Skocz do zawartości
Vax

Dopasowanie nowego kluczyka - B5 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! ja mam zwykły kluczyk i chce kupić scyzoryk.

NIe mam pojęcia jaki i co dalej z tym??

 

 

Polecam Ci zajrzeć TUTAJ gwarantuje, że znajdziesz odpowiedź. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Robisz tak :

- wkładasz 1 kluczyk do stacyjki i przekręcasz zapłon

- kluczyk z pilotem przeznaczonym do zakodowania wkładasz do zamka drzwi kierowcy, zamykasz nim auto

- naciskasz na nim przycisk

- po przerwie trwającej nie mniej niż 1 sekundę naciskasz ten sam przycisk ponownie

- usłyszysz dźwięk potwierdzający prawidłowe kodowanie

Gotowe:)

 

Ja kodowałem właśnie tą metodą, gdyż mam błędy w komforcie i zakodowanie vagiem jest niemożliwe i wszystko zadziałało bez problemu. Od siebie dodam tylko, ze nie trzeba tego robić w drzwiach kierowcy. Można zamknąć również po stronie pasażera i też będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od siebie dodam tylko, ze nie trzeba tego robić w drzwiach kierowcy. Można zamknąć również po stronie pasażera i też będzie działać.

A nie wiesz, czy metoda zadziała na zamku w bagażniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie wiesz, czy metoda zadziała na zamku w bagażniku?

 

Podejrzewam, że raczej nie, gdyż otwieranie i zamykanie bagażnika kluczykiem nie zamyka i nie otwiera centralki i nie uzbraja alarmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podejrzewam, że raczej nie, gdyż otwieranie i zamykanie bagażnika kluczykiem nie zamyka i nie otwiera centralki i nie uzbraja alarmu.

 

A to źle podejrzewasz bo u mnie to nie tylko zamyka auto (centralny + dioda czerwona w drzwiach) to nawet działa otwieranie i domykanie szyb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość psg

witam

mam pytanie odnosnie nowego kluczyka.

auto to: audi A8 z 97r oryginalny scyzoryk to 433,92 MHZ model 4DO 837 231 N

 

problem to: chce miec drugi kluczyk wiec:

czy moge kupic jakikolwiek inny scyzoryk (np z allegro) z pilotem ktory ma 433.92Mhz oraz jakis wsadzony kiedys tam zakodowany transponder crypto 48.

potem dopasowac nowy pilot do mojego centralnego zamka (trik z drzwiami kierowcy i dobrym kluczykiem w zaplonie) i na koniec transponder z nowego kluczyka(z allegro) dopasowac po podaniu PINu vagiem, czy takie cos zadziala u mnie , czy musze miec nowa pestke? jesli musze miec nowa pestke to gdzie moge kupic takie cos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. bardzo pomocne jest to wszystko co tutaj zostalo napisane ale szczerze mowiac to bylbym o wiele spokojniejszy i szczesliwszy jezeli uscislimy kilka rzeczy. cala procedura wyglada tak (poprawcie mnie jesli sie myle):

1. potrzebujemy nowy kluczyk z docietym ostrzem i pilotem o odpowiedniej czestotliwosci.

2. kluczyk musi miec nowy niekodowany transponder crypto48 ( czy to to samo co pestka?? )

3. potrzebujemy pin kod 4-ro cyfrowy. jesli go nie mamy to jedynym sposobem na wydostanie go z auta to fejs Vagtacho (kabel i program)

4. zaopatrzeni w klucz odpowiedniej czestotliwosci z nowym transponderem i pin kodem odpalamy Vagcom i wg opisanej gdzies powyzej procedury kodujemy nowy kluczyk.

 

jaka wersje vagcoma musimy posiadac. czy 311.2 wystarczy czy tez musi byc 409.1?

 

dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

311.2 wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

podepne sie tutaj bo juz nie wiem gdzie zapytac tyle tych tematow o cz i kluczykach jest :/ troszke sie juz w tym pogubilem a probuje temat ogarnac z godzinke juz :(

kupilem paska z jednym kluczykiem

kluczyk jest bez przyciskow po prostu kluczyk :)

i teraz tak jak moge sprawdzic czy dostalem tylko zapasowy kluczyk a prawidlowy kluczyk byl z pilotem?czy w mojej wersji byly tylko kluczyki bez przyciskow?

chcialbym wiedziec czy zaczac szukac 2 kluczyka do dorobienia z przyciskami czy nie?

mam centralny zamek, z domykaniem szyb, przy zamykaniu nie swieca sie migacze, tylko mala czerwona diodka sie zapala przy guziku od drzwi, w srodku nie widze zadnych czujek od alarmu.

 

jezeli sie w temat wczepilem przepraszam

 

pozdrawiam i dziekuje za pomoc

Edytowane przez AkUu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i teraz tak jak moge sprawdzic czy dostalem tylko zapasowy kluczyk a prawidlowy kluczyk byl z pilotem?czy w mojej wersji byly tylko kluczyki bez przyciskow?

Podepnij VAG-a i sprawdź jaki masz nr komfortu, wrzuć tutaj (nr modułu) a ktoś sprawdzi w ETCE czy ten moduł obsługuje zdalne sterowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej zazwyczaj sa 2 takie same kluczyki wiec jak ten nie ma pilota to pewnie ten drugi/pierwszy tez nie mam. ja tak mialem w moim pasku - 2 kluczyki starego typu bez pilotow

mam centralny zamek, z domykaniem szyb, przy zamykaniu nie swieca sie migacze, tylko mala czerwona diodka sie zapala przy guziku od drzwi, w srodku nie widze zadnych czujek od alarmu.

tez tak mialem.

a jeszcze dokladniej to te moje kluczyki (oba) wygladaly tak jak na tej aukcji

http://allegro.pl/item581650350_nowy_oryginalny_kluczyk_immo_48_crypto_do_vw.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
raczej zazwyczaj sa 2 takie same kluczyki wiec jak ten nie ma pilota to pewnie ten drugi/pierwszy tez nie mam. ja tak mialem w moim pasku - 2 kluczyki starego typu bez pilotow

Cytat:

Napisał AkUu Zobacz post

mam centralny zamek, z domykaniem szyb, przy zamykaniu nie swieca sie migacze, tylko mala czerwona diodka sie zapala przy guziku od drzwi, w srodku nie widze zadnych czujek od alarmu.

tez tak mialem.

a jeszcze dokladniej to te moje kluczyki (oba) wygladaly tak jak na tej aukcji

http://allegro.pl/item581650350_nowy...pto_do_vw.html

 

no to trudno z pilotem moge sie pozegnac moj wyglada tak samo :(

czyli jesli chcialbym teraz miec z pilotem to modul jakis musial bym do centralki podpiac?

jezeli tak to wtedy byla by mozliwosc dopasowania kluczyka tego co na 434mhz chodzi w scyzoryku?

 

Podepnij VAG-a i sprawdź jaki masz nr komfortu, wrzuć tutaj (nr modułu) a ktoś sprawdzi w ETCE czy ten moduł obsługuje zdalne sterowanie.
jak zajrze pod tapicerke pod fotelem to tez chyba bede mogl nr zczytac z nalepki gdzies o tym czytalem w innym temacie jesli sie nie myle??

EDIT:

za duzo grzebania tam widze, poszukam kogos z vagiem w takim razie

Edytowane przez AkUu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam nadzieje ze nie trafilem zle, a mianowicie oto moj problem.

mam jedenego paska 99r i teraz kupilem drugiego 00

w starym mam dwa kluczyki scyzoryki a nowym jeden kluczyk zwykly i drugi scyzoryk.Problem w tym ze ten jeden scyzory w tym nowy jest strasznie zniszczony , a wiec wpadlem na pomysl zeby zamienic poprostu piloty.

Przelozylem groty kluczykow i zaprogramowalem pilota i jest super mam w nowym pasku ladnego pilota.

I tu sie pojawil problem bo tym samym pilotem moge teraz otwierac oba auta.

moze ktos ma jakis pomysl co teraz z tym fantem poczac?

moze idzie jakos rozkodowac same piloty?

z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz wykasować piloty w starym aucie i wgrać od nowa tylko jeden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musisz wykasować piloty w starym aucie i wgrać od nowa tylko jeden.

 

a jak się to robi? :] w sensie wiem jak się wgrywa:] tylko za bardzo nie wiem jak się kasuje, może i to proste ale ja miałem mało styczności z kabelkiem, dopiero zaczynam:D

Edytowane przez stanley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak się to robi? :] w sensie wiem jak się wgrywa:] tylko za bardzo nie wiem jak się kasuje, może i to proste ale ja miałem mało styczności z kabelkiem, dopiero zaczynam:D

No wlasnie problem w tym ze nie wiem jak te piloty wykasowac

A tak na marginesie to po dalszych probach rozwiazania problemu, mam teraz juz trzy piloty ktore otwieraja jedno auto i jeden ktory otwiera drugiego paska

calkowity zonk:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak się to robi? w sensie wiem jak się wgrywa tylko za bardzo nie wiem jak się kasuje, może i to proste ale ja miałem mało styczności z kabelkiem, dopiero zaczynam
No wlasnie problem w tym ze nie wiem jak te piloty wykasowac

A tak na marginesie to po dalszych probach rozwiazania problemu, mam teraz juz trzy piloty ktore otwieraja jedno auto i jeden ktory otwiera drugiego paska

calkowity zonk

 

Panowie polecam TEN wątek i post nr 391 załącznik. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam troche czasu wiec wracam do tematu

wszedzie pisze sie jak kodowac kluczyki z pilotem...

a jezeli mam jak pisalem wyzej sam kluczyk bez przyciskow?

mam tylko jeden wiec chce kupic zapasowy bo spedza mi to sen z powiek :(

 

http://www.allegro.pl/item631518617_nowy_oryginalny_kluczyk_vw_z_transponderem_immo.html

 

to jak mam go zaprogramowac po docieciu zeby z moim immo latal??

skoro nie mam przyciskow... jest jakas inna sekwencja do wykonania w przypadku w/w kluczykow?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam troche czasu wiec wracam do tematu

wszedzie pisze sie jak kodowac kluczyki z pilotem...

a jezeli mam jak pisalem wyzej sam kluczyk bez przyciskow?

He he troszkę pomyliłeś tematy, przyciskami nie zakodujesz immo, tylko pilota do modułu komfortu żeby otwierać/zamykać auto.

O immo poczytaj TUTAJ, bez kabelka sie nie obejdzie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jak mam go zaprogramowac po docieciu zeby z moim immo latal??

 

Jak byś przeczytał temat od początku to byś wiedział że potrzebujesz pinu do immo, vaga i instrukcji z WARSZTATU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności