Skocz do zawartości
fazi

Domykanie szyb z pilota (Moduł Komfortu)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , czy udało się już komuś dorwać Motordiag Komfort Manager FULL 2.0 - będę wdzięczny za pomoc na PW

 

sipowitz: Proszę kontynuować dyskusję z tym wątku.

Edytowane przez sipowitz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jam mam paska z 2002 i u mnie wogole cos dziwnego z tym pilotem zamkam i otwieram normalnie ale jak wcisne dwa razy guzik zamkniecia to dzwi od kierowcy sie otwoza jak je otwoze to alarm wyje a szyby z pilota tez nie dzialaja ale z kluczykiem w dzwiach tak ma ktos jakis pomysl dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

złe kodowanie centralnego zamka jeśli chodzi o to wciskanie 2 razy a co do szybek to po prostu nie zakodowane Przynajmniej tak mi się wydaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak to zakodowac zeby bylo ok ? dodam ze vaga posiadam bylbym bardzo wdzieczny jaby ktos pomogl dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Czy jest ktoś w stanie mi pomóc, otóż chciałbym zakodować domykanie szyb w T5 z 08' przy pomocy KKL USB i VCDS'a. Moduł w T5 zaczyna się bodajze 7H0 Jaką wartość i gdzie mam dodać aby zakodowac domykanie szyb. Podlączając samochód i wchodząc do modułu komfortu wyświetliła mi się wartość 0025 Troszkę grzebałem w internecie i znalazłem to:

 

+00001 = Selective Locking inactive

+00002 = 4-Doors (only with Sliding Door Rear Left AND Right)

+00004 = Sliding Door Rear Left

+00008 = Sliding Door Rear Right

+00016 = Power Windows not installed but with Central Locking

+00064 = Power Windows installed and with Central Locking

+01024 = Power Windows installed but without Central Locking

 

źródłohttp://wiki.ross-tech.com/wiki/index...Comfort_System

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale jak to zakodowac zeby bylo ok ? dodam ze vaga posiadam bylbym bardzo wdzieczny jaby ktos pomogl dziekuje

 

u Ciebie tylko programem opisanym na początku bodajże tego działu na pewno nie czeskim

pobierasz obraz wypalacz na płycie uruchamiasz pod biosem i potem zgodnie z instrukcją i wszystko ok

 

---------- Post added at 08:41 ---------- Previous post was at 08:40 ----------

 

Witam !

Czy jest ktoś w stanie mi pomóc, otóż chciałbym zakodować domykanie szyb w T5 z 08' przy pomocy KKL USB i VCDS'a. Moduł w T5 zaczyna się bodajze 7H0 Jaką wartość i gdzie mam dodać aby zakodowac domykanie szyb. Podlączając samochód i wchodząc do modułu komfortu wyświetliła mi się wartość 0025 Troszkę grzebałem w internecie i znalazłem to:

 

+00001 = Selective Locking inactive

+00002 = 4-Doors (only with Sliding Door Rear Left AND Right)

+00004 = Sliding Door Rear Left

+00008 = Sliding Door Rear Right

+00016 = Power Windows not installed but with Central Locking

+00064 = Power Windows installed and with Central Locking

+01024 = Power Windows installed but without Central Locking

 

źródłohttp://wiki.ross-tech.com/wiki/index...Comfort_System

 

 

poszło na pw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chetnie pomoge wszystkim z mojego okregu z domykaniem szyb mam kabelek i kompa moje gg 2061607

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motordiag Komfort Manager Lite 1.20 podłączyć kabelek i tym programikiem i powinno działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Motordiag Komfort Manager Lite 1.20 podłączyć kabelek i tym programikiem i powinno działać

Na czyje pytanie odpowiadasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poszło na pw

nie mogłeś odpowiedzieć tutaj?

Edytowane przez muzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogłem mogłem i mogę nadal ale po co kopiować na forum to co jest na początku działu ?

jeszcze dodałem to co wszyscy chyba wiedzą że na czeskim nie każdy moduł działa bo niestety nie doczekał się pełnej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Na razie w tym temacie większy ze mnie teoretyk niż praktyk. Ale zastanawia mnie jedna kwestia. Nie mam do wyboru nic innego niż porty COM. A ja chcę USB.

Widzę, że w powitalnym oknie powinno działać z USB, ale czy muszę go jakoś specjalnie zaznaczyć? Pytanie do kolegów z fejsem na USB. Macie do wyboru port USB czy działa Wam bez mieszania w tych opcjach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie,

Na razie w tym temacie większy ze mnie teoretyk niż praktyk. Ale zastanawia mnie jedna kwestia. Nie mam do wyboru nic innego niż porty COM. A ja chcę USB.

Widzę, że w powitalnym oknie powinno działać z USB, ale czy muszę go jakoś specjalnie zaznaczyć? Pytanie do kolegów z fejsem na USB. Macie do wyboru port USB czy działa Wam bez mieszania w tych opcjach?

Ustawiasz COM w zakresie 1-4 i powinno działać.:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

tak jak kolega pisze jak masz odpowiedni kabel to on imituje com wejdź w panel sterowania menadżer urządzeń i tam sprawdź czy masz usb czy com jak np com 12 to zmieniasz na 1-4 oczywiście na wolny i w programie też 1-4 wybierasz i jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem prawie cały wątek i nie znalazłem odpowiedzi, czy da się ustawić automatyczne zamykanie szyb po krótkim naciśnięciu na zamknięcie drzwi w pilocie w pasku B6. Jeśli tak to może ktoś będzie tak uprzejmy i napisze dokładnie jak. Dzisiaj byłem w serwisie vw i próbowali w module komfortu coś pozmieniać (chyba w bajcie 6) ale w końcu nici z tego.

Proszę o konkretne odpowiedzi a nie typu chyba, czy słyszałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w b6 da się na 100% z resztą większość ma to aktywowane podczas produkcji

 

a co do tego servisu to pełen podziw dla majstrów

 

co do tego jak to chyba by mnie zlinczowali gdybym powtarzał cytaty z tego wątku

zrób tak samo jak w b5 FL i będzie ok nawet czeskim programem powinno iść nie jestem pewien bo nie napisałeś jaki masz moduł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki mam moduł - komputer MFA+ z 2009 r - jak ktoś to zrobił bez czeskich programów za pomocą vaga to proszę o opis - i jeszcze raz dodam że interesuje mnie krótkie naciśnięcie na pilota w celu zamknięcia okien wraz z zamknięciem drzwi. Wiem że jest aktywowane fabrycznie zamykanie okien po przytrzymaniu przycisku na pilocie ale nie oto mi chodzi. Przejrzałem to forum i niestety nie znalazłem odpowiedzi - owszem jest mowa o czeskich programach w paskach B4 czy B5, ale nie w B6. W serwisie nie wiedzieli, ale może jest ktoś kto wie i podzieli się tą informacją.

Edytowane przez dren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zabrałem się za otwieranie i zamykanie szyb z kluczyka i poszło bez problemowo. Korzystałem z programu "Motordiag Komfort Manager Lite 1.20" i kabelka firmy viaken pod USB. Wszystko to w Passacie B5 FL z 2001 roku.

 

Pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przejrzałem prawie cały wątek i nie znalazłem odpowiedzi, czy da się ustawić automatyczne zamykanie szyb po krótkim naciśnięciu na zamknięcie drzwi w pilocie w pasku B6.

Nie znalazłeś bo wątek dotyczy B5 a nie B6.

zrób tak samo jak w b5 FL i będzie ok nawet czeskim programem powinno iść nie jestem pewien bo nie napisałeś jaki masz moduł

W B6 niestety nie da się tego zrobić tak jak w B5 bo o ile mi wiadomo ten Czeski programik działa tylko z kabelkami KKL, a do B6 potrzebny jest HEX.

czy da się ustawić automatyczne zamykanie szyb po krótkim naciśnięciu na zamknięcie drzwi w pilocie w pasku B6.

Co prawda jest opcja zamknięcia szyb po przytrzymaniu przycisku na pilocie, ale nigdy nie słyszałem o opcji automatycznego zamykania szyb po zamknięciu auta w żadnym z aut grupy VAG. Podstawowa sprawa to; jak sobie wyobrażasz zostawić przy 30*C np. psa, w aucie z zamkniętymi szybami przez powiedzmy godzinę, w aucie będzie wtedy z 70*C.

W serwisie nie wiedzieli,

O czymś co nie istnieje to raczej nie mieli prawa wiedzieć. Chyba że ja o czymś nie wiem, chętnie dowiem się czego nie wiedziałem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to koledze chodziło o auto domykanie po zamknięciu autka (nie wiem jak czytałem) to fakt się nie da na oryginalnych podzespołach jak chcesz to dokładany alarm albo w sevisie przynajmniej we Wrocławiu można dostać taką zgrabną puszeczkę montujesz ją w drzwiach kierowcy pod sterownikiem od elektrycznych szybek niestety wiąże się to już z jakąś pracą.

 

Jak jest ci to do szczęścia niezbędnie potrzebne to na allegro jest chyba inne ale jest więc spokojnie znajdziesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności