Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Bez sensu kupowac jakis noname amorow kuzyn takie kupil i pojezdzil 10 tys na nich tylko. Jesli jest ktos zainteresowany moge zalatwic czesci z 15% rabatem z inter carsu :) jakby co priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

założyłem na przód Bilsteiny gazowe wymieniłem wszystkie tuleje przód tył, zostały amorki z tyłu do wymiany ale to dopiero listopad.

Narazie jest twardo powiem nawet że jak na wybojach pocisne gaz do podłogi to czuje jak koło nie nadąża wybierać poprzecznych nierówności. czy tak ma być???

czy to po kilku dniach sie wyrobi dopiero???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie od roku i jak na razie sprawują się bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na przod tak jak matys polecam Bilsteiny gazowe, po wymianie wszystkie stuki ucichły, samochod dobrze wybiera nierówności i jest sztywny. Na tył chyba też takie będę zakładał jak będzie trochę $$ :D

SACHS też powinien być dobry, sam się zastanawiałem nad takimi :)

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 tygodnie temu założyłem te same amorki na tył. Co prawda przejechałem na nich może ze 2 tys. km, ale jak na razie jest super. Przy okazji wymieniłem osłony i odboje - też Sachs. Wszelkie stuki ucichły, samochód pięknie jeździ. Co do ceny, to jak się ma znajomości, można dużo, dużo taniej mieć takie części - ja za te same Sachsy zapłaciłem w Focie z 60% rabatem 75 zł/szt.

Teraz pora na przód. Dzisiaj autko jedzie do mechanika, wymiana amorków (też olejowe Sachs), osłon i odboji, łożysk i poduszek. I wreszcie będzie super :)

Generalnie polecam Ci te amorki, ot i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepne sie z pytaniem w ktorym chcialem sie upewnic

biore amorki na przzod na te chwile

biore kyb (trudno kolejny kredyt ale lepiej raz a dobrze:D)

tylko jaka jest ruznica miedzy olejem a gazem??

czy dobrze rozumuje zze na olejowych auto jest bardziej miękkie-- "tapczanowate" a na gazowych jest bardziej twarde zawieszenie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest tak jak piszesz. Auto na gazowych będzie lepiej się prowadzić, pewniej pokonywać zakręty, ale będzie mniej komfortowe i po jakimś czasie jazdy po polskich drogach może być bardziej "rozklekotane", ale bez przesady. Zależy na czym Ci zależy. Jeśli cenisz szybszą, sportową jazdę, to bierz amortyzatory gazowe, jeśli szukasz komfortu - berz olejowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz KYB olejowe Premium, ja mam je u siebie i powiem ze auto trzyma sie nawet nieźle jak na olejowe, i jeszcze jedno olejowe dłużej powinny przeżyć na naszych drogach w przeciwieństwie do gazu;) A i jak weźmiesz gaz to bedzie twardo i budą będzie trząść na dziurach, bo na gładkie drgoi to tylko gaz ale na dziury to juz polecam olej;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padaczką strasznie już buja.

Poradźcie mi - czy od razu trzeba zmienić wszystkie 4 amory czy można zmienić np. tylko przód i czy może wymienić tylko sprężyny a amorki zostawić stare??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprężyn raczej nie musisz wymieniać, chyba że są pęknięte, lub mocno zużyte. Generalnie wystarczy Ci wymiana amortyzatorów. Możesz wymienić najpierw przód, później tył, ale i tak jak masz już je padnięte, to lepiej wymienić wszystkie na raz - szkoda czasu, żeby 2 razy się za to brać. Jak będziesz wymieniał amorki, to wymień też odboje i osłony - koszt niewielki, a warto to zrobić. Z przodu możesz jeszcze wymienić poduszki amortyzatora wraz z łożyskami. Wtedy już masz zawieszenie jak nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma amortyzatorów gazowych :D

Są olejowo - gazowe i olejowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Są olejowo - gazowe i olejowe

To oczywiste przecież jest, każdy kto choć trochę zaczyna sie interesować zawiasem w swoim samochodzie dojdzie do tego ze jest olej i olej-gaz;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja tu na forum już słyszałem rożne historie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jak ja mam rozbite amorki te stare co teraz siedza, i jak wstawie nowe, to przód pojdzie troche do dołu?bo teraz jakos dziwnie wysoko stoi... jak myslicie? pozdrawiam, i z góry dzieki za odpo:) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha...a ja zamontowalem takie z allegro dpd czy coś tam i drugi przegląd a one mają z przodu 73% a z tyłu 76% a płacilem chyba po 45zł.ha i latam na nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie KYB są przereklamowane (mam na tyle olejowe), na nierównej drodze buja autem że aż strach ,są jakieś takie nie czułe , to juz lepiej sprawowały się monroe (choć też przereklamowane) tłoczysko dostało luzu (stukało) ale ponad 80 % sprawnośći i potrafiło przytrzymać auto na wybojach. Dla mnie najlepszym testem na amortyzatory są garby na drogach ,jeśli przy 15 km/h auto reaguje jak sprężyna to amor do bani , no ale to :636: już musztarda po obiedzie bo amory muszą być zamontowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy KYB przelekramowana? Jak dają dwa lata gwarancji to wierzą w swój produkt;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy reklamacja uwzględnia zadowolenie klienta, inne produkty tak mają- do jakiegoś czasu można bez problemu oddać . A tu co wymontuje zawiozę do sklepu nie wymienią bo używane , nie montowane przez specjalistyczny warsztat, co najwyżej odeślą dalej stwierdzą ze sprawne a auto co ma stać na klockach? Większość gwarancji to ściema. A już :cenzura: idzie dostać jak mi ktoś powie że użytkowane niezgodnie z przeznaczeniem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na nierównej drodze buja autem że aż strach

 

Tuleje sprawdź na belce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności