Skocz do zawartości
Danek75

Ranking anten do CB

Rekomendowane odpowiedzi

No to ja Panowie dołącze się tylko do samych pozytywów na temat ML'ów. Mam od 2 tygodni zestaw M-Tech Legend II (klon Harry II / Uniden 520XL) + Sirio ML145. Krótko mówiąc - jestem zachwycony :)

Polecam i antenę i radyjko.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ;) mialem do czynienia z kilkoma antenami Sirio ML 145 tak samo ML 145 presidenta, teraz aktualnie president Alaska i muszę powiedzieć ze nie zamienie tej anteny na żadną inną. Współłpracuje u mnie z Alanem 48 multi i jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko:

Santiago 1200 czy Wa-27 na reling? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie wykonane solidnie, parametry podobne. Do osobówki bym wziął SS1200, do busa WA27.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o antence CB Pirat? Warta w ogóle zainteresowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy mam takie pytanie o antene poniewaz mam radyjko tti-tcb - 771 i mialem do niego antenke Sirio Turbo Line 5000 ale mialem problem z masą i zakupiłem Sirio ML-145 nie narzekam na nia ale teraz kuszą mnie anteny typu lemm magnetic AT1063 lub president spyder (tak wyczytałem w sklepie) kusza mnie poniewaz tą ML-ką czasem gdzie niegdzie zaczepiam i c sądzicie o takiej zamianie na którąs z tych krótszych anten ? i jak tak to na którą ???

 

 

 

_scalone

Edytowane przez tony_w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam prośbę żebyście ocenili te trzy antenki która jest z nich najbardziej opłacalna w zakupie, lub podali jakościowo inną antenę.

Antena do 1500cm do jazdy najczęściej po trasie.

http://allegro.pl/antena-cb-president-dakota-v2-guma-folia-ochronna-i1291176159.html

http://allegro.pl/antena-cb-president-ml-145-6-dbi-promocja-eurosat-i1300520164.html

http://allegro.pl/antena-cb-president-missouri-guma-kurier-24h-i1302285930.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lub podali jakościowo inną antenę.

 

Sirio ML-145.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antenki... myślałem, że president potrafi je robić ale się zawiodłem!

Wcześniej miałem sirio ml 145 i było bardzo ok... jedynie po dwóch latach kabel wyrwał się z podstawy przez częste wkładanie i wyjmowanie przy jednoczesnym ciągnięciu kabla. Zakupiłem presidenta... nakładka na magnes jest delikatnie mówiąc wkurzająca... za każdym razem spada i przed założeniem trzeba poprawiać (nie zdarzało się tak przy sirio)! Poza tym jakoś i zasięg jest moim zdaniem identyczny i dla naklejki Presidenta nie warto przepłacać za antenę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jedynie po dwóch latach kabel wyrwał się z podstawy

 

A to po co w takim razie kupowałeś całą, nową antenę, jak wystarczyło dokupić samą podstawę magnetyczną ? Ewentualnie dać do polutowania starą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dla naklejki Presidenta nie warto przepłacać za antenę!

Bez gwiazdy nie ma jazdy :D

Szkoda że po czasie ludzie to pojmują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dlatego, że sam próbowałem to zlutować na początku i niestety wyszło mi gorzej niż było :)) Słaba lutownica i lutowanie na zewnątrz - słaby pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam zakupiłem ostatnio zestaw m-tech legend II + SIRIO ML 145

i mam takie pytanie czy ta antena występuje z kablem dłuższym niż 3,6m(taki mam) bo przydał by mi się dłuższy kabel by go ładnie schować pod tapicerkę, może jest jakaś możliwość przedłużenia przewodu anteny??

no a może za długi kabel to tez źle?? czekam na waszą pomoc, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest jakaś możliwość przedłużenia przewodu anteny??

Najprostszym sposobem przedłużenia kabla jest przygotowanie sobie brakującego odcinka z zarobionymi wtykami i połączenie go z kablem anteny za pomocą tzw. "baryłki".

W sklepie z elektroniką będą wiedzieli o co chodzi.

Jeżeli masz poprawnie zestrojoną antenę (SWR ->1), to dłuższy kabel nic zmieni.

Jak masz smykałkę do "prac ręcznych", to możesz rozebrać podstawę anteny i przylutować taki odcinek kabla, jaki będzie potrzebny.

Jeszcze raz podkreślam - długość przewodu przy poprawnie zestrojonej antenie jest nieistotna. (tłumienność na odcinku kilku metrów - pomijalna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najprostszym sposobem przedłużenia kabla jest przygotowanie sobie brakującego odcinka z zarobionymi wtykami i połączenie go z kablem anteny za pomocą tzw. "baryłki".

W sklepie z elektroniką będą wiedzieli o co chodzi.

Jeżeli masz poprawnie zestrojoną antenę (SWR ->1), to dłuższy kabel nic zmieni.

Jak masz smykałkę do "prac ręcznych", to możesz rozebrać podstawę anteny i przylutować taki odcinek kabla, jaki będzie potrzebny.

Jeszcze raz podkreślam - długość przewodu przy poprawnie zestrojonej antenie jest nieistotna. (tłumienność na odcinku kilku metrów - pomijalna)

 

czy to jest coś takiego??

http://allegro.pl/przedluzacz-kabla-antenowego-cb-katowa-2-m-i1311434512.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy to jest coś takiego??

 

Tak, możesz kupić sama "beczkę" i przewód na "metry" ile Ci potrzeba + dwie wtyki UC1 i samemu zarobić lub jak na tej aukcji, już gotowca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze raz podkreślam - długość przewodu przy poprawnie zestrojonej antenie jest nieistotna. (tłumienność na odcinku kilku metrów - pomijalna)

 

Tak, możesz kupić sama "beczkę" i przewód na "metry" ile Ci potrzeba + dwie wtyki UC1 i samemu zarobić lub jak na tej aukcji, już gotowca

dzwoniłem teraz do sklepu który jest niedaleko mnie i pytam o taki kabel a kobieta mi mówi że ma taki kabel z metra ale że do każdej anteny musi być niby odpowiednia długość bo jak będzie za długi to traci na wartości to prawda??

Edytowane przez franas00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do każdej anteny musi być niby odpowiednia długość bo jak będzie za długi to traci na wartości to prawda??

Kobieta gada od rzeczy - może myślała o kablu do np. żelazka :D

 

Przeczytaj uważnie co wyżej napisaliśmy.....

P.S. - przewód RG-58, najlepiej z miedzianym oplotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
P.S. - przewód RG-58, najlepiej z miedzianym oplotem.

 

http://allegro.pl/kabel-na-metry-rg-58-z-gestym-oplotem-miedz-90-i1298276045.html

taki?

jak mi się uda to zrobię sobie z tego kabla cały przewód od anteny do cb

a może ktoś już to robił, trudne to jest??

 

a czy oplot posrebrzany jest o wiele gorszy od mieszanego??

np. http://allegro.pl/przewod-rg-58-do-cb-radia-sklep-serwis-rumia-i1326249943.html

Edytowane przez franas00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności