Skocz do zawartości
wojtasw

Wymiana poduszek silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam z opisów i postów ten temat pasuje do mojego paska 97r 1.8T bo tez mam straszny luz na gajdze od biegów i czuć jak silnik się rusza. No i mam pytanko czy ta cena poduszek jest do diesli czy są one do wszystkich modeli uniwersalne. Więc nie wiem co kupić benzyna nie ma takich drgań jak diesel, a czy zamienniki spełnia swoje zadanie myślałem o FEBI.

 

Jeśli można prośić o poradę z góry dziękuje.

 

Do benzyny są inne. Potrzebujesz konkretnie takich:

 

8D0199379J / 8D0199379AQ - strona lewa (ASO 407.20 zł)

8D0199382L / 8D0199382AN - strona prawa (ASO 511.61 zł)

 

Co do zamienników w benzynie, to nie wiem jak się sprawują. Sam chętnie się dowiem, bo kumpel prosił mnie o znalezienie poduch do jego AWT i nie wiem czy szukać używek czy też zamienników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć. W moim Passku jakieś 2 miesiące temu wymieniłem jedną z poduszek bo zauważyłem, że się drążek zmiany biegów mocno przemieszczał po dodaniu / ujęciu gazu. Rzeczywiście lewa poduszka pod silnikiem miała widoczny wyciek (czerwony olej). Wymieniłem na lema i drążek już sie nie przesuwa. Pojawiły się jednak wibracje na całym pojeździe. Wydedukowałem, że może jednak jest jeszcze walnięta prawa poduszka. Po mieciącu męczarni wymieniłem na lema oczywiście i ... nic nie pomogło - wibracje zostały. Po tygodniu albo dwóch wymieniłem poduszki pod skrzynią ( lem a co - stać mnie :) ) oraz poluretanowy odbojnik pod chłodnicą. Efekt: wibracje pozostały - jedynie nie szarpie pojazdem przy gaszeniu silnika. Morał jest taki, że nawet najlepszy (jak mi się wydawało) zamiennik nie jest w stanie zastąpić oryginalnej hydropodstawy. Resztę poduszek można śmiało lema stosować. Jeszcze tak troszkę pojeżdżę - sprawdzę jak się poduszki będą zachowywały po dłuższym okresie eksploatacji. Jak minie szlak trafi to kupię Avony z serwisu. Pozdrawiam posiadaczy passatów

Kontynuując: Po wnikliwej obserwacji - po odpaleniu silnika wibracje są ogromne (plomby z zębów wypadają) - może dla tego, że silnik zimny i inaczej się zachowuje ale po jakiś kilkunastu minutach jazdy troszeczkę mniej wibracji dociera do kabiny. Oczywiście poziom jest na tyle duży, że wibruje kierownica (aż widać) na biegu jałowym - dla mnie nie do wytrzymania :-/ . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dwumas czasem ci nie zdechł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to w końcu jest z poduszkami do ATJ?

Lewa jest taka sama jak prawa i różnią się tylko osłona termiczną?

Czy możliwe jest to że uszkodzona poduszka powoduje drgania w okolicach 2tys. obrótów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak to w końcu jest z poduszkami do ATJ?

Lewa jest taka sama jak prawa i różnią się tylko osłona termiczną?

tego nikt Ci nie powie na 100%, jedynie na podstawie oględzin zewnętrznych :)

http://forum.vw-passat.pl/threads/9441-Wymiana-poduszek-silnika?p=2115394&viewfull=1#post2115394

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Dysponujecie namiarami do kogoś z poduszkami silnika Ori, tańszymi niż w ASO? (ponad 900zł) albo do kogoś z WLKP kto miałby używane w dobrym stanie? Proszę o info tutaj lub na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie,

Dysponujecie namiarami do kogoś z poduszkami silnika Ori, tańszymi niż w ASO? (ponad 900zł) albo do kogoś z WLKP kto miałby używane w dobrym stanie? Proszę o info tutaj lub na priv.

 

Odezwij się do kolegi z forum elemenateur Do mojego AFN'a proponował poduszki z ASO za kwoty 369zł i 293zł. Żałuje trochę że dałem się nabrać na Febiego, ale nie bede po raz kolejny płacił za poduchy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie ma ktoś przypadkiem namiarów na sprawne używki do 1.9TDI? Szukam po allegro i albo wyglądają jak przemielone albo sprzedawca wymyśla jakieś śmieszne kwoty za przesyłkę, 1szt-25zł, 2szt-50zł przesyłka przy wysyłce kurierem. Gdyby ktoś miał namiary na pewne, sprawne poduchy, koniecznie dwie sztuki proszę o PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One niestety w większości tak wyglądają bo są pod silnikiem a tam czysto nie jest chyba że ktoś umyje ale nie o to chyba chodzi do końca.

Sposób z ważeniem jest opisany. Sam kupiłem wg tego opisu i jestem w miarę zadowolony. Do końca nigdy nie wiesz na co trafisz ale kupując na wagę masz jakąś orientację.

W moim przypadku waga nie pasowała tylko o to że sprzedawca zważył mi z nakrętkami i waga była większa niż jest to tu opisane. Moje stare miały po 70 gram na sztukę mniej wiec były dużo gorsze. Dalej mam drobne wibracje na budzie ale to jeszcze trochę roboty.

Z ciekawostek mogę powiedzieć tyle że na "lepszych" poduszkach silnik poszedł kilka minimetrów w górę tak ze za nisko przykręcony pas przedni i maska ustawiona pod niego spowodowały delikatne ocieranie silnika o wygłuszenie maski (tak auto kupiłem). Po podniesieniu pasa i korekcji maski wszystko wróciło do normy.

 

Teraz jeszcze szukam źródła bardzo niskich częstotliwości które raczej tylko czuć a już nie słychać.Trudno będzie znaleźć bo w grę wchodzą niuansy -trochę źle ustawione przewody od klimy które ocierają o filtr-osuszacz, ciężki do jednoznacznej oceny stan hydropopychaczy i wałka bo wygladają w miarę dobrze ale do ideału im brakuje... Możnaby całe auto wymienić a to trzeba mieć $$$ które czasem warto wsadzić w coś innego ważniejszego..

Edytowane przez 1robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś jeździłem Passkiem jak mój AFN na ori poduszkach silnika w porównaniu z Corteco jakie mam wrzucone jednak czuć sporą różnicę. Na ori brak drgań na wolnych obrotach.

Jak poduszki pod silnik to tylko ori:paker

Idę kroić Toprana i tak się nikt nie chce tego czepić więc zobaczymy co tam w środku jest.:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Idę kroić Toprana i tak się nikt nie chce tego czepić więc zobaczymy co tam w środku jest.

kroi i wrzucaj foty jestem ciekaw co tam jest wsadzone i czy w ogóle cokolwiek jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, olej był w środku:oszit

Topran waga 725 gram

 

8hqvcn36.jpg

Edytowane przez Rufus110hp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można by do ori poduszki przełożyć z toprana dolny mieszek (bo to on pada), przelać olej i by chodziło... trzeba by tylko sensownie rozebrać starą co powinno się dać.. Zakładając ze olej jest podobny operacja mogła by być zakończona sukcesem.

 

Mechanizm padania poduszki wg mnie jest taki.. dolny mieszek powoli dostaje mikropęknięć przez które olej wydostaje się na zewnątrz i jest go za mało żeby był do góry i przestaje amortyzować, tłumić drgania bo może dostaję się tam wtedy powietrze i silnik ma za duży luz i się "rozkołysuje" co potęguje wibracje których sama guma nie wygasi bo nie ma amortyzatora jak w zawieszeniu.

 

Zrobiłem podobną sekcję ori poduszki ale nie robiłem przekroju tylko ją rozebrałem. Elementy składowe wyglądają bardzo podobnie.

Trochę inny kształt ma górny tależyk plastykowy, dolny nie wiem bo trzeba by kształt porównać patrząc od dołu..

Guma górna w ori avonie jest bardzo miękka.

Nie wiem tez którą stronę kolega rozebrał bo może różnice w kształcie wynikają z różnej budowy lewej i prawej poduszki. Ja rozebrałem tą z końcówką 382 AF.

Mogę zrobić zdjęcia jak coś to wniesie do tematu.

Może ktoś potrafił by zważyć nową ori poduszkę to też by pokazało w którym miejscu jesteśmy kupując poduszkę używaną i biorąc za punkt odniesienia około 750 g

 

Najbardziej złości mnie to że cena poduszek nowych ori nie jest tak katastrofalna dla np Niemców jak dla nas. Około 250 Euro za komplet to może równowartość kosztów wymiany tych poduszek w aso w Niemczech. A my po prostu jesteśmy za biedni i szukamy żeby było taniej i męczymy się z zamiennikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest prawa poduszka:D

Zdjęcie z góry

8ig4ux3m.jpg

Edytowane przez Rufus110hp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ktoś potrafił by zważyć nową ori poduszkę to też by pokazało w którym miejscu jesteśmy kupując poduszkę używaną i biorąc za punkt odniesienia około 750 g

http://forum.vw-passat.pl/threads/9441-Wymiana-poduszek-silnika?p=2115394&viewfull=1#post2115394

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanie, kupiłem 2 używane poduszki avon na allegro zupełnie w ciemno i póki co nie mam możliwości zważenia. Problem polega na tym że potrząsając obydwie poduszki jedna "chlupie" dosyć konkretnie, druga praktycznie wcale. Jest to jakiś punkt odniesienia czy jednak nie bardzo. Możliwość zważenia będę miał najwcześniej pojutrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jakie powinny być numery poduszek do AVB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem polega na tym że potrząsając obydwie poduszki jedna "chlupie" dosyć konkretnie, druga praktycznie wcale.

 

 

Tą która chlupie możesz od razu odesłać z powrotem. Na 100% jest zużyta.

 

 

Wie ktoś jakie powinny być numery poduszek do AVB?

 

 

Takie same jak AVF, AWX, ALT, BGW, BHW czyli:

 

 

PRAWA 8D0199382AE/AR

LEWA 8D0199379AE/AR

Edytowane przez pgrzebyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki.. widać nie dość dokładnie prześledziłem wątek .

Wygląda na to że poduszki są identyczne.

wg zdjęcia z numerami jestem już prawie pewny - muszę sprawdzić czy na mojej tez na gumie są obydwa numery.

Z drugiej strony guma może być taka sama a części ze środka trzeba by jeszcze porównać ale może się różnic choćby średnicą otworków ten plastykowy element z gumową membraną.

sprawdzę jakie numery ma mój plastyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych:

Poduszka która nie chlupie po potrząsaniu - 764g

Poduszka która chlupie po potrząsaniu - 732g

 

Przy wyciąganiu zważę jeszcze moje stare poduchy ale podejrzewam że obydwie będą w gorszym stanie niż ta 732g.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności