Skocz do zawartości
Gość Jacek78

Wycieraczki w Twoim Pasku!? Valeo, Bosch, co kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem swoje od uzytkownika Kar-Tuning

Też dziś u niego dokonałem zakupu :D

Miałem brać jak zwykle bosha, ale po Waszych postach postanowiłem spróbować tych aero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość saharek

a umnie valeo silance sie nie sprawdziły są daremne

na poczatku zbierają bardzo dobrze ale po 10sekundach zaczynaja przeskakiwać jakby szyba była zaczysta czy coś w tym stylu, niewiem co z tym zrobić. Ktoś ma jakis pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacusnik

ja mam taki problem że wycieraczka standardowa wyjeżdża mi po za szybę;D i nie wiem czy to wina wycieraczek czy czego tam innego. Fotka poniżej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacusnik, przerabiałem to ostatnio w swoim aucie. Odkręć ramię wycieraczki i przestaw je o kilka ząbków do góry i skręć, w B4 jest to na wielofrezie :) No chyba że się wyrobił to tylko wymiana całego ramienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacusnik

Ale wiesz co tak patrzę to ogólnie samo pióro starsznie chodzi wygina się itp. wymienie je najpierw i zobacze jak nowe pióra bedą leżały. Jak nie pomoże to wtedy zrobie tak jak mówisz. Dzieki za pomoc pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacusnik,

 

Mialem to samo w skodzie octavii. Odkrecanie, dokrecanie, przestawianie nic nie dalo. Nie widzialem sensu zeby wymieniac calosc, przykrecilem w odpowiedniej pozycji z odrobina kleju. Pól roku było dobrze. Zrobilem ta sama operacje jeszcze raz, ale skoda ma nowego wlasciciela.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacusnik

A jakie macie wymiary wycieraczek?

u mnie:

-Kierowca - 530mm

-Pasażer - 480mm

 

Ale np mam tu zdjęcie auta które wydaje się że ma równego rozmiaru wycieraczki, super to wygląda. Nie wiem co teraz kupic :cisza::vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lospuperoz

u siebie mam wycieraczki Bosh Aerotwin i sa naprawde zajebiste..

 

tak nawiasem mowiac fajny pasek ten na zdjeciach u kolegi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja mam wycieraczki:

 

http://www.allegro.pl/item191499870_wycieraczki_xtrm_530_mm_vw_passat_skoda_superb.html

 

 

sa to wycieraczki takie jak montowala fabryka 2x530mm. Wycieraczki asymetryczne prawa nie zalozysz na lewe ramie i na odwrot. Po prostu ma mocowanie do ramienia przesuniete w inna strone.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupilem swoje od uzytkownika Kar-Tuning. Wygladaja nastepujaco:

 

Obrazek

 

Napisz kolego jak się sprawują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michal6272
tak nawiasem mowiac fajny pasek ten na zdjeciach u kolegi:)

 

Ta gleba wyglada mi na vt, ale to tak na marginesie ;)

 

Napisz kolego jak się sprawują?

 

Ja mam 2 x 530 mm. Sprawuja sie ok, nie pozostawiaja zadnych zaciekow, smug, slady po lekkich owadach tez zmywa. Dzisiaj jak wracalem z Łodzi i zaczal padac deszczyk przy wiekszej predkosci radzily sobie bez problemu, bez przeskakiwania. Jestem zadowolony i z czystym sercem moge je polecic. Wydatek nie jest duzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupilem swoje od uzytkownika Kar-Tuning.

No i lipa niestety. Jedno pióro rozmazuje, obojętnie na którym ramieniu jest zamocowane.

Dzwoniłem do Kar-Tuning - prawdopodobnie rozpatrzą moją reklamację. Muszę odesłać to pióro :kwasny:

Poza tym, Michał, prawe pióro nie zachodzi Ci na uszczelkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michal6272
Poza tym, Michał, prawe pióro nie zachodzi Ci na uszczelkę?

 

Na uszczelke nie zachodzi, ale jak jest zagiecie szyby to w tym miejscu nie dolega do szyby, ale nie stanowi to problemu, bo odstaje gdzies tak 2-3 cm.

 

No to lipka Ci sie trafila z ta wycieraczka, u mnie jest naprawde oki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacusnik

Ja właśnie dziś zamówiłem te wycieraczki co Ty Michał, mam nadzieje że bedą ok.

P.S. Duży też grasz w AA? nawiń na pw w jakim klanie itp 73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mner

Ja założyłem wczoraj Valeo Silencio i pierwszy deszczyk przeszły bardzo dobrze. Nie rozmazują i na razie są dużo cichsze od poprzednich (starych) Bosch (ale w końcu po to też je zmieniałem). Na razie więc mam spokój ale może następnym razem skuszę się na te "płaskie". Poczytamy (opinie) zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacusnik

No ja muszę też z przykrością stwierdzić że te wycieraczki od kolesia KAR-tuning to lipa!!!

Zakupiłem do paska 2x530mm i obydwie źle ścierają. zostawiają ślady! gorzej niż moje zużyte stare pióra. Zadzwoniłem i koleś powiedział że jeszcze mu się nie zdarzyło coś takiego a niby dużo tego sprzedaje, zadzwoni do importera i zapyta się co ma takim przypadku zrobić. żenada! jutro bede jeszcze raz do niego dzwonił :przestraszony:

BTW Następne jakie kupie to Boscha i tyle albo valeo i nie bedzie lipy. Jak ktoś wspomniał chytry 2 razy traci :)

No i u mnie nie da rady zamontować 2x530, musi być

kierowca - 530mm

pasażer - 500mm

Pozdrawiam i nie kupujcie od kolesia bo szkoda sobie problemu robić! Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacusnik napisał/a:

No i u mnie nie da rady zamontować 2x530, musi być

kierowca - 530mm

pasażer - 500mm

 

To nie wiem czemu u ciebie nie da rady, skoro u mnie są właśnie dwie 530-tki. Pomyliłem się przy zakupie :wstyd: (bo drugą mialem 510 kupić). No i ta od strony pasazera - jest na styk prawie. Zostaje z 5 mm luzu do ramki okna :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafaello666

Witam,

 

Kupuję do mojego oryginały w ASO (typ Aero). Widziałem na allegro komplet za 87 (z tym, że były dedykowane do SUPERBA - ponoć dokładnie takie same. Można kupować po sztuce za ok. 56 zł jedna. Z tego co wiem, i tak dla VW Valeo robi wycieraczki. W każdym razie jestem zadowolony z jakości.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Kupuję do mojego oryginały w ASO (typ Aero). Widziałem na allegro komplet za 87 (z tym, że były dedykowane do SUPERBA - ponoć dokładnie takie same. Można kupować po sztuce za ok. 56 zł jedna. Z tego co wiem, i tak dla VW Valeo robi wycieraczki. W każdym razie jestem zadowolony z jakości.

 

Pozdrawiam

 

No ja mam oryginały ASO, kupowane w Niemczech, i mają na sobie znaczek Boscha.

Teraz kupiłem Valeo Silencio XTRM, już nie z ASO. Zobaczymy co będzie, tak je niby chwalą...

A te sprzedawane na sztuki są chyba w komplecie z adapterami aby założyć na ramiona starego typu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zadzwoniłem i koleś powiedział że jeszcze mu się nie zdarzyło coś takiego a niby dużo tego sprzedaje, zadzwoni do importera i zapyta się co ma takim przypadku zrobić. żenada! jutro bede jeszcze raz do niego dzwonił

Jak nie zdarzyło, jak ja do niego dzwoniłem w piątek! Ściemnia koleś. I mówił, żeby mu to odesłać - no i dzisiaj odesłałem mu jedno pióro. Ciekawe jak rozpatrzy moją reklamację.

To nie wiem czemu u ciebie nie da rady, skoro u mnie są właśnie dwie 530-tki.

U mnie pióro od strony pasażera włazi na uszczelkę. Powinno być 510 mm (ewentualnie 520, ale nie wiem czy w ogóle takie robią).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności