Skocz do zawartości
Gość Ojciec

Zawieszenie / wahacze - jaka firma, producent, ceny?

Rekomendowane odpowiedzi

a ta spinająca wahacze górne od strony koła jaki moment?

Jurek napisałeś "...górne mają swoją technologię montażu" - co masz na myśli ?

 

Przecież jest podane :nakrętka od strony sworznia (40 Nm)

Na temat górnych opis w poście #107.

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komplet wahaczy w modelu przed i po lifcie jest taki sam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na temat górnych opis w poście #107.

 

kurde, JurekW nie zostawiłeś suchej nitki na temacie montażu wahaczy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś mi powie dlaczego mój wahacz lewy, górny, przedni ma numer 8D0 407 507 E i w żadnym katalogu VW nie mogę znaleźć takiego oznaczenia (Występują z różnymi innymi literkami, ale nie z "E")

 

I czy takie "normalne" będą pasować, czy może mam jakąś dziwną zawiechę ?

 

Pass 3B5 AJM 2000r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy ktoś mi powie dlaczego mój wahacz lewy, górny, przedni ma numer 8D0 407 507 E i w żadnym katalogu VW nie mogę znaleźć takiego oznaczenia (Występują z różnymi innymi literkami, ale nie z "E")

 

I czy takie "normalne" będą pasować, czy może mam jakąś dziwną zawiechę ?

 

Pass 3B5 AJM 2000r.

 

Faktycznie ten nr (8D0407507E) wahacza był stosowany w poniższych modelach VAG:

 

A4 (8D2, B5) 01.1995 - 11.2000 except: 2.5

D, 2.7 Bi Turbo quattro,

2.7 Turbo quattro, 2.8 24V, S4 quattro A4

Avant (8D5, B5) 07.1995 - 09.2001

except: RS4 quattro, S4 quattro A4 (8E2,

B6) 11.2000 - 12.2004

except: 2.0 TDi, 2.5 D, S4 quattro A4 Avant

(8E5, B6) 04.2001 - 12.2004

except: S4 quattro A4 Cabrio (8H7)

04.2002 -

except: 1.8, 2.0 TFSi quattro.

 

Będzie pasował do Twojego Passka.

;)

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn ten symbol co podałem to mam oryginalnie w moim aucie i muszę go wymienić. I nie wiedziałem czy zwykłe będą pasować.

Teraz wiem że będą ... dzięki Jurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tzn ten symbol co podałem to mam oryginalnie w moim aucie i muszę go wymienić. I nie wiedziałem czy zwykłe będą pasować.

Teraz wiem że będą ... dzięki Jurek

 

8D0 407505A lewy przód góra.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w poście nr 83 chwaliłem swoje zawieszenie no i zapeszyłem :mad: wali mi góra a banany mają straszny luz, można powiedzieć z dnia na dzień sie sypneło, wachacze mam ori TRW auto jak w opisie, robie 15 tys rocznie i chyba założe MS a stare zregeneruje za mniej więcej 600 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy śruba zwrotnicy spinająca sworznie wahaczy górnych (ta co najbardziej daje popalić) dostałem o twardości 8 - czy wystarczy, czy musi być 10 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dzikikocik

ostatnio znalazłem na Allegro komplety wahaczy (przód) w cenie jak w sklepie z pieczywem ,......:637: 668 zł za cały przód, jakas niemiecka firma Master Sport czy ktos z was montował cos takiego u Siebie ,jesli tak to ile wytrzymały i jak sie sprawowały ....no bo cena zwala z nóg ,a znajac zycie to nie zawsze cena idzie z jakościa ,czyli nie zawsze to co drogie musi byc dobre.a firma podobno znana w niemczech ...

http://moto.allegro.pl/item615968095_zestaw_wahaczy_audi_a4_a6_passat_b5_b6_mastersport.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzikikocik nie rób siary a poczytaj wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ostatnio znalazłem na Allegro komplety wahaczy (przód) w cenie jak w sklepie z pieczywem ,......:637: 668 zł za cały przód, jakas niemiecka firma Master Sport czy ktos z was montował cos takiego u Siebie ,jesli tak to ile wytrzymały i jak sie sprawowały ....no bo cena zwala z nóg ,a znajac zycie to nie zawsze cena idzie z jakościa ,czyli nie zawsze to co drogie musi byc dobre.a firma podobno znana w niemczech ...

http://moto.allegro.pl/item615968095_zestaw_wahaczy_audi_a4_a6_passat_b5_b6_mastersport.html

 

nie są złe ludzie z forum je montują i jeżdżą w olsztynie maja na nich juz jakieś 20 tys i cisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wczoraj założyłem masrer sporty, jak na razie spoko,zobaczymy ci będzie dalej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie wczoraj założyłem masrer sporty

 

jak na razie spoko

 

:rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Juru

Witam wszystkich:) To mój pierwszy post na forum. Kolega Tomcio ma dość konkurencyjną cenę tych wachaczy :) Poproszę o jakiś kontakt do Ciebie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj założyłem komplet z master sport za 600 zł. Na razie ok,zobaczymy jak długo,wymiana bez problemu sam robiłem, mechanik zaśpiewał 500 stówek pod warunkiem "że nie będzie problemów":confused:. Mi to zajęło około 7 godzin.

Mam pytanie nie wymieniłem wszystkiego , tzn wszystko oprócz końcówek drążków bo słyszałem że z tej firmy właśnie końcówki są do bani, Czy końcówki też się mogą "tłuc" na nierównościach ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypomnę się z pytaniem ... czy śruba spinająca wahacze górne musi mieć twardość 10, czy 8 styka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

master sport cena allegro 631 z dostawą polecam odn twardości może być 8 ale zakładasz na własne ryzyko mi musieli rozwiercać właśnie tą śrubę bo tak się zapiekła jak coś dam link do wahaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość H2HSnake

Witam, mi dzisiaj wciśnięto wahacze (komplet) firmy Kager-850zł, jak myślicie ile na tym pojeżdżę.Czy wymieniać tylko uszkodzony wahacz i jego odpowiednik po przeciwnej stronie i zostawić resztę oryginalnych czy wszystkie wymienić na te podróby Kager ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość inferno

A co myslicie o regenerowaniu wachaczy. Slyszalem ze mozna to zrobic w zabkach pod wawa i jezdza tam taksowkarze.Z tego co wiem zlotowa nie wyjedzie na marnym zawieszeniu a cena to okolo 800 zl za kompet. wiec nie jest duzo a ponoc wytrzyma tyle co normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności