Skocz do zawartości
jedrus

Co Ci sie nie podoba w passacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Troche trzeszczy...

no i reczny?!??! Chociaz jakbym mial wypisac plusy znalaz by sie tam takze reczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój jest ok, złego nic nie napiszę. Lubię w autach pogrzebać,mam vaga. Mini hobby i lata...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie.... :hym

 

pomijajac ze mam całkiem dobra wersje i chyba w całkiem dobrym stanie to raczej nic mi nie przeszkadza, ale... :taksobie

 

podajce mi adres tego idioty co wymyslił spręzyny otwierania tylniej klapy w sedanie w b4 :krzeslem

własnie walcze zeby to przerobic na siłowniki bo mi rece opadaja :victory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystko

To po co kupiłeś Passata:mur?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To po co kupiłeś Passata?

 

nie kupił - nabija posty, żeby napisać coś w dziale sprzedam. generalnie do odstrzału cwaniaczek ale trafimy go następnym razem gdy będzie online ;) wtedy też podczyścimy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podajce mi adres tego idioty co wymyslił spręzyny otwierania tylniej klapy w sedanie w b4

własnie walcze zeby to przerobic na siłowniki bo mi rece opadaja

 

Kolego ja w sedanie tylkoB3 mam też sprężyny tylnej klapy i ejst miód malina nidry sie nie zacina nie weim co ci w tym nie pasuje jedyna wada jest to ze po nalożeniu do bagaznika na ful mozna coś przyciać tymi ramonami od klapy poza tym nie widze nic złego lepsze niz siłowniki w zimie dziala bez zarzutu przynajmniej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do listy rzeczy które mi się nie podobają w passacie dorzucam umiejscowienie sondy lambda. Bratu w silniku ABS padła sonda, oczywiście nie było mowy o prostej wymianie. Do demontażu kolejno: zespół wtrysku, kolektor dolotowy, kolektor wydechowy, do spuszczenia płyn chłodniczy i odpięcie kilku przewodów. Sondę udało się usunąć dopiero w imadle rozwiercając to co z niej zostało. Masakra. Potem składanie wszystkiego w odwrotnej kolejności i tak zeszło całe popołudnie na wymianie jednego czujnika...

Podobnie miałem ostatnio ja przy wymianie końcówek drążków i sworzni wahaczy. Zakupiłem sworznie i końcówki podniosłem auto zdjąłem kola i okazało się, że jeden drążek jest na stałe sprasowany z końcówką (czyżby fabryka?) , więc szybko do sklepu drugi raz. Żeby wyjąć drążek najlepiej zdemontować wahacz, oczywiście pękł łącznik stabilizatora - trzeci raz do sklepu. Po złożeniu wszystkiego do kupy i wstępnemu ustawieniu zbieżności (laserem - a co!) przejażdżka. Niestety zapomnieliśmy w tym zamieszaniu poprawić skręconej w świderek gumy na maglownicy, która porwała się w cholerę. Czwarty raz do sklepu. Patrzeli się na nas jak na czubków, ale gumkę sprzedali. Samochód po naprawie dziwnie jeździ (nie zdążyłem jeszcze geometrii poprawić), a ja mam czasami wrażenie, że już starożytni mnisi w Shaolin ćwiczyli siłę woli naprawiając passaty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana "pukających" tulei wahacza na środku...koszt zakupu 2 szt. to 16 zł, a robota na ok. 2,50 godziny...(trzeba spuścić belkę i potem próbować ją włożyć)...:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odkąd pojawił się u nas w domu Passat B4 '96 mogę mu zarzucić:

- beznadziejne klamki zewnętrzne

Wypada mi klamka z jednej strony, to gdzie taką śrubkę nabęde ? Niby gwint duży a taka jakaś krótka na krzyżak. Narazie prowizorka z małej śruby10mm, której nie wolno za głęboko wkręcić bo sie drzwi nie otworzą. ale nie miałem w ogóle tam tego wkrętu. Ma ktoś jakiś patent przy okazji ?

- hałasująca na dziurach roleta w bagażniku

jest w sumie na to sposób, widocznie nie masz wkrętów na przed ostatnim kółku rolety i wtedy jest dobrze napięta, a nawet można uszczelke podłożyć i nie trzeszczy.

- wewnętrzne plastiki na drzwiach z których schodzi farba.

malowane były na bank, przetrzyj papierem ściernym jak to któryś forumowicz zrobił i pomaluj.

U mnie:

-lekko świszczy przy szybie, ale dopiero przy wyższych prędkościach,

-dźwięk zamykania maski,

-słabe standardowe światła, ale jest na to solucja, :D

-i w każdym b4 powinny być dymione klosze z tyłu,

-za krótki pierwszy bieg,

-sedan powinien być ładniejszy, naszczęście mam kombi :D

-wadliwa antena, wzmacniacz itd. itp. dziadostwo na dachu...

-części do szyberdachu(koszt),

-sterowanie elektr. szyb

Miałem wene :lol

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem wenę że przeczytałem ten wątek od dechy do dechy...bite 30 ston :D

wnioski: ale żem się wj....bał na minę O.o

 

A teraz na poważnie co tyczy się B4

- plastiki

- plastiki

- plastiki

- głośny silnik TDI

- strasznie głośny w środku

- niewygodne fotele

- brak schowków - tylko jakieś półeczki

- brak uchwytu na kubek z kawą

Edytowane przez _Martini_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzuce cos jeszcze od siebie.

Wymiana przednich postojówek:wpale:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bratu w silniku ABS padła sonda, oczywiście nie było mowy o prostej wymianie.

A tam jest tak samo jak w RP? Pytam, bo z mojego sondę wykręcałem w minutkę ;)

Wymiana "pukających" tulei wahacza na środku...koszt zakupu 2 szt. to 16 zł, a robota na ok. 2,50 godziny...(trzeba spuścić belkę i potem próbować ją włożyć)...:/

Chodzi ci raczej o tuleje stabilizatora a nie wahacza. Robota strasznie upierdliwa... Na szczęście dość rzadko się to wymienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tam jest tak samo jak w RP? Pytam, bo z mojego sondę wykręcałem w minutkę

to jest ten sam silnik praktycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tam jest tak samo jak w RP? Pytam, bo z mojego sondę wykręcałem w minutkę

Tak samo, ale sonda nie dała się wykręcić nawet dobrej jakości kluczami, "szwedami" itp.

(brat hydraulik, więc ma ich mnóstwo przeróżnego kształtu, wielkości i przeznaczenia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak samo, ale sonda nie dała się wykręcić nawet dobrej jakości kluczami, "szwedami" itp.

(brat hydraulik, więc ma ich mnóstwo przeróżnego kształtu, wielkości i przeznaczenia).

No dobrze, ale to nie wina autka tylko kogoś kto dokręcił ją jak nakrętkę koła w naczepie :) U mnie była fabryczna i poszła bez kłopotu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niewygodne fotele
No nie mów - przecież są dobre twarde :) wejdź do laguny to tam sie zapadniesz w siedziskach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem kiedyś o B5 teraz dorzucę parę słów o B6: (ma ponad rok)

1. Trzeszczące plastiki! Tragedia po prostu, czy oni tych samochodów nie testowali?

2. Słupki boczne zewnętrzne - tandetny plastik. W B5 były one lakierowane na czarny połysk.

3. Brak lampek oświetlających pod drzwiami (w B5 były nawet w wersji Basis)

4. Tylna klapa (kombi) trzaska, w tej klasie auta mogłaby się zamykać bardziej dostojnie, już nawet w mojej Astrze odbywa się to bardziej elegancko.

5. To już taka pierdoła ale jak ktoś ma psa to powodzenia w odkurzeniu wykładziny w bagażniku :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ogólnie jestem zadowolony tylko ostatnio taki szczegół mi sie nasunął:

gdy podłącza do zapalniczki np. Niv

igacje nie otworzy uchwytu na napój:-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie bez sensu, dlatego potem je wycofali. Ja dołożyłem do swojego i jako dodatkowy uchwyt sprawuje się super, no i w angliku zapalniczka nie przeszkadza w jego otwarciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności