Skocz do zawartości
Gość Ojciec

Zawieszenie / wahacze - jaka firma, producent, ceny?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj wymienilem komplet wachaczy,wszystkie gumy na stabilizatorze,laczniki i oczywiscie amory . Mam caly przod w zawieszeniu swierzutki. Na 4 lata spokoj gdyz gwarancja jest producenta bez limitu km na zawias. Firma wachaczy to meyle a amory sachs. Teraz to pasat nie plywa po drodze.jak by cos przed uplywem gwarancji padlo to dam znac. W roku robie ok 35 tys km .pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

meyle zapodaja na pierwszy montaż w bmw.. ciekawe jaki to stosunek jakości do ceny. Komplet można wyrwac za 1-1,1tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
meyle zapodaja na pierwszy montaż w bmw.. ciekawe jaki to stosunek jakości do ceny. Komplet można wyrwac za 1-1,1tys

Gdzie kolego to wyczytał? Chyba z kuli szklanej Bmw na pierwszy montaż montował tylko lemfordera oraz trw .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie Robert jak piszesz . BMW niczego innego niż Lemforder względnie TRW czyli aktualnie własność lemfordera nie montowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdze jakość MS. Sam zamontowałem to u siebie i przelatałem juz jakieś 45 tys km w tym jakieś 25 na 18" opona 225/40 i gwincie, a reszta na 17" opona 225/45 i zimie 16". Wszystko na tą chwile elegancko i nic się nie dzieje. Nie mówie żeby kupować tylko MS, ale osobiście jak coś padnie to kupie je ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o firmie MAXGEAR ?? W moich okolicach komplet kosztuję 400 zł. Pytam tylko z ciekawości bo moje zawieszenie jest w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MAXGEAR

nie ma sensu.. wynalazek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tu nowy. Passata mam od niedawna. I od może 2-3 dni stuka coś w przednim lewym kole. Wiem że wadą passata jest zawieszenie przednie. Znalazłem na allegro jakieś poliuretany do wahaczy...

http://allegro.pl/audi-a4-a6-vw-passat-b5-skoda-superb-tuleje-wahacz-i5037204812.html

Może mi ktoś objaśnić czy to w ogóle ma sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem że wadą passata jest zawieszenie przednie.
Nie prawda.

 

Nie szukaj poliuretanów tylko dobrej jakości wahaczy. Zazwyczaj nie tuleja się zużywa a sworzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem ostatnio wahacze od jakichś chińczyków - nie polecam nikomu, nie ma co oszczędzać, bo kolejna wymiana nastąpiła niecałe 2 miesiące po pierwszej :D lepiej dopłacić na oryginalki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i wszystko jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżdzę na wahaczach HART (komplet za ~450zł) - wrzuciłem cały komplet za jednym zamachem, złego słowa nie mogę powiedzieć po 10tyś użytkowania, luzów zero do tej pory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżdzę na wahaczach HART (komplet za ~450zł) - wrzuciłem cały komplet za jednym zamachem, złego słowa nie mogę powiedzieć po 10tyś użytkowania, luzów zero do tej pory.

 

bez komentarza........:wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bez komentarza........

 

Spoko, każdy ma swoje zdanie. Akurat tą firmę dobrze znam i wiem ile mogą te wahacze pośmigać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę w swoje rozpiski i wychodzi na to że na Master Sporcie zrobiłem 33 tys km, większość na oponach 225/45/17

Jak na razie nic nie stuka, na wiosnę sobie zweryfikuję stan poszczególnych elementów na kanale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Jestem tu nowy. Passata mam od niedawna. I od może 2-3 dni stuka coś w przednim lewym kole. Wiem że wadą passata jest zawieszenie przednie. Znalazłem na allegro jakieś poliuretany do wahaczy...

http://allegro.pl/audi-a4-a6-vw-passat-b5-skoda-superb-tuleje-wahacz-i5037204812.html

Może mi ktoś objaśnić czy to w ogóle ma sens?

 

Z tego co sie orientuje to do polistyrenów i tak najlepiej dać nowe wahacze wiec może lepiej kupić meyle hd i miec spokój (gwarancja 4 lata)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co sie orientuje to do polistyrenów i tak najlepiej dać nowe wahacze wiec może lepiej kupić meyle hd i miec spokój (gwarancja 4 lata)

 

 

Ale tulejki w wahaczach baaaaaaardzo rzadko dostają luzu... Luz jest zazwyczaj na sworzniu. Według mnie to te tulejki to zbędny wydatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbędny wydatek, gwarancja skrzypienia i łomotu. Po co to komu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o wymianie tylko górnych wahaczy na MS przy okazji amorki i sprężyny. Dół później jest łatwiej wymienić niż górę. Miałem w planach kupować w tym tygodniu Lemfordery żeby były już do końca żywota. Co o tym uważacie? Komplet MS to jakieś 140zł a Lem to 540zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co myślicie o wymianie tylko górnych wahaczy na MS przy okazji amorki i sprężyny. Dół później jest łatwiej wymienić niż górę. Miałem w planach kupować w tym tygodniu Lemfordery żeby były już do końca żywota. Co o tym uważacie? Komplet MS to jakieś 140zł a Lem to 540zł.

 

Ja jako użytkownik MS polecam je, teraz chce spróbować RTSa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności