Skocz do zawartości
fazi

Domykanie szyb z pilota (Moduł Komfortu)

Rekomendowane odpowiedzi

napisz proszę, jak ta "zgrabna puszka" się nazywa, bo trudno znaleźć na allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wreszcie coś konkretnego, tylko ciekaw jestem ile jeszcze kosztuje usługa zamontowania takiego sterowniczka i czy bardzo trzeba ingerować w obwód elektryczny w B6. A może ktoś już to ma zainstalowane?

Więc samym programem nie da rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc w obwód musisz ingerować bo przecież samo się nie podłączy.

Samym programem nie da rady przynajmniej w b6 dopiero w b7 i to też od sierpnia (podobno razem z polskim ma to wejść )

 

Ja instalowałem to 2 razy i wszystko działa jak należy<tylko wtedy lepiej jest wyłączyć domykanie/otwieranie z kluczyka żeby się po prostu nie żarło

 

A co do kosztu to nie wiem bo robiłem to kolegom z forum ale mówili że jak się pytali w warsztatach to 90-220 zł

 

Ale bez większych problemów dasz sobie radę sam jeśli masz trochę pojęcia i umiesz obsługiwać śrubokręt w pudełku masz instrukcje a jak to ci nie wystarczy to na forum A6 bądź a4 masz opis co i jak z zięciami i nawet w porównaniu z b6 aż tak strasznie się nie różni (b5 FL trochę odbiega ale to cię przecież nie interesuje )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, ma ktos z okolic Wrocławia lub Wrocławia pożyczyć na jeden dzień Kabelek VAG na port COM lub pomóc aktywować szybki bo czeskim programem nie moge aktywowac wyskakuje mi że nie ma takiej opcji, a VDS PRO potrzebuje kabel na COM, a mój jest na USB. moduł 1J0 959 799 AH. Bym był wdzięczny za pomoc bo nie widzi mi sie kupowac drugi kabel żeby tylko jedna opcje nim zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoge osobą z bełchatowa lub okolic , jesli maja problem z domykaniem szyb z pilota , mam czeski program , versje darmowa czyli współpracuje z wybranymi modułami komfortu moje gg 2061607

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam problem z tym czeskim programem ściągnełem wysłałem rejestracje i nic odpalam i zaraz jest komunikat ze czas upłynął a do dziś nie dostałem klucza aktywacji na email , jeszcze jedno chciałbym uruchomić włączenie kierunkowskazów po zamknięciu auta ale wybija mi błąd 1131

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz też czekam ponad tydzień na klucz, odbiera tam ktoś maile?:niekumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja otrzymałem wciągu pól godziny. Może zmień pocztę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam! Założyłem konto na Wirtualnej Polsce i klucz przyszedł w ciągu 5 minut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , może jest ktoś z okolic Katowic kto już sobie z tym poradził u siebie i może pomóc , bo ja odpuściłem . W razie chęci pomocy proszę o kontakt. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak, musisz go zarejestrować, wtedy otrzymasz na email klucz i już.

 

Pozdrawiam

ps.jak rejestrowałem na pocztę wp, to nie dostałem klucza, na gmali klucz przyszedł natychmiast.

witam a wie ktoś jak zainstalowac ten program z Windows 7 bo mi nie chce działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z 7 nie idzie przynajmniej według producenta ale jak masz sterowniki odpowiednie to powinno być ok bo instalowałem koledze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , panowie pobralem ten czeski program ,zainstalowalem , podlaczylem do auta komp polaczyl sie z mod. komf. ale wtrakcie polaczenia (byly w jednej tabelce takie paski postepu ) nagle sie odlaczyl i pokazal ze polaczenie nie mozliwe. Probowalem pozniej jeszcze kilka razy , odinstalowalem program i instalowalem ponownie ale jedyne co sie juz udawalo to ze port com jest ok . Nigdy wiecej nie dalo sie polaczyc tak jak za 1 razem , wyskakiwalo mi co chwila urzadzenie nie podlaczone :zeco a przeciez za 1 razem prawie sie udalo , kicha straszna Dodam ze reszta wszystko dziala otwieranie i zamykanie szyb z kluczyka od srodka , tylna klapa tez sie otwiera i z klucza i od srodka , zadnych bledow , wszystko 100% , tylko ten program czeski raz prawie sie polaczyl a pozniej **** ZBITA . Panowie podpowiedzcie cos bo mnie szlak jasny trafi - pozdrawiam :zeco

 

Mam gg , jak cos lub priv , dzieki

Edytowane przez kristofero1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bakan22

Witam,

mam problem z czeskim programem tzn wszytsko zainstalowane jest połaczenei z com4 ale okienka sie nie aktywuja jest połaczenie z modulem komfortu poniżej przesyłam zrzut okna.

pozdrawiam

 

mam poloczenie ale okienna domykania szyb sie nie aktywuja?? co teraz??

 

domykanie

bora.doc.doc

Edytowane przez GURAL
scaliłem 3 posty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam poloczenie ale okienna domykania szyb sie nie aktywuja?? co teraz??

 

U Ciebie tylko DOS, kabelek po Com (RS 232) i VDC_E

 

Przed FL ten program nie ogarnia domykania, a to dlatego, że w różnych komfortach różne adresy różnie się zmieniało. Sam naliczyłem z 15 różnych kombinacji.

 

I tak komfort 799S jest kodowany czasem jak AH, a czasem jak R

 

A R to już inny ciekawy wynalazek.

 

By ci unaocznić skalę problemu to:

 

w FL przekodowujesz 3 adresy

 

04361

04362

04363

 

I kodujesz albo na 67 albo na 66 albo na 195 albo na 194. Zależy co w nich przed kodowaniem siedziało - na to zmieniasz. Niemniej w każdym komforcie zmieniasz tylko te 3! Program zmienia wszystko na 67 i to działa. Nieważne, co było przedtem - 67 jest receptą na wszystko!

 

Przed FL musisz zmienić 6 adresów i tu już są cyrki. Nie ma algorytmu uniwersalnego.

 

w jednym typie komfortów zmieniasz adresy:

 

04283

04289

08628

12724

16820

20916

 

w innym:

 

04286

04291

04296

08628

12724

16820

20916

 

Jeszcze w innym:

 

04295

04283

04289

08628

12724

16820

20916

 

I tak dalej. Jak widzisz 4 dolne adresy powtarzają się - one sa odpowiedzialne za okna. Ale w zależności od tego jak są zaprogramowane górne adresy, dolne przyjmują różne wartości. Nie da się tego uniwersalnie zrobić, bo jak wpiszesz wartości zanim je przeczytasz na danym bicie, to tylne szyby będą jechać w dół a górne się podnosić i na odwrót. Program przy tym wymięka konkretnie. Tylko ręczna robota na piechotę, odczytywanie co w sterowniku siedzi i zamiana ręczna. Pokażę ci dwa przykłady kodowania - moduł AH. Pierwszy wers to adres, drugi poprzednia wartość trzeci wartość jaką należy wpisać, by osiągnąć sukces:

 

1J0 959 799 AH

04295 138/ 64

04283 138 / 64

04289 138 / 2

08628 242 / 246

12724 250 / 254

16820 242 / 246

20916 250 / 254

 

1J0 959 799 AH

04295 72 / 64

04283 72 / 64

04289 72 / 2

08628 242 / 244

12724 250 / 252

16820 242 / 244

20916 250 / 252

Jak widzisz operacja zmiany szyb w Twoim aucie wymaga podejścia do każdego komfortu indywidualnie i wpisanie tego według tabel :) Nie ma lekko... Bo niby przed zmianą na szybach siedziały te same adresy, to po zmianie muszą być inne - bo inne są u góry.

Edytowane przez Charakterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to ktos wcześniej pisał ale w passacie B6 da sie zrobic tak, żeby przytrzymać przycisk na pilocie do momentu ruszenia szyby, potem mozna juz poscici i szyba/y zamyka sie sama bez potrzby trzymania przycisku na pilocie... i nie trzeba dokładac zadnych urzadzen dodatkowych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jelcz Laskowice, Oława i okolice zapraszam na okienka na czeski programik za free

Dla tych co nie wiedzą jak zrobić te szybki za pomocą motordiag [ame]

[/ame] Edytowane przez lobuzbodzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mógłby ktoś kto kuma bazę wstawić to co kolega powyżej, tylko zrobione polskim vagiem 4.9?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

mógłby ktoś kto kuma bazę wstawić to co kolega powyżej, tylko zrobione polskim vagiem 4.9?

Kolego vagiem nie da się szybek zrobić wersja od roku modelowego 2001 tzn po lifcie obsługiwana jest przez program motordiag ściągnij, tu masz link do programu do pobrania http://www.motordiag.cz/mkm/index.php zarejstruj swoją wersję najlepiej chyba na pocztę na wp tam najczęściej dochodzi klucz. Pozdrawiam

Edytowane przez lobuzbodzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności