Skocz do zawartości
Gość droozd

Światła do jazdy dziennej

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to zrobić?
Wstrzymaj się do weekendu jeśli chcesz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wygrałeś, poddaje się. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra, wygrałeś, poddaje się.

to flache stawiasz :D

 

widze ze sie nie doczekam odp na moje pytanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a kto mówi, że ja będę na nich jechał? :P będę jeździł normalnie na mijania, po prostu one mają mi robić za pozycyjne...
Współczuję Twojemu passatowi.... Ostatnio jechałem w nocy za samochodem, gdy się zbliżyłem włączył pulsujące światło niebieskie na dachu... Przez chwilę myślałem że to radiowóz... Nawet byłem lekko wk...ny, ale facet jechał bmw.... Więc właściwie powinienem się tego spodziewać. Ale żeby w passacie takie udziwnienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Współczuję Twojemu passatowi....

 

bo co? bo nie chce go zwieśniaczyć ringami w lampach i kombinuje jak je zastąpić? aby nie stracić dowodu i być widocznym w nocy jeśli się zatrzymam na poboczu? poza tym co to ma do tej sytacji? zastanów się zanim coś napiszesz...

Edytowane przez witek-b5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zdecyduj się na coś.

Przed chwilą pisałeś, że wszystko jedno za co ci dowód wezmą, a teraz że nie chcesz go stracić.

Chcesz wywalać światła pozycyjne, ale być widocznym w nocy na poboczu, i jeszcze żeby nie stracić dowodu.

Nie chcesz ringów i kombinujesz jak je zastąpić, chociaż każda dostępna na rynku lampa bez ringów ma światła pozycyjne właśnie do tego przeznaczone. I to korzystające z tego samego odbłyśnika co mijania lub długie, więc możesz wywalić co najwyżej żarówkę, wyglądu lampy i tak to nie zmieni, a naraża cię na utratę dowodu, której podobno chcesz uniknąć.

Chcesz żarówkę 5W zastąpić żarówką halogenową 55W świecącą na 30% mocy, i żeby policjant się nie zorientował.

Czy to możliwe? No, może w Erze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witek,powiedz mi jescze czy te Twoje światełka mają gasnąć po zapaleniu świateł mijania??Czy poprostu chcesz zastąpić postój innymi?Pzdr. Ale kombinujesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy poprostu chcesz zastąpić postój innymi?

własnie o to mi chodzi

 

---------- Post added at 19:34 ---------- Previous post was at 19:32 ----------

 

chociaż każda dostępna na rynku lampa bez ringów ma światła pozycyjne właśnie do tego przeznaczone

zademonstruj mi lampe z czarnym środkiem na soczewce bez ringów ledów i innych g...! no proszę, czekam...

 

---------- Post added at 19:36 ---------- Previous post was at 19:34 ----------

 

Chcesz żarówkę 5W zastąpić żarówką halogenową 55W świecącą na 30% mocy, i żeby policjant się nie zorientował.

Czy to możliwe?

to zademonstuj mi jak mi to udowodni, na jakiej podstawie prawnej zabierze mi za to dowód, jeden przepis mi pokaż...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witek,pakuj to co chcesz i ciesz się lampkami ;) Podłącz je poprostu pod postój i będzie dobrze(wydaje mi się że to właśnie chcesz zrobić,bo już jestem skołowany :D ) Nigdzie nie jest napisane jak mają wyglądać postoje,byle były białe i nie świeciły za mocno bo mogą się miśki doczepić.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podłącz je poprostu pod postój i będzie dobrze

 

chce je podłączyć pod mijania aby zastepowały postój ;) teraz jasniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podpinaj,jasne jest że będą razem z mijania świecić(jak Ci się chce to możesz nawet zainstalować dodatkowy wyłącznik).A jak wepniesz jakiś regulator napięcia to będziesz mógł regulować jasność Twoich lampek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak Ci się chce to możesz nawet zainstalować dodatkowy wyłącznik

no i właśnie o to chodziło, czy zamiast instalować dodatkowy włącznik mozna podpiąc pod standardowy w miejsce pozycji przedniej czy będą jakieś poroblemy z tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już zależy od tego jakiej mocy mają być.Jak co to włącznik+przekaźnik i będzie OK.Ja bym tak przynajmniej zrobił.Jak nie dasz osobnego włacznika to zawsze się będą zaświecały jak załączysz światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wstrzymaj się do weekendu jeśli chcesz

 

OK, będę czekał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

ja w swoim pasku tez dzisiaj zalozylem swiatla do jazdy dziennej, podlaczylem sie pod pin TFL w wlaczniku swiatel i po wlaczeniu zaplonu swiatelka sie swieca, natomiast kiedy wlacze swiatla pozycyjne lub mijania to dzienne gasna, swiatelka sa z homologacja, ktora jest wybita na kloszu, wiec problemow niepowinno byc.

P1180046_800x600.JPG

P1180047_800x600.JPG

P1180048_800x600.JPG

P1180050_800x600.JPG

P1180051_800x600.JPG

Edytowane przez Hudzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne, może jakiś link do sklepu/aukcji? Moje wesemy niestety obie zaczęły cieknąć i korodują w nich zwierciadła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajne, może jakiś link do sklepu/aukcji?

Wprawdze kupilem je na ebayu, ale sa to te same co na tej aukcji:

http://www.allegro.pl/item883843638_swiatla_jazdy_dziennej_5led_smd_16cm_autom_dzienne.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, w sumie drogawe jak na no-name, ale wyglądają dość solidnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek,mogę polecić Ci te: http://www.allegro.pl/item877028254_swiatla_jazdy_dziennej_dzienne_led_hom_rl_au.html mam założone i sprawują się bardzo dobrze.Wszystko w komplecie,moduł,kabelki...Można je taniej wyrwać,ale musiał byś poszukać ;) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmmm, w sumie drogawe jak na no-name, ale wyglądają dość solidnie...

No te sa dosc drogie, ale np te sa juz troche tansze: http://www.allegro.pl/item882220629_swiatla_do_jazdy_dziennej_2x5led_homologacja.html

Swiatelka sa solidnie wykonane, a tu sa jeszcze tansze, trzeba szukac, ja za moje dalem 40 euro: http://www.allegro.pl/item884487454_swiatla_jazdy_dziennej_led_smd_homologacja_f_vat.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności