Skocz do zawartości
doktort

Ukradli mi Passata z Bearlockiem na skrzyni.....

Rekomendowane odpowiedzi

W nocy ukradli mi Paska 03 z fabrycznymi zabezpieczeniami i blokada skrzyni Bearlock.... A ktos mowil, ze z blokada omijaja...... Szybcy byli - moze z 3 min to trwalo..... Ale na szczescie PZU RULEZ ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doktort, bywa, niestety lapia paski pomino ze czesci tanie (zamienniki)

jak miales pelne ac to po 30 dniach wyplaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W nocy ukradli mi Paska 03 z fabrycznymi zabezpieczeniami i blokada skrzyni Bearlock.... A ktos mowil, ze z blokada omijaja...... Szybcy byli - moze z 3 min to trwalo..... Ale na szczescie PZU RULEZ ;)

 

mogę wiedzieć mniej więcej z jakiego osiedla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blokada byla z bolcem , czy ta beztrzpieniowa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doktort, napisz dokładnie jakie miałeś zabezpieczenia w swoim autcie. Czy to był tylko Bearlock?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mogę wiedzieć mniej więcej z jakiego osiedla?

 

He he a co za różnica czy Wrzosy czy Podgórz ?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ubezpieczyli Ci auto z seryjnym alarmem w B5 ?? załatwiałeś jakoś po znajomości ?? :)

 

przeciez seryjny alarm to tak jakbyś auto otwarte zostawił ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ubezpieczyli Ci auto z seryjnym alarmem w B5 ?? załatwiałeś jakoś po znajomości ??

Ubezpieczają nawet nie patrząc co jest. Idą na "gębe". A ogólnie to przykra sprawa. Mi kiedyś pociągneli vectre z garażu. Na szczęście ubezpieczona. No ale dobry miesiąc trzeba czekać na kaske. Poza tym warto założyć coś samemu, nieseryjnego, ukrytego. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla każdego któremu ukradną auto bo nawet nie chciało mu się założyć kilku podstawowych zabezpieczen (których wartość często nie przekracza 1/5 składki AC) powinno się likwidować wszystkie zniżki całkowicie a nawet dodawać z 10% ... a najlepsze jest podejście które mnie leczy: "a co mi tam po co mam zabezpieczać skoro i tak mi AC wypłaci jak mi ukradną" ... gdyby tak większość nie myślało składki zapewne byłyby mniejsze - ze względu na mniejszy odsetek kradzieży ... pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już dawno pisałem że BearLock to tylko kolejny zamek który trzeba wyłamac i tyle. Żadne zabezpieczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zastanawia również fakt, iż relatywnie młodym autku właściciel decydował się na tak proste zabezpieczenie mechaniczne. Brak odcinek, buczka, itp. :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dla każdego któremu ukradną auto bo nawet nie chciało mu się założyć kilku podstawowych zabezpieczen (których wartość często nie przekracza 1/5 składki AC) powinno się likwidować wszystkie zniżki całkowicie a nawet dodawać z 10% ... a najlepsze jest podejście które mnie leczy: "a co mi tam po co mam zabezpieczać skoro i tak mi AC wypłaci jak mi ukradną" ... gdyby tak większość nie myślało składki zapewne byłyby mniejsze - ze względu na mniejszy odsetek kradzieży ... pozdrawiam :)

 

No ale idąc tym tropem to powinienem zatrudnić karabinierów żeby na okrągło pilnowali samochodu a z garażu zrobić sejf - tylko chyba bym dobrze zrobił - ale firmie ubezpieczeniowej. Sam widzisz co dają te podstawowe zabezpieczenia - wyrzucenie pieniędzy w błoto.

Po to jest ubezpieczenie (nieobowiązkowe i cholernie kosztowne) żeby spać spokojnie, a nie z samochodu probować robić twierdze a mimo to ubezpieczać.

Ci co kombinują z wypłatami z AC - stratą zniżek się nie przejmują - a Tobie jak mimo zabezpieczeń ukradną miło nie będzie i kieszeń zaboli. To właśnie z tymi kombinatorami należało by walczyć, bo to dzięki nim mamy tak wysokie składki, a nie dlatego że jakaś część ludzi nie założyła alarmu czy innego bolca (choć i tak do AC dwa zabezpieczenia są wymagane).

Dobrowolne ubezpieczenie jest zabezpieczeniem i to bardzo kosztownym - więc nie widzę powodu, żeby ładować dodatkowe pieniądze w jakiekolwiek inne. Jak dla mnie to wystarczy, że samochód jest zamknięty, panel radia i inne "atrakcyjne" rzeczy zdjęte z widoku za resztę mojego spokoju zapłaciłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osiah, w 100% sie z Toba zgadzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do AC dwa zabezpieczenia są wymagane

Czyli np. alarm i immo.

ubezpieczyli Ci auto z seryjnym alarmem w B5 ?? załatwiałeś jakoś po znajomości ?

Marios, nie dziw się - w Allianz powiedziano mi, że skoro auto ma alarm fabryczny to jest to traktowane jako jedno z zabezpieczeń. A 1000 zł na alarm Clifforda mogę sobie wydać dla własnego spokoju, bo żadnego wpływu na wysokość składki i ewentualnego odszkodowania to mieć nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie jedno zabezpiecznenie to immo a drugi alarm czy to fabryczny czy inny nie wazne. Ale w golfie mialem alarm Scorpion czy cos takeigo i za to dostalem w PZU jakas znizke. Wiec za jakos alarmu sa znizki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pshemo

Kazde TU ma liste urzadzen alarmowych dla ktorych stosowane sa znizki. Nie jst tak, ze kazdy alarm, albo samodzielna odcinka stanowi dla TU dodatkowe zabezpiecznie i jest podstawa do obnizenia skladki. W PZU maja one znaczenie dla obliczenia wysokosci skladki poniewaz wchodza one w tzw. system 'bonus-malus'.

Warty przemyslenia jest fakt, ze jesli mamy w miare nowe auto, zadnych znizek na AC (czyli bardzo wysoka skladke), to czasami oplaca sie zainstalowac dobry alarm, urządzenie lokalizacje itp. poniewaz moga one dac obnizke wieksza (np. 10% kosztu AC) niz koszt montazu - podsumowujac: zabezpiecznie nic nas nie kosztuje, bo niejako sponsorem jest TU :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrazy współczucia Doktort, ja miałem próbę kradzieży na szczęście nie udaną, wiem co to za przeżycie. Samochód to passat 2003r. 130km avf, dopiero co sprowadzony, alarm fabryka(moja głupota). Próba kradzieży w nocy, rano stwierdziłem rozwaloną wkładkę zamka(drzwi kierowcy- łamak), podniesione kołki w drzwiach(centralny zamek), rozwalona-pokruszona wkładka stacyjki. Oględziny: centralny funkcjonuje, drzwi ryglują się, we wkładce zamka drzwi resztki połamanego łamaka (tzw.surówka), blokada fabryczna kierownicy nie wyłamana, samochodu nie można odpalić, ani odblokować blokady fabrycznej kierownicy ze względu na połamaną stacyjkę. Stos alarmów VAG nie przepełniony(pusty). Domysły: s....ny zostali spłoszeni przez nocnych marków, albo wkładka stacyjki pokruszyła im się w nietypowy sposób i nie mogli jej wyciągnąć aby dobrać sie do immobilajzera. Podsumowanie: laweta, wymiana wszystkich wkładek+stacyjka, nowe kluczyki(scyzoryki)+kodowanie. Wnioski: dużo mnie to nauczyło.

Doktort jak ochłoniesz opisz coś więcej, dołączam się do prośby Danka i Sipowitza o szczegóły zabezpieczeń, uczymy się na własnych błędach, wiedza i wnioski jakimi się dzielimy są bezcenne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o BEARLOCKI bądź inne "palce" blokujace skrzynie, to juz było o tym na forum. i jak to wcześniej pisałem (koledzy również) - to takie zabezpieczenie jest do obejścia w kilkanaście sekund. A jeśli chodzi o alarmy CLIFFORDA lub też inne - kosztujace nawet 3000 czy 5000 - to jest tylko złudne zabezpieczenie. Przeciez wiecie, ze złodzieje każdą "nowinkę" od razu testują. Nawet nadajniki GPS. Ostatnio ukradli MERCA i namierzyli sygnał po kradziezy - i co? Pojechali na miejsce i wykopqali sobie nadajnik z pola pod lasem - jakieś pytania? Tak więc tylko urządzenia "domowej" roboty mogą uniemożliwić kradziez. A alarm i inne elektroniczne bajery - to ewentualnie dla ubezpieczalni. No i jeszcze może spełniać funkcje, ze z pilota drzwi bedziemy otwierać a nie kluczykiem - ot, takie małe udogodnienie. A tylko jednego należy się obawiać - LAWETY. Na to juz nie ma sposobu :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmierć złodziejom SKu............... Jeb..................

Może za 10 - 15 lat zmieni się trochę w tej naszej "cudownej" Polsce (politycznie i gospodarczo) i nie będzie sie opłacało od tak kraśc aut, ale przy tym musi się też zmienić mentalność tych sku............. złodziei.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Śmierć złodziejom SKu............... Jeb..................

Może za 10 - 15 lat zmieni się trochę w tej naszej "cudownej" Polsce (politycznie i gospodarczo) i nie będzie sie opłacało od tak kraśc aut, ale przy tym musi się też zmienić mentalność tych sku............. złodziei.

 

:ok::ok::ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności