Skocz do zawartości
GoBo

Relingi dachowe

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie.

Posiadam B3 z 1989 roku i sie zastanawiam jak by on wyglądał z relingami dachowymi. Przymierzam się do zakupu kufra na dach ale on musi być zamocowany do czegoś na dachu. Dlatego nie wiem czy do sedana były relingi. Czekam na odpowiedzi. POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombi z relingami widziałem, ale sedana to nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też nigdy nie widziałem sedana z religami

pozatym musiałyby być krótsze niż w kombi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sedana z relingami,nawet kombi nie wszystkie maja relingi.Polecam odwiedzić sklep z kuframi na dach. Cena oscylowała w granicy 600 PLN/kpl.za najtańszy zestaw (jakiś rok temu)nadający sie do jazdy w dalekie trasy.

pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość remix

Ja mam kombi b4 i tez nie ma relingów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie kupisz kufer na dach, to mocowany jest on do rynienek z boku auta - tak więc SPOKO. Podpowiem tylko, ze jak już zakupisz ową rzecz to przed montazem, wytnij sobie z miękkiego plastiku podkładki pod te mocowania od kufra, co by lakier sie nie scierał :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za porady. Pytałem o relingi ponieważ mam szyberdach i nie chciałem całkowicie się go pozbawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat a to ze względu na to iż dzisiaj widziałem Passata B3 Kombi z relingiem ale o wiele krótszym od tego standardowego. Szybki bieg po miarkę i z pomiarów wynikło iż reling ma 150 cm. Niech ktoś mi tylko podpowie jak ten reling jest mocowany do dachu auta!!!. Po zdjęciu gumy na rynience nie znalazłem żadnych fabrycznych otworów.:( Niestety Passek Kombi zdążył odjechać zanim cofnąłem się żeby polukać. Czekam na info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GoBo, był już temat o krótszych relingach, z tego co pamietam to były one przed rokiem bodajże 91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej kuczlaw wszystko jasne ale cały czas nie wiem czy do swojego sedanika zamontuje w jakiś sposób te krótkie relingi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marekzegarek
GoBo, był już temat o krótszych relingach, z tego co pamietam to były one przed rokiem bodajże 91

 

Potwierdzam - mój poprzedni z 92 roku miał już długie relingi.

Uważam, podobnie jak inni, że sedany nie miały relingów i lepszym rozwiązaniem byłoby zamontowanie bagażnika bezpośrednio na rynienkach.

 

ps. apropos bagażników, czy są też bagażniki rowerowe montowane na rynienki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie odnośnie demontażu relingów w B3

Jak zdemontować takie relingi? Zauwazyłem że po wewnętrznej stronie na relingach są takie małe okrągłe zaślepki. Czy trzeba je zdjąc i za nimi kryją się jakieś sruby które należy odkrecić żeby zdemontować relingi?

Drugie pytanie to czy relingi nie są przypadkiem montowane na wylot tzn. są otwory w dachu i wszystko skręcane jest wewnątrz auta pod podsufitką?

Proszę o pomoc lub ewentualne fotki jeżeli ktoś demontował relingi.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego tak w tych zaslepkach sa sruby. Wiem bo nie mam tych zaslepek i mam sruby na wierzchu. Jedna sruba w jednej tej czesci dotykajacej dachu. Czy one sa na wylot to nie wiem. Zobacz jedna srube testowo i podziel sie tym info na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro mowa o relingach no to ja też mam pytanie jak zamocować do kombi bo bym chciał mieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy montaż czy demontaż to należy zdjąć podsufitkę.

Co do montażu to najlepiej mieć relingi z listwami i wtedy wkłada sie to szybko i sprawnie, niż przewiercając listy.

Relingi są przykręcane do dachu samochodu śrubami.

Nie wiem tylko czy są wykonane fabryczne otwory w dachu na relingi bo nie bawiłem sie w taki montaż.

Co do demontażu to po zdemontowani relingów zostaną nam otwory w listwach wiec, albo nowe listy albo trzeba by było to czymś zalepić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Passka kombi bez relingów.Jakiś czas temu kupiłem sobie długie relingi tylko nie miałem czasu by je założyć.Z moich obserwacji wynika że otwory są oryginalnie w dachu nic nie trzeba wiercić zaślepione tylko paskiem jakieś taśmy.Wystarczy tylko ściągnąć podsufitkę przerwać taśmę i jeśli jest komplet czyli listwa i relingi wszystko zamontować i przykręcić na 13 klucz.Pod te śruby idą jeszcze gumowe uszczelniacze takie o-ringi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tego co pamietam to były one przed rokiem bodajże 91

Ja mam z 91 i też mam krótkie... A to nie było tak, że krótkie szły do wersji z szyberdachem(u mnie jest)? Byłoby to nawet uzasadnione...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie było tak, szyber nie ma znaczenia. Krótkie były do 91 roku, do przerwy wakacyjnej bodajże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie mój sąsiad ma passka B3 z 91 i ma krótkie relingi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie relingow w passacie b5 kombi. Czy pasuja od kombiaka po lifcie do kombiaka z przed liftingu, poniewaz chcialbym zalozyc chromowane a nigdzie nie widze chromowanych z przed liftingu. Z gory dziekuje za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności