Skocz do zawartości
Gość Filodendron

Climatronic w B4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Filodendron

Witam wszystkich, mam pytanie gdyż przymierzam się do zakupu passata i interesuje mnie wersja z climatronic ma do Was pytanie, czy w pasatach B4 na panelu od klimy jest przycisk Econo, czy tylko w modelach B5 (czytam na forum i wynika z tego, że można trafić wersje z tym przyciskiem, tak?) oraz czy istnieje w tym modelu możliwość diagnozy climatronic'a? Dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B4-ce nie ma przycisku ECON :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kulahop

W b4 jest przycisk ECON ale tylko w 1996 r. Wcześniej nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w B4 jest przycisk ECON także w 1995r., zbadane namacalnie :) w pasku szwagra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim pasku b4 z 95 roku (grudzień) jest przycisk ECON :ok:

ale co mi z niego jak klima nie działa :kwasny:

pozdrowka

ps. jak znajde czas i pieniądze to ją naprawię a wtedy ECON się przyda :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość spokocezar

Mam B4 95r u mnie aby zobaczyć błędy wciskam i trzymam OFF wtedy wyświetlacz gaśnie i przycisk dodawania temp(czerwony)

Po chwili wyskakuje 444 4 00 - to chyba dobrze

A jak jest gorąco to 411 2 00 kasuję go przytrzymując dłużej czerwony

 

A pro po może ktoś podrzucić kody błędów Climatronic do B4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim 94 nie ma przycisku econ, z tego co wiem końcówka 95 i 96 trafiały się z tym przyciskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj polik 80

Mamy identyczne silniki (i klimy).

Czy masz przekażnik klimy w polu nr.1?

Czy przy zapalaniu silnika (kręceniu rozrusznikiem) wyłączają Ci się światła mijania?

W moim samochodzie nie ma przekażnika j.w., i nie wyłączają mi się światła.

Jestem ciekaw jak jest u Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sfaragdas

do czego jest ten guzik eco?? bo niemam klimy a nie wykluczone ze bede chcial montowac do mojego passia z roku 94. i pytanie czy kazdy pasek b4 co ma klime i airback pasazera jest pozbawiony schowka (tego czegos co podobne jest do schowka)?? pozdrawiam. i czy duza roznica jest w klime z tym eco i bez w sesie montazu podzespolow... pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do czego jest ten guzik eco?? bo niemam klimy a nie wykluczone ze bede chcial montowac do mojego passia z roku 94. i pytanie czy kazdy pasek b4 co ma klime i airback pasazera jest pozbawiony schowka (tego czegos co podobne jest do schowka)?? pozdrawiam. i czy duza roznica jest w klime z tym eco i bez w sesie montazu podzespolow... pozdrawiam...

witam

czy kazdy to nie wiem :rotfl:

moj ma climatronic i jaska pasazera i zadnego schowka :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sfaragdas, przycisk eco służy do wyłączenia sprężarki klimatyzacji i masz wtedy normalny nadmuch powietrza z zewnątrz, ja u siebie nie posiadam przycisku eco, myslałem o jego dorobieniu ale stwierdziłem że to nie ma sensu, i jezdze z wlaczona klimka non stop po to ona w koncu jest.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sfaragdas

ok a jak jest zima?? jak nie ma byc klimy tylko grzanie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sfaragdas, widze że nie jezdziłeś samochodem z klimką ale spoko

wiec jest tak praktycznie caly rok mam ustawione 21 lub 22 stopnie C na climatronicu, w lato fajnie chlodzi a zima 22 stopnie to jest niezle ciepelko

a pozatym klimatronic ma taka skale od "lo" czyli maksymalnie schadza jak sie da - zazwyczaj to jest jakies 3 lub 4 stopnie C przy wylocie z dysz pozniej masz skale stopniowo od 16 stopni jak sie nie myle lub 18 poprzez 19,20,21,22,23,24 do 26 a pozniej jest "hi" czyli daje cieplo na maksa jak sie da, ostatnio sobie sprawdzilem i na "hi" daje naprawde cieple powietrze niemal za gorace, tak ze i w lato i w ziemie nie ma problemu, a glownie chodzi o to ze klima osusza powietrze z wilgoci i np szybki naprawde blyskawicznie odparowuja w zime, w ogole tak jak ja uzywam klime na 21, 22 stopnie to nie ma zadnego problemu, jezdze od ponad roku i na gardlo jeszcze nie chorowalem, grunt to nie przesadzac i nie dawac na "lo" bo jak sie wyjdze z chlodnego auta jak na zewnatrz jest 30 stopni to oddechu nie mozna zlapac

pozdro i mam nadzieje ze wszystkie problemy rozwialem

sedno sprawy: nie ma jak sprawny :rotfl: climatronic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje zamontowanie klimy do Passata B4? Rozumiem, ze przy silniku jest przewidziane miejsce na sprezarke, chlodnice itd.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle że jest to nieopłacalne , lepiej pogonić samochód i kupić z klimą, kompresor, skraplacz, nagrzewnica, osuszacz, rurki instalacji, sterownik klimatyzacji,czujniki, prawdopodobnie podstawa alternatora itd... :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sfaragdas
tyle że jest to nieopłacalne , lepiej pogonić samochód i kupić z klimą, kompresor, skraplacz, nagrzewnica, osuszacz, rurki instalacji, sterownik klimatyzacji,czujniki, prawdopodobnie podstawa alternatora itd... :dobani:

 

zalezy dla kogo ;-)

ja mam swoje autko juz rok czasu wiem co i jak jest z nim wiec mi sie oplaca zamontowac.

orientowalem sie i koszt klimy manualnej to 1000 do 1300 zl a climatronik od 1500 do 2000.

montaz jak sie znasz samemu robisz a potem jedzie sie tylko ja nabic i odgrzybic koszto d 250 do 400zl... pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
orientowalem sie i koszt klimy manualnej to 1000 do 1300 zl a climatronik od 1500 do 2000.

Ta cena to dotyczy części używanych? Bo nowe to raczej droższe? Wczoraj szukałem w internecie i wyszło, że trzeba liczyć 3000 - 6000 zł. Jeżeli części używane, to pochodzą jeszcze przez dłuższy czas i nie będzie trzeba dokładać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sfaragdas

to zalezy ;-) na co trafisz ;-)

ale ja np jak bede montowac to wymienie na nowy jakis tam skraplacz co jest w nagrzewnicy... bo to potem ciezko wymienic ;-) i chyba nowa chlodnice bym zalozyl ;-) pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to szykuj minimum 4000 z nowymi częściami, jeżeli tylko nowy skraplacz to może w 2000 się zmieścisz bo ceny są cholernie rozbieżne np kompresor możesz kupić za 800zł lub używany za 300zł, skraplacz raczej nowy ok 400zł, sterownik to raczej climatronik ale trzeba trafić na używany, najlepiej szukać jakiegoś paska po dzwonie ale nie walonego przodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zyga0440, nie mam przekaźnika w polu nr 1 a światła mi gasną przy rozruchu i wyłącza się radio i wycieraczki więcej nie zauważyłem. pozycję nr 5 też mam pustą a w 10-ce jest mostek. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności