Skocz do zawartości
sznikers23

Uciekające fale radiowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Chciałem się zapytać, co może być przyczyną uciekających fal radiowych z radia samochodowego. Bywa tak, że jest wszystko ok, przejadę jakiś 1km i trzeszczy, tak jakby gubiło fale radiowe, by po chwili wrócić do tzw. normalności.

Wady w radiu raczej nie stwierdziłem, pytanie czy antena radiowa idzie od radia bezposrednio do anteny na dachu, czy może przez komorę silnika (np uziemienie). Jeżeli tak to gdzie dokładnie tego szukać...

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałeś czy gwint anteny i mocowania nie jest skorodowany?? Może jest tam kiepski styk??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szympi

a masz może wzmacniacz antenowy ? ja miałem podobny problem i tez nie wiedziałem co jest prawie radio rozwaliłem. Ale jak odłączyłem wzmacniacz to co prawda radio troszke gorzej odbierało ale nie było już uciekających fal. Mógł Ci paść ten wzmacniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Szympi, wzmacniacz jest zaraz za radiem, taka metalowa puszka, sprubuj ją ominąć i wtedy zobacz. Druga opcja to brak zasilania tego wzmacniacza, trzecia to zwalenie podsufitki i oględziny gniazda anteny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi:) Mam jeszcze jedno pytanie: czy antena która wychodzi w kieszeni radia idzie bezpośrednio do anteny (w moim przypadku umieszczonej na dachu auta)? Czy przechodzi może przez silnik, np w celu jakiegoś uziemienia. Jeżeli tak to w którym miejscu?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku jest tylko taka plastikowa kostka za radiem, której nie rozbierałem. Całość przewodów wchodzi w gniazdo radia poprzez jeden wtyk.

Problem uciekających fal w radiu pojawia się w momencie pojawienia się na wyświetlaczu radia komunikatu SK (tylko tyle). Czy może ktoś wie co znaczy to SK? Wydaje mi się że to może mieć coś wspólnego z SDK.... chociaż i jedno i drugie nie wiem co do końca znaczy.

Zapomniałem też dodać, że antena która jest podłączana do radia składa się jakby z dwóch przewodów, jeden grubszy drugi cieńszy. Ten grubszy jest bezpośrednio podłączony pod gniazdo antenowe, a ten cieńszy nie podłączony jest nigdzie (w dalszej części przewodu jest całość owinięte taśmą izolacyjną).

Wieczorem napiszę jakiej dokładnie marki jest radio ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wady w radiu raczej nie stwierdziłem

a jak to stwierdzałeś? bo z tego co piszesz wydaje się być problem z radiem chyba, napisz jakie radio masz, może ktoś ma takie samo to pomoże, albo włóż inne radio i wyeliminujesz lub potwierdzisz problem anteny

 

ps. zamiast posta pod postem pisane jednocześnie użyj opcji "edytuj" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość refrizerater

Mam to samo

Najczestszy problem to gniazdo w podsufitce na dachu

tam szukaj jak wszystko inne zawiedzie

poprostu trzeba sprawdzić styki

ja sprawdziłem - wszystko ok - pozostaje zdjecie podsufitki - ale to kupa roboty i nie moge sie jakos zebrac......

 

powodzenia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Nie wiem jak jest w B3, ale u nie było to samo po zmianie radia na nieoryginalne.Grzebałem w FAQ-u i wyczytałem,że grupa VW wymyśliła sobie ,że zasilanie wzmacniacza radia(u mnie nad podsufitką, pod anteną dachową z tyłu) odbywa się przez ekran kabla antenowego , a ponieważ radia nieoryginalne nie są do tego przystosowane więc d..pa.Podpiąłem się więc kabelkiem pod wyjście zasilające antenę wysuwaną w nowym radiu i podałem napięcie na wzmacniacz i jest cacy :hurra: Trochę się napałowałem z podsufitką ale opłacało się.Pozdrawiam. :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość oli

witam javascript:em('dolkom, ') dzieki uratowałes moje nowe radio doprowadzalo mnie to do szału.Po wsadzeniu nowego radia lipa zaraz leci podsufitka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam to samo

Najczestszy problem to gniazdo w podsufitce na dachu

tam szukaj jak wszystko inne zawiedzie

poprostu trzeba sprawdzić styki

ja sprawdziłem - wszystko ok - pozostaje zdjecie podsufitki - ale to kupa roboty i nie moge sie jakos zebrac......

 

sam rozbierałem ostatnio podsufitkę w sedanie (B5) moze za pierwszym razem jest to trochę roboty, teraz zrobił bym to w 10 minut. Ale opłacało się, teraz gra jak przystało na paska :ok:

 

 

LINK ->JAK ZDJĄĆ PODSUFITKĘ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!! U mnie tez gubi stacje niezalerznie czy to jest orginalne, czy nie orginalne radio. Dzis pogrzebalem troche i ku mojemu zdumieniu kabel od anteny znalezlem ale konczy sie w bagarzniku i tyle. Oczywiscie kabel antenowy jest podpiety pod radio :ok: tylko nie wiem jak jest dlugi bo w progu juz nie ma kabla (chyba ze puszczony jest inna droga??)

 

Wiec czeka mnie troszke pracy przy tym :kwasny:

 

Pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sznikers23, ten drugi kabel nieantenowy, który wychodzi z tej puszki za radiem powinien być podłączony do + 12 V jest to zasilanie wzmacniacza antenowego. Chyba że u Ciebie jest wzmacniacz przy antenie. Gdzieś był o tym pościk dość dokładnie opisany. Poszukaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sznikers23

Dopiero teraz zwróciłem uwagę.

Założyłeś dwa takie same posty opisujące jeden problem. Mało tego założyłeś drugi post mimo, że w pierwszym pojawiło się już 4 odpowiedzi oraz uzasadnienie przeniesienia posta.

 

Dwa argumenty dla ostrzeżenia:

-pierwszy post założony w niewłaściwym dziale.

-założenie drugiego posta.

 

Który temat mam zamknąć?

 

Dla przykładu zadałem sobie trochę trudu i znalazłem trochę tematów już poruszanych.

Chyba nie czytałeś. Cecha wspólna dla wszystkich jest jedna. Wyszukałem tematy, w których coś napisałem, bo łatwiej mi było szukać.

 

1. Problem z anteną radiową!!!

2. Uciekajace Fale w Radiu

3. Problem z anteną

4. Wzmacniacz Antenowy Radia

5. Słaby zasięg radia

6. Wzmacniacz antenowy

7. Wzmacniacz antenowy w B4

8. Problem z radiem czy instalacją?????

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jafo założyłem dwa takie same tematy, ponieważ jeden mi zniknął, a założyłem go w dziale technicznym b3, dopiero później dostałem maila z informacją, że został przeniesiony na car audio, stąd to zamieszanie.

Co do wyszukiwarki to wiadomym jest, że gdybym znalazł 100% odpowiedzi, które mnie interesują, nie zakładałbym nowego posta, czyż nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... czyż nie?

 

Twierdzę, że nie, gdyż wystarczyło sprawdzić "swoje posty" a zauważyłbyś, że siedzi on już w innym dziale. Tym bardziej, że jak zakładałeś drugi post, to pierwszy już tu był.

 

Druga sprawa, to powiem Tobie, że w temacie instalacji antenowych i problemów z odbiorem wszystko już zostało tu napisane. Nie da się już nic nowego napisać.

 

 

 

 

=======

Napisz jeszcze, jak daleko mieszkasz od nadajników, z których odbiorem masz problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jafo za wypowiedź, ale i tak wiem swoje. Czy my jako Polacy nie wolimy chodzić na tzw. łatwiznę? Czy nie lepiej jest założyć po prostu nowego posta i konkretnie porozmawiać na swoim przykładzie niż czytać .. strzelam 10 innych długich, niekiedy 5 stronicowych i wkurzać się, bo np nic nie znalazłeś?

Gdybyś każdego odsyłał do postów, które już zostały napisane to to forum nie miałoby racji bytu, czyż nie? :)

A tak na marginesie swój post zakładałem na forum technicznym i bez mojej wiedzy został tutaj umiejscowiony, dopiero po założeniu drugiego dostałem maila, że został on tutaj przeniesiony, o czym pisałem już wcześniej, stąd owe zamieszanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieee, no sznikers23 normalnie rozbroiłeś mnie swoją szczerością.

Nie dość, że jawnie łamiesz zasady Regulaminu, to jeszcze się z tego śmiejesz.

Przeczytaj punkt 2.2 a zwłaszcza 2.2.d .

A teraz sprawdź, co na początku napisał nowicjusz artmaz w tym poście dzisiaj, 05 .04.2007 o godz 21:46.

Czujesz klimat mojej irytacji???

 

Czy uważasz się za kogoś, kto stoi ponad...?

 

 

 

W zasadzie powinno to pójść na PW, ale być może komuś jeszcze okaże się to pomocnym przy podejmowaniu decyzji o zakładaniu jeszcze jednego tematu , który jest ciągle wałkowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było podobnie. Ale najlepsze jest to ze spowodowane było to wyłączeniem funkcji w radiu "AF" - podobno polega ona na tym, ze śeśli jest włączona to dopasowuje i zmieni czestotliwośc fali aby odbiór był płynny a gdy ja wyłączymy cału czas ma te same parametry które nie wszędzie moga sie sprawdzac Pozdr dziimi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziimii - funkcja AF - właśnie po to jest i działa NA PEWNO - a nie PODOBNO - tak, jak to opisywałem :evil::rotfl: W takim trybie pracy - radio po prostu dostraja automatycznie częstotliwość danej stacji radiowej, a gdy nie może tego wykonać, bo zdarza sie, że sygnał jest za słaby w danym rejonie trasy, to na wyświetlaczu powinno wyświetlic ci : "NO PI", bądź po prostu będzie ci "szumieć" i na wyświetlaczu będzie widnieć zadana częstotliwość :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności