Skocz do zawartości
Gość PiotrekRzeszów

Gaz Sekwencja - Passat 1.6AHL

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro jestes zielony to i tak sobie sam nie naprawisz. Przyczyn może być cała masa. Skoro instalacja na gwarancji to jedź do zakładu niech naprawią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
P.S. Co to oznacza, że mam silnik AHL?

każdy rodzaj silnika ma swoje oznaczenie między innymi po to aby wiedzieć jakie części kupić w sklepie tak aby pasowały,to jest coś takiego jak imię silnika.

Jeden ma AHL a drugi ma AHU,jeden jeździ passatem a drugi golfem,proste ;)

a co do gazu to jedz go gazownika tak jak mówi kolega i nie brudź sobie rąk,od tego jest wkoncu gwarancja.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezbyt mi to na rękę gdyż gwarant jest na drugim końcu polski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij kolego od takiej najprostszej sprawy: może poprostu trzeba zatankować tego gazu bo pusta butla i przez to nie przełącza? ;-) przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać :-D a to dlatego że kiedyś mój sąsiad miał podobnie, jak się później okazało sahara w butli bo nie zatankował hehe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zacznij kolego od takiej najprostszej sprawy: może poprostu trzeba zatankować tego gazu bo pusta butla i przez to nie przełącza?

 

Mój tak miał ale z paliwem. Laweta do mechanika a tu bach pustka w baku... ;) w butli gazu mam na ok 100km więc to na pewno nie było przyczyną. Piszę, że było bo gaz już smiga. Gazownik podłączył po komputer i całe oprogramowanie było pochrzanione i okazało się na dodatek, że komputer był już resetowany 255 razy! Fuck... czego ludzie nie robią to ja nie wiem. Dzięki wszystkim za zainteresowanie :) idę pojezdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
komputer był już resetowany 255 razy!

 

Zapewne masz sterownik stag300 ,masz padnięty akumulator lub ładowanie .Ten sterownik resetuje się sam przy spadku napięcia bodajże do 9-10 volt ,napięcie na aku spada przy odpalaniu auta.Przy podłączeniu się interfejsem do sterownik informuje o tych resetach .Więc to nie ludzie tylko niedoładowany akumulator .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla potomności i tych, którzy zajrzą kiedyś w ten wątek. W tym tygodniu podczas podróży do Chorwacji przetestowałem spalanie w 1,6 AHL przy prędkości 160 km/h i wyszlo 12-12,5 litra lpg/100 km. Instalacja z Elpigazu.

Test jest w miarę miarodajny bo spaliłem tak 2 zbiorniki gazu, załączany zaraz po wyjeździe ze stacji i prędkość 160 km/h stała prawie do końca zbiornika ( 310-330 km). Na pokładzie 3 osoby, załadowany bagażnik, sedan.

 

Przy 130 km/h pali 10l lpg / 100 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam to samo :) powyżej 140 km/h w baku robi się wirrrrrrr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyżej 100 km/h to ta jednostka lubi zeżreć LPG - mam tak samo.

 

Pozdrawiam wszystkich 1.6 AHL - kosiad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo 1.6 jest po prostu za małe na taką budę i ma za krótką skrzynię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu się zaczyna że 1.6 to za mała pojemność do takiej masy jaką ma passat... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I znowu się zaczyna że 1.6 to za mała pojemność do takiej masy jaką ma passat...

Trochę mała ale mnie wystarcza. Prawda jest taka aby to rozpędzić to trzeba kręcić ponad 4000 obr/min a to niestety przekłada się na spalanie.

 

:16: Pozdrawiam - kosiad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I znowu się zaczyna że 1.6 to za mała pojemność do takiej masy jaką ma passat...

Nie "się zaczyna" tylko wiem, bo miałem :) 1.8 RP w passacie B3 to przy tym rakieta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Posiadam passata ahl jak w temacie i instalację sekwencyjną stag4 /magic jet/niestety alaska,i mam taki problem,mam dziurę w obrotach

na samym dole tak przy 1000 obr.i strasznie mnie to irytuje,w tej chwili mapy są ok.ale długo nad nimi siedziałem,dysze 2.1, ciśnienie 1.30 (wiem ,że wysoko ale po niżej jest za wysoki mnożnik ciągle),więc poskracałem juz wężyki od wtrysków ,przeniosłem listwę i dalej ubogo i dziura w obrotach

Instalacja jest nowa,ale (po tym co dostałem jak odbierałem auto od gazownika to postanowiłem zadbać o serce i zrobić sobie sam) ;-] Więc ponieważ moje pomysły to złe nawierty kolektora(mam plastikowy ze zmienną geometrią)

wykonane są poziomo za gumowymi łącznikami czyli bardzo wysoko a drugie

to map sensor nawiercony zaraz koło przepustnicy i bardzo długie węzyki

Czy szanowni koledzy mogli by podpowiedzieć jak mają u siebie?

był bym bardzo wdzięczny i zaoszczędził sobie pracy

pozdrawiam maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wklej fotkę jak to masz zrobione. Map sensor koło przepustnicy jest ok.Alaska przy twojej mocy to też nie jest tragedia.

Zrób screena z mapy , jestem ciekawy tego ok.

A tak w ogóle to nie przyszło ci do głowy że dysze są za małe ??

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie..

Czy po zainstalowaniu instalacji gazowej(sekwencja) nie spadną osiagi auta (silnik 1,6 AHL) on i tak ma tylko 101 KM i jak właczymy climatronic to moze byc roznie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy po zainstalowaniu instalacji gazowej(sekwencja) nie spadną osiagi auta

Jak będzie dobrze wstawione i na dobrych gratach to nic nie powinno się zmienić.Najpierw upewnij się czy wszystko na Pb jest ok,bo ten silnik jest błeeee.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym się dowiedzieć ile płaciliście za instalacje sekwencji do swojego paska, ja się dowiadywałem w jednym z polecanych warsztatów koło siebie i za instalacje BRC chcą 3000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Łodzi ostatnio 2600zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności