Skocz do zawartości
dtambor

Wzmacniacz antenowy w B4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Koledzy krótkie pytanie:

Czy w B4 jest wzmacniacz antenowy ? Mam nieoryginalne radio i mam wrażenie że w poprzednim samochodzie odbierało dużo lepiej. Słyszałem że w niektórych modelach vw są stosowane wzmacniacze antenowe co w przypadku radia innego niż blaupunkt wymaga dodatkowego zasilania.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tekst ze strony http://www.studio24.prv.pl/ :

 

"Bardzo ważne dla posiadaczy Audi/VW/Skoda. W wielu pojazdach montowana jest antena dachowa ze wzmacniaczem (taki "ogon jamnika"). Do radia natomiast doprowadzony jest tylko przewód antenowy. Jak więc zasilany jest wzmacniacz? Sygnał zasilający jest doprowadzany razem z sygnałem antenowym jednym kablem podobnie jak to jest w przypadku domowych anten siatkowych. Jak mamy fabryczne radio to problem zasilania odpada, bo w sygnał antenowy jest wprowadzone zasilanie. Jak stosujemy inne radio nie ma już takiej sytuacji. Co zatem zrobić? Trzeba zastosować taki element co wprowadzi nam to zasilanie. Jest to taki cylindryczny metalowy element, z jednej strony ma gniazdo antenowe w standardzie ISO, z drugiej natomiast zakończone jest wtykiem antenowym DIN i ma wyprowadzony przewód do podłączenia w złączu ISO do styku A5. A co jest w tym metalowym pudełku? Między wejściem a wyjściem antenowym jest kondensator (odcina nam składową stałą - czyli napięcie zasilające), między przewodem zasilającym a wejściem (złącze od strony samochodu) jest dławik (po to aby odciąć sygnał w.cz. od wejścia zasilania)."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to będzie pomocne, to chyba 2 razy na forum opisywałem dokładnie, jak przystosować instalację antenową Passka do pracy z nieoryginalnym radiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jafo gdybyś mógł podać linka, bo ja nie mogę znależć, a mam ten sam problem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy.

 

link 1

link 2

link 3

 

 

 

 

 

wzmacniacz antenowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz się odważę zapytać. Passat kombi B4. na kabl;u antenowym mam takie pudełko metalowe z jakimś kablem podłączonym pod kostkę ISO. Czy ktoś wie co to za cudo ? I czy na tym kablu co w to coś wchodzi z kostki ISO powinno iść jakieś napięcie. Radio mam Pioneer, taki paroletni i odbiera średnio czyt. rożnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest albo separator albo wzmacniacz. Trudno powiedzieć, ale jeśli to jest wzmacniacz a na dachu jest drugi wzmacniacz, to taki układ nie ma prawa dobrze pracować. W takim układzie wzmacniacz dachowy(jeśli tam faktycznie jest) działa jak dobry tłumik sygnału, ponieważ nie ma zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli z tego cacka na środkowym przewodzie będzie 12 V w kierunku anteny to jest to separator ? A jeśli nie wychodzi z niego 12 V to należy go zdjąć i zrobić separator, żeby zasilić wzm. antenowy, który chyba jest przy baciku w podstawce ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak.

Lubię takie tłumaczenie, kiedy "klient" łapie bez zbędnych pytań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Aro23

Witam szanowne grono.

Wiem, że temat stary ale kto pyta nie błądzi ( i nie wydaje kasy na próżno :610: ) Poczytałem sobie o tym separatorze antenowym i dochodzę do wniosku, że ja takie cacko muszę zakupić. Radio (Pioneer) na podłączonej oryginalnej antenie (dachowa) łapie gorzej fale niż na kawałku kabla podłączonego w gniazdo antenowe. Z tego co wyczytałem nie idzie zasilanie na wzmacniacz w podstawie anteny (jeśli się mylę proszę skorygować). Potrzebny więc separator - i teraz pytanie - czy pierwszy lepszy będzie dobry czy do VW potrzebny jakiś nominowany. Może ktoś poleca jakąś konkretną markę.

 

 

Pozdrawiam serdecznie :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie interesowałem się typowymi separatorami.

Wystarczy pójść do sklepu RTV, zakupić separator (wtyczkę antenową od siatkowej anteny TV ze wzmacniaczem), przystosować go i jazda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Aro23

Witam Panów i Panie. Mam pytanie - czy podawanie cały czas napięcia a separator a zarazem wzmacniacz może mieć jakieś negatywne skutki?? Radio jest tak podłączone, że gra nawet bez kluczyka w stacyjce i chyba nie znajdę kabelka, który by nie miał napięcia po wyjęciu kluczyka lub wyłączenia radia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Panów i Panie. Mam pytanie - czy podawanie cały czas napięcia a separator a zarazem wzmacniacz może mieć jakieś negatywne skutki?? Radio jest tak podłączone, że gra nawet bez kluczyka w stacyjce i chyba nie znajdę kabelka, który by nie miał napięcia po wyjęciu kluczyka lub wyłączenia radia.

A może masz przy radiu kabelek do sterowania anteną tam napięcie jest tylko przy włączeniu radia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pójdź śladem Wojtip.

Ciągłe zasilanie wzmacniacza antenowego grozi rozładowaniem akumulatora.

Znajdź przewód wychodzący z radia, który włącza antenę i po bólu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Aro23

Dzięki Panowie, spróbuję poszukać, jak by mi nie wychodziło zapytam Was o dalsze porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności