Skocz do zawartości
Gość custome

Chcieli ukraść Paska - JAK ZABEZPIECZYĆ

Rekomendowane odpowiedzi

dobrym patentem byłaby kamerka zamontowana przy zegarach skierowana na kierowcę podłączona on line i robiąca zrzuty na serwer co kilka sekund :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za drogi rarytas ... i pewnie trudny do zrealizowania ...

ja zaraz rozgladne sie za tym lokalizatorem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zaznaczam na początku, że nie przeczytałem całego wątku. 30 stron to trochę dużo.

Czy jest możliwość przeprogramowania alarmu fabrycznego tak aby nie wyłączał się po przekręceniu zamka w drzwiach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak aby nie wyłączał się po przekręceniu zamka w drzwiach?
chcesz go wylaczyc tylko z pilota?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie też to interesuje ktoś kiedyś pisał ze w module komfortu mozna tak zrobić ze po otwarciu kluczykiem(ewentualnie wyłamanie) alarm się włączy sam po 20 sekundach jeśli kluczyk nie będzie w stacyjce ale to chyba nic pewnego bo nikt tego nie poruszył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche dowcipnie bedzie ,ale na faktach.Koles,po ktoryms wlamaniu do auta,zaczal zostawiac na siedzeniu kierowcy kotwiczke wedkarska,taka na ryby.....po paru miesiacach ,gdy podchodzil rano do auta ,zobaczyl ze drzwi ma znow otwarte,ale auto ocalalo,poza siedzeniem kierowcy z wielka plama krwi....zlodziej raczej dlugo bedzie wspominal ta nocke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz napisze moją opinie. Możecie się nie zgadzać ale jak już wspomniałem według mnie..

 

-wyjmowanie zamków - totalnie nieprzydatne. Nasuwa się powiedzenie"Jak nie wejdzie tędy to wejdzie tamtędy". Skoro chce ci ukraść samochód i nie może się dostać do środka to poprostu zbije szybe. Gdy mu się nie uda bo nie odpalił to masz koszty nowej szyby. Kolejnym problemem jest wspomniany wyżej akumulator. Ja bym bardziej celował, co jeśli centralny zamek się zwali...

 

-Wszystkie blokady skrzyni biegów, gałki zmiany biegow, kierownicy itp są również bezużyteczne. Ci co kradną pasaty raczej nakradli już ich wcześniej więc jak wiadomo każda z tych blokad ma zamek otwierany poprzez klucz. Początkujący ślusarz to otworzy, a co dopiero mówic o złodzieju który zapewne ma takie blokady u siebie na chacie i ćwiczy ich otwieranie codziennie.

 

 

ręce nogi i cycki opadają :eek: wiecej nic nie napisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

mam pytanko,który kabelek należy uciąć przy wkładce w drzwiach kierowcy,żeby po przekręceniu kluczykiem alarm pozostał aktywny?gdzieś już o tym czytałem ale teraz ciężko odnaleźć.z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktoś mógł by mi podesłać schemat które przewody najlepiej ciąć i w którym miejscu jeśli chodzi o zapłon ?

 

Z góry dziękuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z drugiej strony - dzisiaj rano schodząc do samochodu zauważyłem, że nie mam tych plastików przy halogenach ... znalazłem je później obok samochodu i założyłem ( nawet nie połamane ) ale ... tak się zastanawiam, czy po prostu chcieli sobie pożyczyć halogeny, czy coś poważniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mogę go w sumie zajerestrować na kogoś kto ma zniżki, ale nie chcę go narażać na stratę składek. CO ROBIĆ???

w takim razie rejestruj i ubezpiecz korzystajac z jego znizek ale u innego ubezpieczyciela - zazwyczaj zniszki sa przenaszalne natomiast i ew. pozniejsza utrata obowiazuje w ramach tego ubezpieczyciela od ktorego otrzymujesz odszkodowanie (tak w skrocie).

kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio znajomy powiedzieł mi, że jak nie masz w aucie profesjonalnego alarmu z certyfikatem to możesz pomarzyć o kasie z AC, to by znaczyło że zwykły fabryczny alarm+to zamało? w mojej ubezpieczalni wymagali tylko fabryczne imo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy opowiadał jakieś bajki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znajomy opowiadał jakieś bajki

 

Nie do końca ... jeśli w OWU AC zostanie zawarta klauzula mówiąca o tym, że pojazd ma być wyposażony w urządzenie zabezpieczające będące np. na liście PIM'otu ( a tak jest np. w przypadku mBanku - nie muszę dodawać, że fabryczne zabezpieczenia VW nie znalazły się na tej liście ) to brak takiego zabezpieczenia może być podstawą odmowy wypłaty odszkodowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lopek3
Nie do końca ... jeśli w OWU AC zostanie zawarta klauzula mówiąca o tym, że pojazd ma być wyposażony w urządzenie zabezpieczające będące np. na liście PIM'otu ( a tak jest np. w przypadku mBanku - nie muszę dodawać, że fabryczne zabezpieczenia VW nie znalazły się na tej liście ) to brak takiego zabezpieczenia może być podstawą odmowy wypłaty odszkodowania.

 

Bajki opowiadasz. Spójrz na par.2 p.20 OWU AC mDirect. Jest wyraźnie napisane, że fabryczne zabezpieczenia są uznawane.

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bajki opowiadasz.

 

Taaa, a świstak zawija w sreberka ... Jak ja zawierałem polisę ( wtedy to się jeszcze nazywało GoDirect ) nie było w OWU AC "lub stanowiący fabryczne wyposażenie pojazdu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lopek3

Motomouse, napisaleś, że tak jest w przypadku mBanku, a tak nie jest, może tak było, dlatego sprostowałem, aby innych nie wprowadzać w błąd.

 

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wykupić w PZU tzw. minicasco (od kradzieży i uszkodzeń pojazdu nie związanych z incydentami z innymi użytkownikami dróg np. wybicie szyby czy wjazd w bramę garażową.

Koszt rozsądny - ok. 300 -600 zł.

Jako zabezpieczenie proponuję blokadę skrzyni biegów - niski koszt ok 400 zł i jest zniżka 15% przy składce.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można wykupić w PZU tzw. minicasco (od kradzieży i uszkodzeń pojazdu nie związanych z incydentami z innymi użytkownikami dróg np. wybicie szyby czy wjazd w bramę garażową.

Koszt rozsądny - ok. 300 -600 zł.

Jako zabezpieczenie proponuję blokadę skrzyni biegów - niski koszt ok 400 zł i jest zniżka 15% przy składce.

Pozdrawiam

 

mozna można a wiesz jakie sa warunki ? dzwoniłem żeby sie dowiedzieć i po pierwsze auto wycenili mi na 16.500 zł a po drugie 15 % udziału własnego czyli w najlepszym wypadku po kradzieży dostał bym 14 tyś dlatego poszykałem i znalazłem najlepszą oferte w AXA bo tam wycenili mi na 22.500 z własnym udziałem 15%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności