Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no wiem ze do pełnego "rozszyfrowania" samo oznaczenie TDI nie wystarczy, ale tak na pierwszy rzut oka można się domyślać co i jak...

Co do tego PD to sam się zdziwiłem... Ale co mówicie, że to nie możliwe? Jak zajrzałem pod maskę, zobaczyłem znacznie większą osłonę silnika (tak jakby nawet alternator przykrywała - nie pamiętam dokładnie) i na niej czerwone D i I, i robiło wrażenie w porównaniu do AFN.

Jak 80-letnia staruszka zaloży stringi, to też na pierwszy rzut oka Pamela Andersson? I by o tym się przekonać trzeba zagladać pod maskę?Ręczę ze wlepa w bagażniku wszystko ci powie oraz kod pod pokrywą silnika po lewej stronie.Owszem mógł mieć przekładkę ale bnie wlepki.A motory PD to końcowka 98 roku.Kolory D i I przestały mieć znaczenie w 3bg gdyż tam diesel to tlko 101 lub 130 km ,mocniejsza wersja to czerwone DI lub samo I.Sprawa dotyczy Passata gdyż tam nie występowal seryjny silnik 1,9 o mocy 150 km gdyż konkurował by z motorem 2,5.Co, innego np.seat gdzie Kolor oznaczeń tdi ma duzo wieksze znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do roku 98 były silniki na tak zwanej pompie rotacyjnej i naj mocniejszy AFN miał 110 km potem były na pompo wtryskach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak można sprawdzić czy mój silnik to APT bądź ARG ?

 

Z tabeli wynika że jedynie któryś z tych dwóch może być w moim autku :)

 

Samochód jest na gaz i raczej nie ma dojścia do tej wlepki, o której wszyscy piszą ... a jak rozumiem z tej wklepki można odczytać jaki rodzaj silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baster

 

Jak masz "oryginalną" książkę serwisową to tam też jest wlepa taka sama jak w bagażniku:)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bananito

sciagnij oslone silnika u mnie wybity jest nr na gloeicy od strony rozrzadu z gory na glowicy z prawej strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie są znaczące różnice pomiędzy APT a ARG ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie czy numer vin dotyczy całego auta czy tylko nadwozia czy silnika?? bo wiem że w moim pasku był wymieniany silniki jak teraz interpretować vin??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam pytanie czy numer vin dotyczy całego auta czy tylko nadwozia czy silnika?? bo wiem że w moim pasku był wymieniany silniki jak teraz interpretować vin??

 

VIN auta sie nie zmienia a silnik to część zamienna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli nie mogę wierzyć że silnik ma 110 koni. Musze szukać oznaczeń na silniku typu "AFN" skoro maiło by być 110 koni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli nie mogę wierzyć że silnik ma 110 koni. Musze szukać oznaczeń na silniku typu "AFN" skoro maiło by być 110 koni

 

Tak, dokładnie. A jaki typ/kod silnika jest po VINie ? Jaki kod jest na wlepce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w vinie kod silnika jest AFN ale skoro piszesz że to zostaje auta to jet możliwość że silnik może być inny, a musze dokładnie oglądnąć tą wlepke i na silniku poszukać jaki jest kod nie patrzyłem na to nigdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób kolego kilka fotek silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności