Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Kilka dni temu kupiłem Passata B5 (3B) - 1996/97, 1.9 TDi, sedan...

 

Jak mogę sprawdzić typ silnika (czy to 110 KM czy może 90 KM) - naszly mnie wątpliwości kiedy sprawdziłem, ze 85 KW - z dowodu rejestracyjnego jest niemożliwą wartością dla tego rocznika...

 

Książki serwisowej nie mam (auto sprowadzono do Polski niecałe 2 lata temu) a nalepka w bagażniku jest przetarta (udało mi się wyczytać litery AHL... ale to chyba też niemożliwe...?) ...

 

Jest jeszcze jakaś inna możliwość odczytania typu i mocy silnika?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AHL - to jest "benzyniak", a skoro piszesz, że masz DIESLA, to czy przypadkiem tył nie jest z innego auta ? Zajrzyj na WLEPKĘ - może chociaz kody dasz radę spisać - w jednym z nich jest model silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - jaką wlepkę? Podejrzewam że tył jest podmieniony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No o to właśnie chodzi - że jak spiszesz kody z wlepki, to jeden z nich oznacza model (rodzaj) silnika. Wtedy będzie chociaż wiadomo - z jakiego to auta. Zobacz jeszcze przy pasku rozrządu - tzn. na jego osłonie plastikowej na górze - czy jest nalepka - a jak jest, to na niej powinien być kod silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian

A może źle odczytałeś skoro jest nie wyraźnie, może AHH lub AHU :cwaniak: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlepa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1Z to 90KM silnik. zreszta mozesz sobie przeliczyc KW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Major, Ty czytasz tylko ostatniego posta? pakafoto podał przykładową wlepke a ty wyjezdzasz ile koni ma 1Z :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na wstępie napisałem - wlepka jest kompletnie nieczytelna... jedyne co udało mi się zidentyfikować to to że jest tam oznaczenie AHL, co wydaje się niemożliwe przy silniku TDi...

 

Nie wiem gdzie znaleźć dodatkowe oznaczenia, powinno przecież coś być z przodu... może na samym silniku?

 

dziś pojadę do serwisu VW - niech mi powiedzą raz a konkretnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz benzyne i sam nie wiesz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem koledze powyżej wrzucić "pomógł"... ale po dłuższym zastanowieniu... nie pomógł :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za pouczanie ale na drugi raz masz nauczkę - kupywać samochód bez knigi i zainteresowania jaki masz silnik(da radę sprawdzić bez zagladania wystarczy się przejechać).Napisz nr VIN i zadzwoń do ASO ewentualnie podjedz do "pompiarza" czy kumatego mechaniora to ci powiedzą co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale napewno byl tanszy i byla dobra okazja..... ludzie sie nigdy nie naucza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 1.9TDi, z pełną premedytacją i nawet bez przejechania się można stwierdzić ze to nie benzyniak... książki mi nie dali - co troszkę wzbudziło mój niepokój, ale nie na tyle by nie kupić auta...

 

Nie sprawdziłem przy kupnie tej wlepki, bo nawet mi do głowy nie przyszło że ona tam jest i do czegoś może być potrzebna... A przecież w dowodzie rejestracyjnym też się błędy zdarzają...

 

Chcę teraz wiedzieć na pewno że to 110 konny motor...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzysiek210, a gdzie załozyciel tematu napisał że ma 66kW, ja pie****, następny wróżbita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem 1.9TDi, z pełną premedytacją i nawet bez przejechania się można stwierdzić ze to nie benzyniak... książki mi nie dali - co troszkę wzbudziło mój niepokój, ale nie na tyle by nie kupić auta...

 

Nie sprawdziłem przy kupnie tej wlepki, bo nawet mi do głowy nie przyszło że ona tam jest i do czegoś może być potrzebna... A przecież w dowodzie rejestracyjnym też się błędy zdarzają...

 

Chcę teraz wiedzieć na pewno że to 110 konny motor...

 

Pozdrawiam

 

zobacz czy na pokrywie plastikowej paska rozrządu nie ma naklejki i tam też jest symbol silnika :ok:

a wogóle zapodaj fotkę jadnostki napędowej to może coś się wyduma z fusów cherbaty :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcinek79, klepnij mi na PW VIN to sie sprawdzi i mimo wszystko cyknij fote silnika i tej nieczytelnej wlepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności