Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

marcinek79 - zajrzyj jeszcze w miejsce połączenia silnika ze skrzynią biegów - tam na 100% będzie kod literowy i numer silnika :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam."marcinek 79" nie wiem jak to wygląda w 3B ale u mnie w 3BG kod literowy silnika jest tez na tabliczce znamionowej( czy jak to sie tam nazywa ). A poniżej foty gdzie Mozesz znaleźć te literki. :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety - przy określeniach wag Passata - nie mam informacji o silniku, ale w ASO mi powiedzieli co i jak na podstawie numerów nadwozia... Mam 110 KM a cały tyl bł po prostu łupnięty i przerabiany... ale tak bywa.

 

Dzięki wszystkim za pomoc,

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
marcinek79 napisał/a:

na podstawie numerów nadwozia... Mam 110 KM a cały tyl bł po prostu łupnięty i przerabiany

Jakbyś jeszcze zajrzał tam, gdzie ci GURAL pisze i sprawdził kod silnika, to na 100% będzie wszystko wiadomo :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian
a cały tyl bł po prostu łupnięty i przerabiany... ale tak bywa.

 

chociaż dobrze zrobiony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

był dość dobrze zrobiony - widziałem gołym okiem przy kupnie ze cos się działo - ale mimo wszystko - chyba najgorzej nie zrobiłem - do wymiany tylko tylne klocki hamulcowe z tarczamii i trochę zużyte amortyzatory też z tyłu, no i olej - co oczywiste...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość p12

pewnie cały tył wspawany dla mnie kibel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a silnik AHH co to za oznaczenie nie znam sie na tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bartheezzzz

Witajcie też nie wiem jaki mam typ silnika w ustawieniach użytkownika na forum ustawia się typ silnika (AFN czy jakiś ten drugi?)

Pomóżcie mi określić moj silnik - mój pasek to 1.9 TDI (czerwone "I") 1999'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a silnik AHH co to za oznaczenie nie znam sie na tym

 

AHH to takie prawie AFN - różnice zawsze są w szczegółach, AHH ma inne końcówki wtrysków (dlatego tylko 90KM), mniejsze klocki hamulcowe z przodu, no i zapewne inny soft w ECU, pozatym najważniesze ma pompę 11-stkę (to akurat + w stosunku do AFN'a).

 

Dodatkowo wszystkie te informacje dostępne są na forum po kliknięciu [szukaj] :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie też nie wiem jaki mam typ silnika w ustawieniach użytkownika na forum ustawia się typ silnika (AFN czy jakiś ten drugi?)

Pomóżcie mi określić moj silnik - mój pasek to 1.9 TDI (czerwone "I") 1999'

Poczytaj te tematy na temat oznaczeń silnika a dojdziesz jaki masz motor. Czyli reasumując dane silnika masz we wlepce w miejscu koła zapasowego i w takiej samej wlepce w książce pojazdu. A odczytać kody możesz tutaj.

Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Passata B5 (3B) - 1996/97, 1.9 TDi, sedan...

 

Jak mogę sprawdzić typ silnika (czy to 110 KM czy może 90 KM) - naszly mnie wątpliwości kiedy sprawdziłem, ze 85 KW - z dowodu rejestracyjnego jest niemożliwą wartością dla tego rocznika...

 

Nie koniecznie nie możliwe... znajomy też ma paska i to rocznik '97 (produkcja pewno 96/97 nie wiem dokładnie) i ma silnik 115km czyli właśnie 84kW. Silnik na pompowtryskiwaczach, czerwone D i I. Jak dla mnie najprościej rozpoznać moc po tych czerwonych oznaczeniach :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Jak dla mnie najprościej rozpoznać moc po tych czerwonych oznaczeniach :)

 

Pozdrawiam.

No to polecam koledze temat o oznaczeniach literowych na klapie bagaznika :hyhy:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=672&highlight=TDI+klapie

Bo jest kolega w duzym bledzie-ale nie robmy OT :D

Edytowane przez Krawcol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie koniecznie nie możliwe... znajomy też ma paska i to rocznik '97 (produkcja pewno 96/97 nie wiem dokładnie) i ma silnik 115km czyli właśnie 84kW. Silnik na pompowtryskiwaczach, czerwone D i I. Jak dla mnie najprościej rozpoznać moc po tych czerwonych oznaczeniach :)

 

Pozdrawiam.

a to wyjątkowo dziwny przypadek by w modelu 97 były PD.Chyba jakiś prototyp;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no wiem ze do pełnego "rozszyfrowania" samo oznaczenie TDI nie wystarczy, ale tak na pierwszy rzut oka można się domyślać co i jak...

Co do tego PD to sam się zdziwiłem... Ale co mówicie, że to nie możliwe? Jak zajrzałem pod maskę, zobaczyłem znacznie większą osłonę silnika (tak jakby nawet alternator przykrywała - nie pamiętam dokładnie) i na niej czerwone D i I, i robiło wrażenie w porównaniu do AFN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Nie no wiem ze do pełnego "rozszyfrowania" samo oznaczenie TDI nie wystarczy, ale tak na pierwszy rzut oka można się domyślać co i jak...

Co do tego PD to sam się zdziwiłem... Ale co mówicie, że to nie możliwe? Jak zajrzałem pod maskę, zobaczyłem znacznie większą osłonę silnika (tak jakby nawet alternator przykrywała - nie pamiętam dokładnie) i na niej czerwone D i I, i robiło wrażenie w porównaniu do AFN.

Oj kolego-widze, ze Ty uparty jestes na te literki "TDI" :hyhy: A oslony silnika sie niby nie da zmienic :?: Gdybys sprawdzil literowy kod silnika (np. AFN, BDG...) i wskazywalby na silnik PD, to jest nie do podwazenia-ale oslone silnika mozna zmienic, tak samo jak te literki na klapie-widze, ze w ogole nie czytales tematu linki, ktora podalem :wpale:

No ale niestety-z tymi literkami do wielu osob to jak grochem o sciane-miedzy innymi do Ciebie :(

 

A PD byly montowano dopiero od 98 czy 99 roku-nie pamietam dokladnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach to nie tak! Nie jestem uparty na te "literki"!!! Przecież napisałem:

wiem ze do pełnego "rozszyfrowania" samo oznaczenie TDI nie wystarczy, ale tak na pierwszy rzut oka można się domyślać co i jak
Poza tym wiem, że to jest silnik PD, bo był dokładnie sprawdzone przez znajomego, a te czerwone DI to tak mi się skojarzyły potem, więc pytam jeszcze raz - czy to jest możliwe?

 

PS. Na klapie nie ma żadnych literek... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Poza tym wiem, że to jest silnik PD, bo był dokładnie sprawdzone przez znajomego, a te czerwone DI to tak mi się skojarzyły potem, więc pytam jeszcze raz - czy to jest możliwe?

 

PS. Na klapie nie ma żadnych literek... :)

Jesli mial zrobiona przekladke silnika, to moze miec tam nawet W8 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli mial zrobiona przekladke silnika, to moze miec tam nawet W8 :)

O tym nie pomyślałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Krawcol dobrze pisze PD w Vw montowane były od 99r. więc orginalnie nie ma takiej opcji aby w jednym pasku był zamontowany ale mógł być zmieniany silnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności