo przecież dla pytania o kolizję z nadkolem ma to znaczenie :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość altima

boommax dzięki za info w temacie ET

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość el kogutos

a czy będą pasowały do paska B5(3BG) 2004 felgi o rozmiarze: 7J16H2 ET 39 5x110 + ewentualnie śruby pływające i do tego kapcie: 225/55/16 ? :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy będą pasowały do paska B5(3BG) 2004 felgi o rozmiarze: 7J16H2 ET 39 5x110 + ewentualnie śruby pływające i do tego kapcie: 225/55/16 ? :padam:

 

Do passata felgi powinny być w rozmiarze 7Jx16H2 5 x 112. W feldze o której piszesz nie zgadza się rozstaw śrub.

 

Pozdrawiam suchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W feldze o której piszesz nie zgadza się rozstaw śrub.

...Artur, ale przy takiej małej różnice dopuszczalne jest stosowanie śrub pływających.

 

ET wejdzie do paska, choć opony nie wiem skąd wytrzasnąłeś-dla mnie mija się z celem wrzucać laczki 225 na felge 16.

Poszukaj 205/55/16 :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, odswieze troche temat,

przymierzam sie do wrzucenie oponek na moje 16stki. Czy opony o profilu 215/55/16 nie będą ocierały ? Jak ktos wie to bardzo prosze o podpowiedz ponieważ jutro mogę kupic w dobrej cenie te oponki. Prosze o odpowiedz.

Edytowane przez ogoniasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy do felgi 7,5 cala szer. opona 215 będzie ok??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie OK.

Na 7.5 cala masz widełki od 205 do 235...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Będzie OK.

Na 7.5 cala masz widełki od 205 do 235...

czyli trapezu nie będzie?? bo tego nie chce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał pikopiko Zobacz post

Będzie OK.

Na 7.5 cala masz widełki od 205 do 235...

czyli trapezu nie będzie?? bo tego nie chce

 

Możesz spokojnie zakładać, mam takie na przedzie 215/45 na felach 17x7,5j i jest wszystko w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz spokojnie zakładać, mam takie na przedzie 215/45 na felach 17x7,5j i jest wszystko w porządku.

a czy rant felgi nie będzie odsłonięty za bardzo?? chodzi o krawężniki itp:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy rant felgi nie będzie odsłonięty za bardzo?? chodzi o krawężniki itp

 

Rant zakryty, także felga jest w miarę chroniona przed otarciami, na tył mozesz spokojnie 225 założyć, 235 też wejdą, jak chcesz mogę zaraz fotke ci podesłać zebyś miał pewność

 

215/45 dsc00684os.th.jpg 225/45 dsc00685nx.th.jpg

Edytowane przez Desert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rant zakryty, także felga jest w miarę chroniona przed otarciami, na tył mozesz spokojnie 225 założyć, 235 też wejdą, jak chcesz mogę zaraz fotke ci podesłać zebyś miał pewność

 

215/45 225/45

dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy felgi 17" z oponami o profilu 55 wejdą do passata b5 3b? wiem że zwiększy to średnice kół i licznik będzie okłamywał ale chodzi mi o to zeby znalezc kompromis komfortu i wyglądu auta czyli żeby założyć w miare dużą felgę na niezbyt niskim profilu (nasze super drogi). jeśli ktoś ma u siebie założone koła o podobnych rozmiarach to poprosze o komentarz jak sie na tym jezdzi i ewentualnie fotkę jak wygląda auto, z góry wielkie dzięki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie:) mam jeszcze jedno pyt. czy przy feldze o szerokości 7,5 dając oponę 205 będzie jakiś naciąg czy raczej normalnie będzie leżała, kolega wyżej pisał ze przy takiej szer. mam widełki od 205 do 235 ale się obawiam czy 205 to nie za mało, może ktoś ma fotki takiej opony na takiej feldze?? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

205 beda pasowac i bedzie jeszcze w miare naturalny naciag ale ja polecil bym ci 215 do twoich felg 7,5"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności