Skocz do zawartości
Gość KrisPASS

JAKA NAWIGACJA GPS

Rekomendowane odpowiedzi

ok, znalazłem dziala,teraz wgrywam AM,zobaczymy jak bedzie dalej dzialac z AM,DAM ZNAC.Pozd. i dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ja także szukam przenośnej nawigacji i w chwili obecnej zastanawiam się nad Tomtomem i nad Graminem i szczerze mówiąc nie mam pojęcia co wybrać, szukam czegoś do 400zł , żeby nie zrujnować budżetu przed wakacjami, a zależy mi, by nawigacja poprowadziła mnie bez problemów do celu..

 

____________________

Drożyznę wykopano http://wszystkooremontach.blox.pl/html zostało to co lubisz!

Edytowane przez Bobby89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej ja także szukam przenośnej nawigacji i w chwili obecnej zastanawiam się nad Tomtomem i nad Graminem i szczerze mówiąc nie mam pojęcia co wybrać, szukam czegoś do 400zł , żeby nie zrujnować budżetu przed wakacjami, a zależy mi, by nawigacja poprowadziła mnie bez problemów do celu..

 

Nic nie zmieniło się od czasu mojego postu:

http://forum.vw-passat.pl/threads/10765-JAKA-NAWIGACJA-GPS?p=1925980&viewfull=1#post1925980

Z wyjątkiem nowszego modelu goclevera czyli 515.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko że ze swojej strony mogę polecić także goclevera 5070 i wgranie do niego Automapy lub innego programu nawigacyjnego. Automapę można pobrać za darmo (z pewnych źródeł), aktualizacje pojawiają się dość często. Koszt zakupu urządzenia to około 180 zł, mapy i aktualizacja za darmo. Więc nie ma sensu płacić za urządzenie 400, w którym darmowe aktualizacje są dostępne powiedzmy przez rok a potem jeszcze za to trzeba płacić. Więc moich wypocin na poprzedniej stronie tego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lark 5" cali też jest świetny i też jak goclever 5070 prosty i tani

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja nie widzę sensu w tych nawigacjach starego typu.

Przecież mamy google maps i androida. Nie lepiej te pieniądze przeznaczyć na porządny telefon z androidem i dokupić uchwyt na szybę?

Google maps nawiguje doskonale i jest zawsze aktualne. Larka miałem wiele lat temu, podobnie jak automapę.

 

pozdrawiam - Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To żeby dobrze było widać na tel to musiał by być wielkości larka 7" a takich "smartfonów" raczej mało kto chciałby założyć na szybę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie ja nie widzę sensu w tych nawigacjach starego typu.

Przecież mamy google maps i androida. Nie lepiej te pieniądze przeznaczyć na porządny telefon z androidem i dokupić uchwyt na szybę?

Google maps nawiguje doskonale i jest zawsze aktualne. Larka miałem wiele lat temu, podobnie jak automapę.

 

pozdrawiam - Maciek

 

 

 

Ja to samo powiedziałem jak mi się tom tom zepsuł. Kupiłem sobie uchwyt do telefonu Google maps i jazda. Tylko jest jeden minus (przynajmniej ja tak mam) nie ładuje mi telefonu. Pokazuje że ładuje ale po kilku minut zauważam jak bateria zamiast się ładować to spada w dół. Oczywiście mógłbym kupić mocniejsza ładowarkę ale wtedy bateria dostaje po d...e. Dlatego uważam ze jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Takie jest moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To żeby dobrze było widać na tel to musiał by być wielkości larka 7" a takich "smartfonów" raczej mało kto chciałby założyć na szybę

Noo,to jak będziesz w moim wieku,to co 20 calowy monitor na szybę?:manga Co ty chcesz tak dokładnie oglądać?Ja używam aplikacji Sygic w xpheri J i jakoś nie mam problemu z widokiem trasy i tego co jest potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy zachwala to co już przetestował na własnej skórze i zdało egzamin w każdych drogowych warunkach, ja mogę powiedzieć ze lark 5" i aktualna automapa z kwietnia spisują się świetnie, a brat ma "firmówkę" w tym "dużym" samsungu i narzeka że słaby zasięg mało dokładna itp.

Dlatego uważam że smartfon nie jest dobry, ale to moje subiektywne odczucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

automapa na Androida też przecież jest.. czyli można i na samsungu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby was pogodzić to powiem tak. W swoim jak jadę w dłuższą trasę to używam goclevera z automapą. W firmowych (jest ich cztery i znudziło mi się przepinanie uchwytu za każdym razem gdy się przesiadam, a zdarza się że zmieniam auto dwa, trzy razy w ciągu dnia) używam androida z automapą albo google maps. Sporadycznie, bo przeważnie odwiedzam te same punkty ale jak się jakiś nowy pojawia to używam.. I nie narzekam na słaby zasięg. Google maps mnie pozytywnie zaskoczył, bo jak jadę do jakiejś wioski do firmy, gdzie nie ma ulic i żadna navi nie doprowadzi, to google potrafi znaleźć drogę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o nawigacji przenośnej Garmin? Zastanawiam się nad wyborem przenośnej nawigacji i nie wiem czy Garmin byłby dobrym wyborem? i jeżeli tak to jaki model? bo ewentualnie Tom tom? ktoś może mógłby poradzić coś co sprawdziłoby się w trasie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Google maps mnie pozytywnie zaskoczył, bo jak jadę do jakiejś wioski do firmy, gdzie nie ma ulic i żadna navi nie doprowadzi, to google potrafi znaleźć drogę..

 

Przetestuj OsmAnd na androida i ta mapa Cie zaskoczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co sądzicie o nawigacji przenośnej Garmin? Zastanawiam się nad wyborem przenośnej nawigacji i nie wiem czy Garmin byłby dobrym wyborem? i jeżeli tak to jaki model? bo ewentualnie Tom tom? ktoś może mógłby poradzić coś co sprawdziłoby się w trasie?

Czytaj od strony 10 tego tematu a wszystkiego się dowiesz.. Garmin czy Tomtom to przepłacanie za firmę a potem za aktualizację...

 

Przetestuj OsmAnd na androida i ta mapa Cie zaskoczy

A kiedyś przetestuję, jak znajdę trochę czasu i chęci na zabawy z instalacją ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytaj od strony 10 tego tematu a wszystkiego się dowiesz.. Garmin czy Tomtom to przepłacanie za firmę a potem za aktualizację...

 

 

A kiedyś przetestuję, jak znajdę trochę czasu i chęci na zabawy z instalacją ;)

 

 

Teraz jak kupisz tom Toma lub garmina to masz dożywotnie aktualizacje mapy tylko musisz wykupić subskrypcję fotoradarów ale nie jest konieczne aby zaprowadziła Cie do celu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie widziałem ostatnio Gramina z dożywotnimi aktualizacjami map, ale to koszt około 500zł, więc według mnie chyba warto, bo przecież w GoClever jest tanio, ale darmowych aktualizacji przecież nie mamy, więc mniej więcej na jedno wychodzi w ogólnym rozrachunku..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz jak kupisz tom Toma lub garmina to masz dożywotnie aktualizacje mapy tylko musisz wykupić subskrypcję fotoradarów

A ile ta subskrypcja kosztuje?

ale nie jest konieczne aby zaprowadziła Cie do celu.

Do celu zaprowadzi ale można nałapać zdjęć i mandatów...

 

Właśnie widziałem ostatnio Gramina z dożywotnimi aktualizacjami map, ale to koszt około 500zł, więc według mnie chyba warto, bo przecież w GoClever jest tanio, ale darmowych aktualizacji przecież nie mamy, więc mniej więcej na jedno wychodzi w ogólnym rozrachunku..

Czytanie ze zrozumieniem się kłania.. Kupujesz Larka czy GoClevera za mniej niż 200 zł, pobierasz z neta program nawigacyjny (nie piszę jaki bo jest ich do wyboru, do koloru), pakujesz w urządzenie i jedziesz. W ogólnym rozrachunku masz ponad 300 zł w kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytanie ze zrozumieniem się kłania.. Kupujesz Larka czy GoClevera za mniej niż 200 zł, pobierasz z neta program nawigacyjny (nie piszę jaki bo jest ich do wyboru, do koloru), pakujesz w urządzenie i jedziesz. W ogólnym rozrachunku masz ponad 300 zł w kieszeni.

ale popieranie piractwa się nie kłania, goclaver czy lark czyli na myśli masz dokładnie Automapę lub TomToma..... i program z neta za friko z bieżącymi aktualizacjami?

nieważne czy korzystam z HP czy Goclavera czy innego urządzenia, praworządnie raz w roku płacę 119zł za aktualizację, korona mi z głowy nie spada,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności