Skocz do zawartości
Gość Franc666

Czujnik cisnienia systemu klimatyzacji

Rekomendowane odpowiedzi

A no chyba że tak :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie nie trzeba,gaz sam sie spusci jak odkrecisz ten czujnik,to tak żartobliwie było:)

 

Tak trzeba.

 

---------- Dodano o 13:05 ---------- Poprzednia wiadomość o 12:54 ----------

 

Ja wam opisze swoje problemy jakie mialem z klima,mianowici błąd czujnika cisnienia klimy,po samodiagnozie climatronica,okazalo sie ze wentylator nie dziala,z tad byl błąd zbyt wys. Cisnienia w układzie,po skontrolowaniu wentylatora okazalo sie ze ma duży luz,wymienilem go na nowy,i dalej sie nie krecil,przyczyna był jeszcze przepalony bezpiecznik 40 A pod deska rozdzielcza,po jego wymianie klima dziala do dzisiaj.

 

Warto sprawdzac stan wentylatora zanim sie zabierzemy za wymianę czujnika cisnienia w ukladzie klimy.

 

Podobno pod czujnikiem jest zaworek i wymienia się go bez spuszczania czynnika. Takich informacji udzielono mi w aso.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja jak poluzowalem u siebie ten czujnik to czynnik mial chęć sie wydostac,może ten zaworek mam uszkodzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odświeżę temat nieco. Mam ten błąd ale u mnie jasno wyszedł w związku z tym ze wygoniło mi płyn (zaśniedziała rurka się poddała), niebawem się za to biorę, już rurka zdemontowana, muszę jeszcze tylko ją kupić i nabić Klimę. Problem w tym że z wygonionym gazem jeździłem ponad rok. czy mogłem uszkodzić w ten sposób sprężarkę? niby jest ten elektrowłącznik który nie pozwala aby chodziła ona na "sucho", ale czy od w ogóle nie chodzenia też może się zepsuć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W samej sprężarce olej powinien pozostać z tym że mogła na niego wpłynąć wilgoć która dostała się przez rozszczelniony układ. Na 100% należy wymienić osuszacz, przepłukać układ, wymienić dysze rozprężną nabić i testować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. dzięki, na razie sprawdzimy samą szczelność układu po zakupie przewodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrałem paska od mechanika, powód - nieszczelność klimy. Po nabiciu azotem szukali szukali i okazało się że czujnik ciśnienia przepuszczał, nie pomogła wymiana oringu. Nowy 70zł w IC po rabatach. No i mam lodówkę w pasku wreszcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy na forum chcem wymienic czujnik klimatyzacjii i mam takie pytanie czy moge sam czy trzeba spuszczac gaz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz sam wymienić. Pod czujnikiem jest zaworek i czynnik nie powinien uciec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotleta .

 

Może mi ktoś powiedzieć gdzie dokładnie znajduje się czujnik klimatyzacji w B5 1.9 TDI AFN ?

Trzeba do jego zmiany ściągać zderzak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod prawym reflektorem / zderzakiem na króćcu chł9odnicy klimy lub w 97 roku czasem na przewodzie przy zaworach napełniania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pod prawym reflektorem / zderzakiem na króćcu chł9odnicy klimy lub w 97 roku czasem na przewodzie przy zaworach napełniania.

 

Masz jakąś fotkę jak to wygląda ? Żebym wiedział czego szukać.

Wystarczy wymontować reflektor czy cały zderzak ściągać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok czujnik wymieniłem i dalej klima nie trybi , cały czas wywala błąd czujnika ...

Pewnie coś w instalacji jest nie tak ? Od czego zacząć poszukiwania w instalacji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czynnika pewnie za mało masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok możliwe że tak jest ;)

A pytanie jeszcze czy błąd czujnika powinien byś skasowany vagiem i możliwe że wtedy by ruszyła klima ? Bo póki co kasowałem go normalnie climatronikiem i cały czas powraca po wyjęciu kluczyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowo, że powraca, czyli czujnik sprawny tylko czynnika i ciśnienia nie ma, napełnij klimę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, wentylator na krótko chodzi, sprężarka się nie załącza w ogóle, nawet na chwilę. Przy przekręceniu kluczyka mryga wyświetlacz. Odczynnik nabity, brakowało troszkę. Czy od razu... wymieniać czujnik czy coś jeszcze szukać. Można go jakoś sprawdzić?

Czy jak ściągnę lampę to dojdę do tego czujnika? Czy trzeba z kanału i ściągać podłogę. Mógł tak zdechnąć z dnia na dzień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sprawdź na klimie, co za błędy pokazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten czujnik na climatroniku to 318.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam ze jak zewre 1 i 2 nic się nie dzieje. Na 3 i 4 załącza się wentylator. Tak wiec teraz nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności