Skocz do zawartości
Gość Filodendron

Climatronic w B4

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze takie pytanie: czy czesci klimatyzacji od Passata B5 pasowalyby do B4? Jezeli nie wszystkie to jakie? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polik-80 dzięki Ci. Choć treść Twojego postu zmartwiła mnie, bo świadczy o tym że mam coś skopane w instalacji elektrycznej.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zyga0440, nie mam przekaźnika w polu nr 1 a światła mi gasną przy rozruchu i wyłącza się radio i wycieraczki więcej nie zauważyłem. pozycję nr 5 też mam pustą a w 10-ce jest mostek. :ok:
i polik-80 ja mam identico i mam dokładnie jak Zyga... a co jeśli bym tam coś wmontował?? i w sumie dlaczego to jest wolne ?? (sory, że trochę stary temat, ale jestem świeżak ;P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiecie moze co jest przyczyna tego iż po załączeniu zapłonu zacząły mi wszystkie znaki w klimatroniku mrugać na raz chodzi mi o to ze cała ta tablica ktora jest podswietlana i wyswietla odpowiednio rozne znaki np tem 23 lub 24 to mrugało jakby wszystko na raz było właczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oznacza jakiś błąd w climatroniku. Naciśnij czerwony + OFF na 2 sek, wyświetlą się błędy. Użyj szukajki żeby je rozkodować

Możesz też podłaczyć pod vaga i odczytać błedy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadziała to w b4 1996r.? bo kiedys probowałem jakiej kombinacji klawiszy to niedziłałało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo ja nie mam przycisku off, u mnie panel wyłacza sie za pomoca strzałek do predkości nawiewu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zadziała, ten climatronic co my mamy ;) niesyety diagnoza tylko vag...

podjedz mam kompa kabel , zrobimy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niwdew, mylisz się ;) Climatronic z przyciskiem econ też ma tę funkcję diagnostyki, tylko wyświetla inne kody niż ten z OFF

 

---------- Post added at 22:11 ---------- Previous post was at 22:08 ----------

 

Znalazłem ;)

 

Du kannst den CT-Fehlerspeicher (beim Passat 35i mit ECON-Taste) wie folgt auslesen:

- Zündung einschalten

- Taste ECON und Temp. "+" gleichzeitig mindestens 3sec. Drücken

- Es erscheint links der 4 stellige Fehlercode und rechts ein 2 stelliger Funktionscode (00 = Fehlerspeicher abfragen)

- Den 4 stelligen Fehlercode notieren und erneut Temp "+" drücken , es erscheint der nächste Fehlercode oder 0000

- Solange die Fehlercodes notieren , bis 0000 erscheint

- Erscheint 0000 , ist kein weiterer Fehler gespeichert

- Taste ECON langer als 3 sec. Gedrückt halten um den Fehlerspeicher zu löschen

- Es erscheint 4444 , danach kurz Taste ECON drücken , es erscheint das normale Display

 

---------- Post added at 22:12 ---------- Previous post was at 22:11 ----------

Edytowane przez monter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niwdew, mylisz się

I dopiero teraz sie taką wiedzą chwalisz :P nie ładnie, ;)

Wychodzi że trzeba na właczonym zapłonie trzymać ECON i +TEMP przez 3 sekundy, wtedy pokazą sie kody błędów, 4-ro cyfrowe po lewej i 2 cyfrowe ( ale nie do końca zozumiem) pozniej +TEMP zmieniamy kody (jeśli jest wiecej niż jeden) az do kodu 0000 który oznacza koniec listy błędów.

Przytrzymanie ECON dłużej niż 3 sekundy kasuje kody błędów, potwierdzone to jest kodem 4444 ,potem naciśniecie ECON wyłącza tryb diagnostyczny :)

(mam świadomość że w tym tłumaczeniu mogą być błędy jak kto wypatrzy to poproszę o poprawną wersje :P )

 

Sprawdze zaraz u siebie jak to wygląda, a puki co to vag pokazał mi usterke klapy spietrzajacej V71, gdzie ona sie znajduje to ta z brzegu czy ta przy nagrzewnicy? Pewnie klapa jest ok i tylko silniczek padł, czy ciężko sie do niego dostać?

Pozdrawiam

 

EDIT: :rotfl: Działa :rotfl: monter masz u mnie browara ;)

Edytowane przez niwdew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie zadziała, ten climatronic co my mamy niesyety diagnoza tylko vag...

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=38940&highlight=klimatyzacja

 

Monter, sam pisałeś ;) ja zresztą też w innych tematach o diagnozie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności