Skocz do zawartości
Gość boss123

rozmiar opon zimowych

Rekomendowane odpowiedzi

Gość emem

emem, Ty za to pytanie to mistrzem świata lajkoników mozesz być :hurra:

 

:]:zawstydzony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodziło mi o coś w stylu ja bym nie kupił lub ja bym kupił bo...

 

witam ja bym na pewno nie kupił 3 lata to sporo czasu nie wiadomo jak przechowywane gdzie w jaki sposób itd. Nowa to nowa czyli z tego roku , tym bardziej że brykasz po górach.

 

Pozdrawiam kusiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 lata to nieduzo tylko czy one naprawde 3 lata lezaly a nie 6 ?

no i gdzie ?

czy prawidlowo przechowywane czy nie ?

 

bo jak 3 lata to ja bym bral, opony do 10 lat zachowuja swoje wlasciowsci ;)

 

sam mialem 6 lat zimowki i lapaly od 4 sezonu slabiej juz (bieznika bylo jednak duuuzo mniej ale dalo sie wyczuc tylko w glebokim sniegu na parkingu bo na drodze dalej dobrze sie sprawowaly) ale i tak do letnich bez porownania, letnie w zimie to tragedia, jak sie spoznilem z zalozeniem i po Iszym sniegu pojechalem to juz zapomnialem jak to na letnich sie jezdzi :D

 

nawet 6 letnie zimowki po ok. 50 tys. przebiegu sprawowaly sie o niebo lepiej bo auto dalo sie kontrolowac spokojnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swoją drogą - na dziwnych gumach wyjechał z fabryki... - normalnie przy tej szerokości dają już 16" (205/55/16) ;)

 

Mój też z fabryki wyjechał na na 205/60R15, ale za to na szerszych alufelgach 7J, a nie standardowo 6J. Nawet w papierach mam takie wpisane :)

 

A na zimę właśnie kupuję stalowe felgi 6J i do tego opony 195/65R15 (dużo tańsze niż 205) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już trzecią zimę zaliczę na zimówkach i nie myślę zakładać nowych z powodu ich wieku.

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

no i wreszcie się coś ruszyło w temacie

 

produkcja jest kwiecień 2004 wybite na oponie

leżały w sklepie na specjalnym stojaku na opony

kumpel mi je nagrał i gwarantuje, że były dobrze przetrzymywane itd.

zawiozłem je do wulkanizatora i bez problemu - idealne oponki, wyważone itd.

koleś - wulkanizator nawet się nie zorientował, że oponki nie są "nówki"

jutro je zapłacę i będą już moje - jescze może coś z ceny urwę.

 

pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja na zime mam 185/65/15 na stalowkach a letnie 205/55/16 na alusach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gregfr

na zime 205 tonie jest rozsadne czym cieńsza tym lepsza zobacz na jakich jezdzą na rajdach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja na zime mam 185/65/15

Trochę za niskie: ja się zastanawiałem czy nie wsiąść 185/70/15 - wtedy jest wystarczająco wąska a jak coś na drodze się nie uda to wysoka opona chroni felgi. Aha - przy wysokości profilu 70 są zbliżone obwodem do orginału, 60% jest za mała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja na zime mam 185/65/15

Trochę za niskie: ja się zastanawiałem czy nie wsiąść 185/70/15 - wtedy jest wystarczająco wąska a jak coś na drodze się nie uda to wysoka opona chroni felgi. Aha - przy wysokości profilu 70 są zbliżone obwodem do orginału, 60% jest za mała.

 

 

noo tak bo 65% z 185 to 120,25 mm wysokosci profilu ... a 70% z 185 to 129,5 mm

 

zapewne ten niecaly 1 cm sprawi ze kraweznik bedzie dla feli .... bezpieczny :wpale:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komfort spadnie i w zakrętach będzie gorzej,jeśli producent przewidział najmniejszą oponę 195/65/15 to po co zaniżać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi cos, miałem wczęsniej passata B5 z 2004 roku i był on na kołach 15", teraz mam passata b6 i zostały mi zimówki od tamtej b5 z tym, ze sa to tez 15", a jak wiemy b6 wychodzi na 16".........tak wiec czy te 15" beda mi pasowały do b6 bez problemu? i jak myslicie jak on bedzie wygladal na tych 15" jesli juz beda pasowały...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak wiemy b6 wychodzi na 16".........tak wiec czy te 15" beda mi pasowały do b6 bez problemu?

Właśnie sam odpowiedziałeś sobie na pytanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w domu mam opony zimowe z mercedesa a rozmiar to 195/55/R15, czy nadaja sie do passata, czy raczej za niskie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w domu mam opony zimowe z mercedesa a rozmiar to 195/55/R15, czy nadaja sie do passata, czy raczej za niskie ?

 

pasować będą aczkolwiek licznik będzie przekłamywał gdyż powinny być 195/65/R15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w domu mam opony zimowe z mercedesa a rozmiar to 195/55/R15, czy nadaja sie do passata, czy raczej za niskie ?

załóż: passior będzie komicznie wyglądał na tych oponkach. Niby 5 przy profilu to *prawie* żadna różnica, ale...

 

---------- Post added at 08:02 ---------- Previous post was at 08:01 ----------

 

(kiedyś słyszałem określenie na takie samochody na za małych oponach - "resorak" -> niech to odda sytuację). Poza tym ABS będzie ciut inaczej reagował ze względu na średnicę koła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niby 5 przy profilu to *prawie* żadna różnica, ale...

 

skoro w standardzie przy 15" jest profil 65 a Aneta ma 55 to różnica jest 10 a nie 5 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

195/55/r15 pasuja do passata b4:), takie ma w standardzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Czy ktos jezdzi swoim passatem choc troche po terenie??? mam tu na mysli dosc czeste poruszanie sie po drogach lesnych(oczywiscie bez przesady).Chcialbym podniesc troche swojego paska. Co wg WAS jest lepiej- zalozyc 14" z wysokim profilem czy lepiej 15 czy 16 z troszek mniejszym. Jakie byscie mi polecili profile opon? Czy idzie dostac profil 185/80/14 czy 185/80/15 ???? Z gory dzieki za odpowiedz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po poprzednim aucie zostały mi nowe opony zimowe Fuldy w rozmiarze 185/60R15,

czy będą się nadawały z tak niskim profilem i tak wąskie na felgi stalowe po oponach letnich 195/65R15 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności