Skocz do zawartości
Gość Jacek78

Wycieraczki w Twoim Pasku!? Valeo, Bosch, co kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry - mały OT w ASO koszt standartów 96zeta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafaello666

No ja mam oryginały ASO, kupowane w Niemczech, i mają na sobie znaczek Boscha.

Teraz kupiłem Valeo Silencio XTRM, już nie z ASO. Zobaczymy co będzie, tak je niby chwalą...

A te sprzedawane na sztuki są chyba w komplecie z adapterami aby założyć na ramiona starego typu.

 

Nie wiem, nie zauważyłem tam adaptera. U mnie się po prostu wkłada wycieraczkę na bolec i jest ok. Aż strach pomyśleć jak łatwo zwędzić. Muszę zobaczyć, czy coś tam napisano o producencie. Wiem, że do naszych Paska robi Valeo, może do mojego jeszcze Bosch robił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja pisząc o adapterach miałem na myśli Valeo Silencio XTRM. Te pakowane pojedynczo mają: "Jedno zunifikowane mocowanie wycieraczki Silencio XTRM gwarantujące łatwy i szybki montaż na wszystkich końcówkach ramion."

Te w kompletach, cały czas mówię o Valeo Silencio XTRM , już są do oryginalnych ramion przystosowanych do AREO (w Passatach po 06 2002), przynajmniej moje takie były :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafaello666

Pomieszało mi się. Do najnowszego Paska robi Valeo. Chciałem kupić te Silencio ale chwilowo nie było. Musiałbym czekać dwa dni i wziąłem w ASO oryginał. Zobaczymy jak pochodzi.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

...więc kupiłem dziś Valeo Silencio po raz drugi-po roku i teraz widzę różnicę :hyhy: ale w cenie ;) - ale i tak nie jestem zdania żeby wymieniać je co pół roku ;) , zobaczymy czy te mi też rok wytrzymają.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacusnik

WRRRRRRR myślałem że :wpale: zapie****le :krzeslem: kolesia z którym rozmawiałem tego z Kartuning czy jak mu tam koleś każe mi czekać 3 tyg za reklamacją wycieraczek które zamówiłem. Mówię mu że dostałem wadliwy już produkt i że coś takiego powinno być wymienione od ręki. Jeżeli produkt który się kupuje i w pierwszym tygodniu od zakupu zepsuje się podlega wymianie. A nie że teraz mam jeździć przez 3 tyg z walniętymi wycieraczkami. Już nie kupuje żadnych rzeczy na allegro!!! Nie kupujcie u NIEGO!!! :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Ja u siebie mam oryginały Aero z ASO VW. Nie wiem, jak dlugo juz sa w aucie zamontowane, bo ja od kupna zrobilem nim dopiero 2tys. km, ale sprawuja sie dobrze. Na poczatku pracy tylko troche mazania jest, ale po kilku-kilkunastu cyklach juz czyszcza dobrze.

Nie moge tylko jeszcze za bardzo przyzwyczaic sie do czujnika deszczu :/ Ale mam nadzieje, ze za jakis czas... :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedną Valeo druga Bosch-a, miałem dwie Valeo ale na parkingu mi ktoś jedną zawiną a ze byłem w trasie wiec musiałem na stacji dokupic , były tylko Boscha wiec wziełem. Do do jakości to polecam Bosch-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak jak pisalem kupilem na allegro od uzytkownika noxes za 24zl szt i dla mnie byly ok

i chyba wogole byly ok bo jakic CH#$@% mi je zaj#&$%^# 2 dni temu :zdegustowany::[

co za kraj ??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość WojtekKRK

Ja kupiłem MotoGum , tanie solidne polecam ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jakie macie wymiary wycieraczek?

u mnie:

-Kierowca - 530mm

-Pasażer - 480mm

 

Ale np mam tu zdjęcie auta które wydaje się że ma równego rozmiaru wycieraczki, super to wygląda. Nie wiem co teraz kupic :cisza::vw:

 

Witam

 

Ja mam wycieraczki:

 

http://www.allegro.pl/ite...oda_superb.html

 

 

sa to wycieraczki takie jak montowala fabryka 2x530mm. Wycieraczki asymetryczne prawa nie zalozysz na lewe ramie i na odwrot. Po prostu ma mocowanie do ramienia przesuniete w inna strone.

 

Pozdro

 

Już zgłupiałem z tymi wycieraczkami...u mnie za cholere lewa wycieraczka nie zachodzi na uszczelke szyby przedniej-nawet zamieniłem prawą z lewą i tak nie sięga.

111136182b0dg109ph2.th.jpg

Obie gumy mają dł.530mm (prawa do końca nie wyciera czujnika deszczu)

 

Moje zdziwienie jest spowodowane tym, że często staje obok identycznego paska, nawet ten sam rok i kolor... i u niego wycieraczka pasażera zachodzi na uszczelke pięknie.

Zmierzyłem odległości pomiędzy końcem ramienia, a początkiem uchwytu i są identyczne jak u mnie.

 

Może mi ktoś powiedzieć o co chodzi?? :niepewny::niepewny::zdegustowany:

Tak sobie głośno myślę...może po prostu prawe ramie jest w miejscu lewego i na odwrót :zdziwko:

 

ooo i jeszcze mała uwaga(na zdjęciu wychodzi, tak jakby prawa wycieraczka była krótsza od drugiej(u mnie lewa zachodzi na prawą dość widocznie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy zachwalali Valeo wiec je kupilem. Silentio czy jak sie tam nie nazywaja, 140pln za komplet i tak sie zlozylo, ze ostatnio na calej trasie padal mi deszcz i po 8 godzinach pracy wycieraczek wystawiam im ocene mierna na szynach. Lewa wycieraczka w polowie swojej dlugosci nie zbiera wody dokladnie co sprawilo ze jazde mialem koszmarna, do tego brak spojlera na jednej tez jazdy nie ulatwia. Przy 160kmh zaczynaja sie trzasc i gorzej zbierac wode i do tego wcale nie sa jakies super ciche :dobani::dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kiedys jezdzilem na boschach i kompletnie ich nie polecam ale od kiedy kupilem motgumy to juz ich nie zmienie :hurra: jak dla mnie valeo to za duzy wydatek do passata i uzywam motgumow ze spojlerami...

 

PS w drugim samochodzie (nie passacie) mam fabrycznie valeo silentio i musze przyznac ze sa zajebistem ale szkoda mi na takie do paska jak na razie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michal1980, podzielam Twoje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bl86

jak dla mnie bosch twin - model specjalnie do passata B5 i audi a4 (tylko do tych dwoch modeli) jest swietny.

Nie skrzypia na szybie i elegancko zbieraja wode. Wycieraczka kierowcy jest ze spojlerkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kupuję gumki "z metra" dostępne w większości marketów i wymieniam 2 razy w roku. 2x10zł :rotfl: i nie mam za złe jak mi się trafią ciut gorsze. Najczęściej nie narzekam. Jak nie robi różnicy, to po co przepłacać :rotfl::rotfl::rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma wycieraczek, z ktorych 2/3 forumowiczow byloby zadowolonych. Nie wiem czy za pol roku wydam ponad 300pln, zeby kupic 3 wycieraczki Valeo X-treme (cos a´la Bosh Aero Twin, tylko ze niby jeszcze lepsze...taaaa) bo to juz lekka perwa, wydawac tyle na wycieraczki, choc jak nie musze to nie szczedze na aucie, ale 300plnow???? :przestraszony: Toz to klocki na przod lepiej kupic :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian
Czyli nie ma wycieraczek, z ktorych 2/3 forumowiczow byloby zadowolonych. Nie wiem czy za pol roku wydam ponad 300pln, zeby kupic 3 wycieraczki Valeo X-treme (cos a´la Bosh Aero Twin, tylko ze niby jeszcze lepsze...taaaa) bo to juz lekka perwa, wydawac tyle na wycieraczki, choc jak nie musze to nie szczedze na aucie, ale 300plnow???? Toz to klocki na przod lepiej kupic

 

haha a ja wydałem 70zł na pseudo-aerodynamiczne ( :rotfl: ) i zbierają lepiej niż zwykłe piórka :) Ogólnie jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam Bosch Twin dedykowane do Passka i jestem bardzo zadowolony, nie kupiłbym żadnych podróbek bo to wyrzucanie pieniędzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności