Skocz do zawartości
Danek75

Ranking anten do CB

Rekomendowane odpowiedzi

interesuje mnie wasza opinia która antena jest lepsza President Ohio czy President Missouri?

Z tych to lepsza będzie Ohio.

z nieduzych antenek jaka bys zaproponował taka maxymalnie do 120cm?

Sirio AS100. A jeśli nie przeszkodzi ci dodatkowe 30cm to ML145 i będzie to już coś ;)

To już jest nas dwóch co może podjechać na wiejską zabawę
Teraz tylko szukać odpowiedniej remizy

Nie znacie się Panowie. Pod remizą furorę robi "szklana cewka" :D

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie znacie się Panowie. Pod remizą furorę robi "szklana cewka"

 

No i pozamiatane, na zabawę nie pojedziemy bo nie mamy szkła na cewkach.:dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie znacie się Panowie. Pod remizą furorę robi "szklana cewka"

Wiem Przemek o co Ci chodzi, ale swoją wypowiedź nawiązałem do tego skojarzenia.

samochód z 2m batem kojarzy mi się ze starym polonezem i wiejską zabawą

Poloneza wszak nie mam, ale w użyciu tylko Santiago 1200 lub w zapasie Colorado 1200. :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie:

Sirio turbo 5000 lub podobna (~2m dlugosci) mocowana magnesem w osi symetri mojego B4, zaraz za szyberdachem (i tak lece 140km/h max)

CZY

Sirio turbo 5000 mocowana do relingu dachowego na wysokosci konca drzwi pasazera- reling i jego gwint mocujacy to jeden odlew, ktory jest przykrecony do niemalowanego dachu metalowa sruba (jezeli bedzie problem slabej masy to moge dolutowac kabel pomiedzy uchwytem anteny a dachem)

CZY

Sirio turbo 5000 mocowana do krawedzi klapy bagaznika

 

 

Wybor nalezy do Was, ja glupieje juz. Calosc bedzie pracowac pod kontrola Presidenta Harrego II (Classic)

Edytowane przez uosiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie używam magnesu, bo jak widzę co robi z lakierem, tak mnie ciarki przechodzą. :dupablada

Reling będzie najlepszym rozwiązaniem, a w razie braku masy możesz ją podciągnąć.Klapa bagażnika też nie jest złym rozwiązaniem, ale jednak jak będzie wyżej, to więcej i dalej usłyszysz.Ja proponuję na reling.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie używam magnesu, bo jak widzę co robi z lakierem, tak mnie ciarki przechodzą.

z tego powodu kupuje się przezroczystą samoprzylepną folię i przylepia w miejsce anteny:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem że na klapie gorzej zbiera niż na relingu, oczywiście pod warunkiem dobrej masy.

Ja i tak zdecydowałbym się na otwór w dachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety nie bede wiercil dziury w dachu, szkoda auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tego powodu kupuje się przezroczystą samoprzylepną folię i przylepia w miejsce anteny

Teraz ściągnij tą folię i zobacz co ci tam zostanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest poza sirio turbo 5000 cos lepszego w klasie anten ~200cm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jest poza sirio turbo 5000 cos lepszego w klasie anten ~200cm?

 

Santiago 1200 albo WA-27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam że WA-27, jako jednyna z dostępnych na runku, dobrze radzi sobie w warunkach off roadowych. Inne anteny to przy niej jednorazówki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale do Santiago 1200 masz dostępne części zamienne.Co by nie padło, a nie ma co, to zawsze byle uszczelkę, śrubkę itd. kupisz.Widziałem już WA-27 po paru latach użytkowania i jak pięknie ją rdza zżera.Widziałem też Santiago po blisko 20 latach użytkowania i wręcz jak nowa.Nie wiem Przemku czy akurat WA-27 jest aż tak wyśmienita ;) Tutaj bym się posprzeczał troszkę z Tobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli do zanabycia

President Harry II (Classic) + Sirtel Santiago 1200/Sirio Turbo 5000 + uchwyt na reling + kabel (plecionka, czy jak mu tam) na pociagniecie masy z dachu.

Cos jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem Przemku czy akurat WA-27 jest aż tak wyśmienita Tutaj bym się posprzeczał troszkę z Tobą.

Mam wielu znajomych którzy mają sporo wspólnego z rajdami terenowymi. I na tych autach nie zobaczysz At71, ss1200 czy innych. Chodzi mi o wytrzymałość mechaniczną. Anteny te zazwyczaj łamią się na cewce. Tak więc na off road albo wa 27 albo wojskowa typu kulikow od R-105. Ale do "cywilnego" użytku jak najbardziej polecam SS1200 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Anteny te zazwyczaj łamią się na cewce.

Te tzn. które? Bo w sumie słyszałem różne cuda, ale nie doświadczyłem nigdy złamania anteny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam President ML-145 na dachu w Passacie i kiedyś wjechałem z nią do garażu...sprężyna się tak wygięła, że aż bat się złamał, bo końcówka weszła między swoje...:P

I co... NIC:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te tzn. które?

Sam połamałem cewkę w AT71 i to na gaziku, którego aż tak mocno nie katuję po terenie - tylko trochę ;) Tak więc jeśli złamała się Magnumka to połamią się na pewno wszystkie inne lemmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!Koledzy moim zdaniem super antenka to lemm Magnum 75!Super dziala,mam ja juz jakis czas i naprwde dziala bez zarzutow, a naprawde niejedno juz przezyla:)

 

---------- Post added at 17:40 ---------- Previous post was at 17:38 ----------

 

Nic sie nie rozstraja,nic nie szumi nie zakluca.polecam!Tyle ze jest dluga bo 165cm,co sprawia klopot przy wjezdzaniu do garazu:)

 

---------- Post added at 17:46 ---------- Previous post was at 17:40 ----------

 

kolego to Ty niewidziales ile moja lemka przeszla,teraz ja mam na ciezarowce firmowej,tak ze po wiaduktach strzela ze az dzwoni i nic!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności