Skocz do zawartości
Gość droozd

Światła do jazdy dziennej

Rekomendowane odpowiedzi

moje halogeny są w takim kiepskim stanie (poobijane od kamyczków) że wyjąłem je i mam zamiar zamontować światła dzienne po wymianie kratek na te bez otworów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moje halogeny są w takim kiepskim stanie (poobijane od kamyczków) że wyjąłem je i mam zamiar zamontować światła dzienne po wymianie kratek na te bez otworów

 

No chyba, że tak :) Moje halogeny też są wypiaskowane nieźle, ale coś tam daja w połączeniu z naszymi kiepskimi reflektorami (oczywiście tylko na drogach krętych itd:D)

No chyba, że Ty masz ksenony to halogeny faktycznie niepotrzebne.

 

Ale te lampy też Ci sie wypiaskują i to pewnie jeszcze szybciej bo to nie szkło tylko plastik.

 

Ja sie dzisiaj przyjrzałem coby zostawić halogeny i dołożyc te dzienne ale wygląda na to, że w 3BG te dzienne nie zmieszczą się na długość przy pozostawionych halogenach:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sobieraj10
Jest jednak pewien problem. Zamontowanie tych świateł nie spełnia polskich przepisów. Zgodnie z nimi muszą jednocześnie palić się światła pozycyjne z tyłu samochodu. Wymaga to przeróbki instalacji w każdym samochodzie.

Swego czasu były dostępne wraz z lampami tzw. "kity", które umożliwiały samodzielna modyfikacje instalacji w konkretnym samochodzie.

Te lampy takich "kitów" nie mają.

Czy koledzy, którzy je zamontowali dokonali modyfikacji, czy też po prostu przykręcili i podłączyli do 12 V ?

 

Ja powiem tak: Podłaczyłem światła pod 12V i pociągnełem włącznik do deski rozdzielczej. A włączam tak,że przekręcam pokretło na światła pozycyjne i poźniej "pstryk" guziczkiem włączam dzienne:)

Edytowane przez sobieraj10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sobieraj10

A oto załączam fotki tych lamp wieczorem ;) Według mnie całkiem przyzwoicie

DSC03898.jpg

DSC03904.jpg

DSC03907.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sobieraj10

 

ktore w koncu ty masz lampy?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sobieraj10
sobieraj10

 

ktore w koncu ty masz lampy?:)

 

Jak które?? Dojazdy dziennej, diodowe;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz sobei doczytalem ktore wstawiles :) chodzilo mi konkretnie ktore z allegro ale juz znalazlem:)

 

gdzies tam znalazlem Wg polskich przepisów (wg Dz. U. Nr 32 z 26-02-2003) “Światło jazdy dziennej: połączenie elektryczne powinno być takie, aby nie można buło ich włączyć, jeśli nie są jednocześnie włączone tylne światła pozycyjne”

 

i musi byc RL na kloszu

Edytowane przez indi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sobieraj10
juz sobei doczytalem ktore wstawiles :) chodzilo mi konkretnie ktore z allegro ale juz znalazlem:)

 

gdzies tam znalazlem Wg polskich przepisów (wg Dz. U. Nr 32 z 26-02-2003) “Światło jazdy dziennej: połączenie elektryczne powinno być takie, aby nie można buło ich włączyć, jeśli nie są jednocześnie włączone tylne światła pozycyjne”

 

i musi byc RL na kloszu

 

Wiesz jest tyle przepisów, których powinno sie przestrzegac a nie koniecznie sie tak robi.....;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem jak zwykle lezy po stronie prawa i ubezpieczenia...

albo ryzyko mandatu, zabrania dowodu albo w przypadku strzalu problem z odszkodowaniem tak samo jak z hidami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sobieraj10
problem jak zwykle lezy po stronie prawa i ubezpieczenia...

albo ryzyko mandatu, zabrania dowodu albo w przypadku strzalu problem z odszkodowaniem tak samo jak z hidami

 

Jak to w naszym kraju buble prawne to podstawa...:(

Pojeżdże troche to zobacze jak bedzie. Najbardziej obawiam sie przeglądu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zawsze możesz zdemontować lampy na czas przeglądu.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja powiem tak: Podłaczyłem światła pod 12V i pociągnełem włącznik do deski rozdzielczej. A włączam tak,że przekręcam pokretło na światła pozycyjne i poźniej "pstryk" guziczkiem włączam dzienne:)

 

 

Cześć

Latem założyłem do swojego auta diodowe lampy dzienne.

Na lampach jest oznaczenie RL, homologacja E w kółeczku itp.

W zestawie było urządzonko dzięki któremu lampy włączają się praktycznie same po odpaleniu silnika.

Podłączyłem to w ten sposób, że razem z dziennymi włączają się także postojówki przód/tył, nie włącza się tablica rej. i nie włącza się podświetlenie deski rozdzielczej - bo i na co mi to w dzień jak i tak nie widać. W momencie gdy włączam światła mijania pokrętłem obok drzwi lampy dzienne wyłączają się za pomocą przekaźnika odpowiednio wpiętego w instalkę oświetlenia zewnętrznego.

 

Jak to w naszym kraju buble prawne to podstawa...:(

Pojeżdże troche to zobacze jak bedzie. Najbardziej obawiam sie przeglądu

 

Byłem w tymi lampami (świecącymi) na przeglądzie i nie było żadnego problemu, diagnosta oglądnął sobie oznaczenia na szkłach lamp, sprawdził jak się zachowują przy włączeniu świateł mijania i tyle. Żadnych problemów.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przepis coś mówi że nie może być możliwości włączenia tych świateł gdy świecą się światła mijania ?? napewno jest coś na temat że wraz ze światłami do jazdy dziennej powinny palić się swiatła pozycyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sobieraj10
Cześć

Latem założyłem do swojego auta diodowe lampy dzienne.

Na lampach jest oznaczenie RL, homologacja E w kółeczku itp.

W zestawie było urządzonko dzięki któremu lampy włączają się praktycznie same po odpaleniu silnika.

Podłączyłem to w ten sposób, że razem z dziennymi włączają się także postojówki przód/tył, nie włącza się tablica rej. i nie włącza się podświetlenie deski rozdzielczej - bo i na co mi to w dzień jak i tak nie widać. W momencie gdy włączam światła mijania pokrętłem obok drzwi lampy dzienne wyłączają się za pomocą przekaźnika odpowiednio wpiętego w instalkę oświetlenia zewnętrznego.

 

 

A możesz mi powiedziec co to za urządzonko i czy mozna je dokupic?? Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy przepis coś mówi że nie może być możliwości włączenia tych świateł gdy świecą się światła mijania ?? napewno jest coś na temat że wraz ze światłami do jazdy dziennej powinny palić się swiatła pozycyjne.

 

Przepisy mówią, że instalacja ma być wykonana w taki sposób aby włączając światła mijania światła dzienne się wyłączały. Nie można więc właczyć świateł dziennych mając włączone światła mijania.

Przy włączonych dziennych mają być włączone tylne pozycyjne.

 

 

A możesz mi powiedziec co to za urządzonko i czy mozna je dokupic?? Pozdrawiam:)

 

Urządzonko reaguje na chwilowy i nagły spadek napięcia w instalacji (np praca rozrusznika) i włącza światła zaraz po powrocie napięcia do normalnej wartości roboczej.

Są na rynku podobne urządzonka popularnie nazywane automatycznymi włącznikami świateł mijania, ale możesz to zastosować do czego zechcesz. Są wersje reagujące na właśnie takie spadki napięcia, reagujące na rozpoczęcie ładowania przez alternator i reagujące na impuls czujnika prędkościomierza. W ostatnim wypadku automat włącza światła po ruszeniu autem z miejsca.

Są też urządzonka z tak zwaną czasówką, czyli włączają światła po zaprogramowanym wcześniej czasie od włączenia np zapłonu.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś ma założone takie światła w kratce (chodzi o B5 3B)?

 

 

Albo może jakąś tańszą wersję tego typu rozwiązania?

Nie ma problemu z dopływem powietrza do intercoolera?

 

[edit]Jeszcze jedna sprawa. Wolałbym, aby było to na żarówkach, a nie LEDach - kwestia upodobania[/edit]

Edytowane przez Roddy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek

witam

 

a ja tylne światła mam daleko i głęboko z tyłu ;) i tak nie poprawiają widoczności tylko bezsensownie pobierają prąd.

mam paska z USA i tam są przednie dzienne świecące na 80% i tylko one świecą! w Vito też mam zamiar tak zrobic po przekręceniu kluczyka działa przód a po zaciągnięciu ręcznego gasną :)

 

zrobiłem schemat podłączenia świateł dziennych wraz z tylnymi za pomocą 4 przekaźników przełącznikowych, które po włączeniu świateł mijania i zaciągnięciu ręcznego gasną. Oczywiście bez podświetlania konsoli :)

dzienne z tylnymi.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie piszą o homologacji.

I raczej jej nie mają - DRL powinny mieć świecącą powierzchnię co najmniej 40cm2 / lampę.

DRL zakładam po to, żeby nie mieć problemów z policją. W takiej sytuacji zakładanie niehomologowanych mija się z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzialem w audi A6 to swiatla do jazdy dziennej tez swieca ze swiatlami mijania tylko ze sie troche sciemniaja a po drugie nie swieca sie tylnie swiatla ,to dlaczego jak sie montuje samemu takie swiatla to jest inaczej, jezeli auto fabrycznie wyposazone w takie swiatla nie musi spelniac tych norm. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności