Skocz do zawartości
Gość droozd

Światła do jazdy dziennej

Rekomendowane odpowiedzi

No to 2:0 dla Ciebie, bo ja nie mam zamiaru zakładać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, skoro przepis mówi że wymagane jest włącznie świateł dziennych lub mijania i tylnych pozycyjnych to może trza by pomysleć aby te tylne "zrobić" z... STOPU :D .

Przewód sygnałowy byłby jeden (np gdzies w okilicach wyłącznika stopu), nie byłoby problemy z lewą i prawa stroną itp. - wogóle prostota.

Trzeba by włączyć coś w szereg aby nie jarzyło pełna mocą, a dopiero wcisnięcie pedału dalo pełne 21W na kanał :D .

W tym wypadku odpadaja oczywiście wszelkie dodatkowe światła stopu (chyba że znów jakies sztuki magiczne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej zastosować zwykły dwutorowy przełącznik np. pb21. Po zapaleniu świateł mijania przełączamy przełącznikiem zasilanie z przednich reflektorów na nasze światełka dzienne. Tył pozostaje bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tył pozostaje bez zmian.

ale oprócz tyłu świeci jeszcze przód :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tył pozostaje bez zmian.

ale oprócz tyłu świeci jeszcze przód :D

 

Mówimy o przełączniku a nie wyłączniku. :wpale:

 

Za jago pomocą kierujemy zasilanie albo na światła drogowe albo dzienne. Warunkiem jest włączenie świateł w samochodzie a więc tylne pozycje się pala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a więc tylne pozycje się pala.

Ale palą się również pozycyjne przednie (a może i rownież podswietlenie wskaźników) - po co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak zwykle wymyslono bubel prawny.

tak sie sklada ze mam swiatla do jazdy dziennej Hella ale tak jak pisza w gazetach swieca sie same, tzn z tylu nic sie nie swieci dopiero jak przelaczysz na swiatla mijania to dzienne gasna.

ja mam to gdzies i bede jezdzil na dziennych, pewnie przejdzie mi jak mnie znowu zatrzymaja ze 3 razy z podejzeniem jezdzenia na przeciwmgielnych, ale co zrobic

Polska to taka piekna kraina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a więc tylne pozycje się pala.

Ale palą się również pozycyjne przednie (a może i rownież podswietlenie wskaźników) - po co?

 

A jak bez podświetlenia wskaźników wiesz, czy światła sie palą ??

Na tablicy nie ma żadnej kontrolki.

A z pozycyjnymi to nie jest do końca jasne. Ktoś mi kiedyś tłumaczył, że muszą sie palić wraz z drogowymi i że podobno to wynika z jakichś przepisów.

Gdyby tak nie było, to dlaczego po włączeniu drogowych, światła pozycyjne świeca się nadal??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak bez podświetlenia wskaźników wiesz, czy światła sie palą ??

Na tablicy nie ma żadnej kontrolki.

Ja w moim B3 i tak w dzień nie widzę podświetlenia wskaźników (mam ustawione do jazdy w nocy i nie chce mi sie kręcic w kółko tą regulacją), a że mam włączone światła to widze po właczniku i ciszy piszczyka :D

 

A z pozycyjnymi to nie jest do końca jasne. Ktoś mi kiedyś tłumaczył, że muszą sie palić wraz z drogowymi i że podobno to wynika z jakichś przepisów.

Gdyby tak nie było, to dlaczego po włączeniu drogowych, światła pozycyjne świeca się nadal??

Tu masz rację, że jest to zamotane ale.... jak będę jeździł w dzień na mijania to i tak nikt nie zobaczy czy świecą sie przednie pozycyjne (mówię oczywiście o moim B3) :D

Chyba nie ten dział nawiedziłem z tym moim B3 :zdegustowany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu masz rację, że jest to zamotane ale.... jak będę jeździł w dzień na mijania to i tak nikt nie zobaczy czy świecą sie przednie pozycyjne (mówię oczywiście o moim B3) :D

Chyba nie ten dział nawiedziłem z tym moim B3 :zdegustowany:

 

Kolega raczy sie mylić.

To przy zapaleniu świateł drogowych nie widać, czy pozycja się pali czy nie.

Jeśli użyjemy świateł dziennych, to w reflektorach głównych będzie bardzo dobrze widać, czy pozycyjne przednie się palą czy nie.

 

A co do B3 to zawsze chętnie widzimy gości. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli użyjemy świateł dziennych, to w reflektorach głównych będzie bardzo dobrze widać, czy pozycyjne przednie się palą czy nie.

A skoro przy dziennych nie bedą sie palić to bedzie to zgodne z przepisami :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego właśnie nie jestem pewien.

Poza tym, jak nie zapalisz pozycyjnych, to musisz w jakiś sposób rozwiązać sprawę tylnych pozycyjnych, które zgodnie z nowymi przepisami muszą się palić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tego właśnie nie jestem pewien.

Czego?

Poza tym, jak nie zapalisz pozycyjnych, to musisz w jakiś sposób rozwiązać sprawę tylnych pozycyjnych, które zgodnie z nowymi przepisami muszą się palić.

Chyba własnie o TYM mówimy ;)

 

Reasumując:

Moj pomysł - światla dzienne lub mijania z przodu + pozycyjne tylne "zrobione" ze stopu. Nic ponadto.

 

Jedyna wg mnie problematyczna sprawa to czy ze światlami mijania (w dzień) muszą świecić pozycyjne przednie (i ew. ośw tablicy rejestracyjnej tylnej)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tutus

Co do wymogów do świateł dziennych: Muszą się palić ze swiatłami pozycyjnymy (przednie i tylne) oraz automatycznie wyłączać się przy swiatłach mijania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Z tego co się upewniałem to tylko tylne pozycyjne.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CH L O P A K I mialem nadzieje ze to juz wszyscy wiedza a jezeli nie to napisze:

swiatla dzienne musza sie swiecic razem z TYLNYMI pozycyjnymi i wylaczac sie automatycznie przy swiatlach mijania.

Komplety swiatel dziennych ktore sprzedaje np. Hella swieca sie tylko same, mam wlasnie takie i po przekreceniu stacyjki zapalaja sie tylko dzienne i zadne inne swiatla (pewnie bede musial to jakos przerobic zeby sie tylne pozycyjne swiecily) i wylaczaja sie jak wlaczy sie pozycyjne.

to tyle jak ktos ma pomysl jak polaczyc swiatla dzienne i tylne pozycyjne tak zeby sie tylko one palily, zadne tam podswietlenia desek rozdzielczych i inne pierdy, bo to w dzien i tak nie potrzebne, to pomysl taki mile widziany

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tutus

Kiedyś w to się bawiłem, ale troche czasu minęło. Jeżeli pamiętasz fiata 125p i przekaźnik ładowania to masz wszyskto chyba juz jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności