Skocz do zawartości
wojtasw

Wymiana poduszek silnika

Rekomendowane odpowiedzi

wiedziałem, że jak ciapaty sprzedaje to należy uciekać jak najdalej ale chciałem mieć zrobioną sprawę. Zobaczę czy przyjmie zwrot i pójdę z bólem do aso. Potem jeszcze przegub wew też oryginał kupować ??? nagrzewnica czujnik abs i bedzie się śmigało a no i rozrząd:D

 

Pozdr dzięki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w benzynce też zakładać orginały?? mój silnik 2.0 ALT od strony kierowcy lekko się poci poducha (kapie olej). Wiadomo że silniki diesla bardziej są wymagające jeśli chodzi o poduchy. Febi można kupić już za 70 zł, SWAG 82 zł ale czy warto ryzykować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Febi można kupić już za 70 zł, SWAG 82 zł

 

Nie przepłacaj za SWAG-a. Ja kupiłem właśnie SWAG-a a w pudłku znalazłem poduszki Febi. Wychodzi na to że SWAG to pakowacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie przepłacaj za SWAG-a. Ja kupiłem właśnie SWAG-a a w pudłku znalazłem poduszki Febi. Wychodzi na to że SWAG to pakowacz.

 

Dobrze się sprawują??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy do benzyny, czy do diesla - tylko oryginały. Wszelkie zamienniki to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Jeżeli brak funduszy - szukajcie używanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawdzić czy używka jest sprawna??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzasz wagę. Do Diesla muszą mieć w okolicach 750g

Myślę że do Pb podobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzasz wagę.

 

Tak, nie do końca się zgodzę. U mnie teoretycznie olej w poduszkach był, ale poducha miała luzy sama w sobie i nawet ręką szarpiąc za silnik czuć było luz i piszczenie. Więc olej może sobie w środku siedzieć ale to nie znaczy że poducha jest sprawna. Co do poduszek które założyłem złego słowa nie mogę powiedzieć, w aucie jest zdecydowanie przyjemniej, nie ma szarpania przy zmianie biegów. U mnie dodatkowo było słyszalne stukotanie i popiskiwanie przy pokonywaniu np przejazdu kolejowego. Po wymianie poduszek jak ręką odjął.

Edytowane przez wladek1181

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie sprzęgła zauważyłem, że z pod jednej poduszki od strony kierowcy lekko poci się olej. Przy wymianie sprzęgła ruszane było silnikiem i mogło to spowodować ubytek oleju. Złożyłem wszystko do kupy auto chodzi dobrze tylko powyżej 80 autko drga czy to na luzie czy na biegu. Czy możliwe żeby spowodowała to poduszka?? Przy wymianie kpl. sprzegła zostawiłem dwumas ale nie wydaje mi się żeby to on był winowajcą trzesącej się budy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak należy ustawić osłonę przedniej poduszki silnika?

mimo wymiany wszystkich poduszek silnik nadal "podrywa" do góry. Poduszka widoczna na zdjęciu to lemforder więc nie jest to jakaś chińszczyzna.

 

20151114_135653.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma być na tak na środku aby nigdzie się nie opierała, ale skoro jeszcze podrywa Ci silnik możesz tą łapę podnieść do góry (bo widać że jest spory luz) i wtedy dokręcić śruby, dzięki temu zminimalizujesz luz i "skok" jaki silnik będzie wykonywał przy ruszaniu. Ja tak zrobiłem i pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można oprócz aso nabyć nowe oryginalne poduszki Avon do passka? Chodzi mi o jakiś magazyn podobno taniej jest.. Ma ktoś jakieś namiary ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma być na tak na środku aby nigdzie się nie opierała, ale skoro jeszcze podrywa Ci silnik możesz tą łapę podnieść do góry (bo widać że jest spory luz) i wtedy dokręcić śruby, dzięki temu zminimalizujesz luz i "skok" jaki silnik będzie wykonywał przy ruszaniu. Ja tak zrobiłem i pomogło.

 

dzięki ;)

Co do poduszek polecam Lemforder, Corteco. Wymieniłem wszystkie 5 poduszek (4 lmf, 1 corteco) i nie odczuwam żądnych drgań. Z resztą po gumach było czuć że były miękie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki ;)

Co do poduszek polecam Lemforder, Corteco. Wymieniłem wszystkie 5 poduszek (4 lmf, 1 corteco) i nie odczuwam żądnych drgań. Z resztą po gumach było czuć że były miękie

 

Do benzyny z informacji jakie sa na forum i nie tylko jak najbardziej ale do TDI tylko ori.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich benzyn i tdi-ków dla świętego spokoju na wieki!, zarówno silników i skrzyni tylko AVON, sprawdzone na własnej skórze:) żaden lemforder (pomimo jakości) o innych nawet nie wspominam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby jeszcze ori poduchy były do złapania w lepszej cenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena za ori duża, ale po zakupie innych jak AVON z reguły wzrasta o kwotę tych pierwszych :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma być na tak na środku aby nigdzie się nie opierała, ale skoro jeszcze podrywa Ci silnik możesz tą łapę podnieść do góry (bo widać że jest spory luz) i wtedy dokręcić śruby, dzięki temu zminimalizujesz luz i "skok" jaki silnik będzie wykonywał przy ruszaniu. Ja tak zrobiłem i pomogło.

myślałem, że jest dobrze ale w trasie się okazało że lipton. Przy raptownym puszczeniu gazu przy 3 tyś obrotów, silnik jakby dałej miał za duży luz (odczuwalne jest takie walnięcie) podobnie przy przyśpieszaniu. Kpl nowych poduszek. Rozwiercić tą osłonę i podnieść bardziej do góry? brak mi już pomysłów..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności