Skocz do zawartości
karson226

Liqui Moly "MoS2 - Leichtlauf 10W40" rzetelna ocen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pytanko w temacie oleju silnikowego (przewertowałem szukajkę niestety nic godnego uwagi nie znalazłem - rzecz jasna tylko w tym temacie :P ) mianowicie chodzi mi o produkt Liqui Moly" MoS2 - Leichtlauf 10W-40" jako olej do silnika AFN?O odpowiedz proszę tylko i wyłącznie praktyków (może znajdzie się ktoś kto go używa), teoretykom i gawędziarzom - wielkie dzięki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy uzywa olej tej firmy (5W40) w nowej Corsie i jest bardzo zadowolony. Jednak jest tanszy od Castrola wiec mozliwe ze jakosciowo tez jest gorszy od Castrola, ale mowie, co mowil ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lemon

Ja mam zalany i przejechalem na nim ok. 6000 km. Jak na razie nic na bagnecie praktycznie nie ubylo, nie to co na castrolu. Zawory nie klepia, silnik nie kopci tzn jak na razie ok. Stosowalem go wczesniej w vectrze A benzyna 1.8 i jettcie II 1.8 benzyna i tez wszystko bylo ok. Zadne auto po zalaniu tym olejem go nie pobieralo w trakcie eksploatacji, zauwazylem rowniez mniejsze spalanie w okolicach 0,3-0,5 litra na setke. To samo jest z passatem ale w nim czyscilem uklad wtryskowy co wraz ze stosowanym olejem moglo obnizyc spalanie. Na polskiej stronie LM jest info o normach 505.00 dla oleju jak w temacie, ale na niemieckiej tego nie ma i na butelkach tez wiec to jest dla mnie zagadka i nie wiem czy go zalewac przy nastepnej wymianie. Olej jest tanszy ( a wg mnie lepszy )od tych bardzo polularnych i uznawanych za dobre ze wzgledu na slaby marketing, a kupuja go ludzie ktorzy juz wczesniej stosowali oleje tej firmy lub inne produkty LM. LM ma w swojej ofercie oleje typu long life ktore sie wymienia co 30-40 tys km jak rowniez opracowali oleje we wspolpracy z VW do jego silnikow. Wiecej mozna sobie poczytac na niemieckiej i poskiej stronie.

 

LM bylo sponsorem Jordana w F1. No ale teraz juz nie ma teamu Jordana w F1 no i nie ma LM w F1 a szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrb27

Co do tego oleju to jest naprawde dobry używam już go ok 3 lata wcześniej w golfie teraz w passacie b4 1.9 tdi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do diesla TDI polecam raczej DIESEL SYNTHOIL 5W-40 tej firmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rocturnus_Lupus

Chciałbym nieco odświeżyć wątek odnośnie oleju Liqui Moly MoS2 a dokładniej mam silnik AHL 1,6 benzyna 97rok i niestety ale trochę pożera on oleju dokładniej jakieś 0,9 - 0,7L na 1000 km :( podobno to jest normalne ale bez przesady nie dla mnie,:633: obecnie mam zalany Castrol Magnatec 10W40 półsyntetyk jednak zbliża mi się termin wymiany oleju chciałbym zalać Liqui Moly 10W40 Mos2 Leichtlauf, jednak chciałbym sie dowiedzieć czy ten olej można zastosować w tym silniku? czy nie spowoduje on jakichś uszkodzeń szczególnie jeśli chodzi o hydrauliczne popychacze zaworów ?:confused:

Przejrzałem już forum z niemal tysiącem postów o olejach ale zwykle poruszany jest temat oleju do dieseli a nie do benzyny proszę o jakąś rzetelną odpowiedz lub jeśli macie jakieś inne propozycje co do olei które poprawiają nadmierne spalanie oleju bardzo prosiłbym o informacje.

 

Dla tych którzy stwierdzą mi że żaden olej tylko remont dodam że chce spróbować zalać olejem który zmniejszył by spalanie oleju jeśli to nie pomoże wtedy remoncik.;)

 

Z góry dzięki za informacje.

R_L :596:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lejesz castrola to co sie dziwisz. codziennie twoj silnik jest katowany przez to gowno. zalej motula i problem zniknie, a napewno nie bedzie trzeba tyle dolewac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rocturnus_Lupus
lejesz castrola to co sie dziwisz. codziennie twoj silnik jest katowany przez to gowno. zalej motula i problem zniknie, a napewno nie będzie trzeba tyle dolewac.

 

Ok dzięki za informacje czy polecałbyś jakiś odpowiedni typ oleju MOTUL ? bo przejrzałem ich ofertę i z takich odpowiednich dla mnie olei to chyba tylko 6100 synergie+ 10W40 chyba że masz jakaś inną propozycje co do odpowiedniego oleju firmy MOTUL.

 

pozdrawiam

Szerokości

R_L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Wg. mnie szkoda kasy na Motula i takie pożeranie oleju. Jeśli tylko L-M MoS2 spełnia normę VW silnika benzynowego to napewno nic się nie stanie nieporządanego z silnikiem.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sly_wrc

Witam, chciałem sie z Wami podzielić tą opinią.

 

Passat ma silnik RP 1,8 monowtrysk + LPG

 

Kupiłem mojego Passacika w maju 2007 zrobiłem ponad 8.000 km na LM MOS2 i powiem że wszystko było oki zrobiłem ten przebieg w 4 miechy. Przyszedł czas na wymianę i tu zonk żaden warsztat nie miał tego oleju, więc trzeba nabyć w jakims sklepie wcześniej, załałem też najlepszym Mobil 1 jaki był dostępny nie pamietam jak się nazywa ale lpszego już chyba tego typu nie było koszt 5 L jakieś 90 PLN w hurtowni. Okazało się że wczesniej wogóle nie dolewałem oleju silnik pracował ciszej nawet po dłuższej przerwie, jak zalałem tym Mobilem to na prawie 9000 km musiałem dolać 1 L oleju nie dużo ale jednak, zawory słychać szczególnie jak samochód dłużej postoi 3-4 dni, gorzej pali tzn dłużej trza kręcić rozrusznikiem, wcześniej trzymał dobrze obroty na gazie i benzynie teraz na gazie jest oki na benzynie długo stabilizuje i przeważnie sa za wysokie. No i zużycie LPG, przy takiej samej jeździe, mierzone na trasie Wrocław - Warszawa - Wrocław wzrosło o ponad 1 litr na 100 km, przy średnio dynamicznej, nazwałbym ja płynną, jeździe maks 120-130 km/h. Więc teraz kupiłem MOS2 odpowiednio wczesniej i wracam z powrotem do sprawdzonego oleju. Za kilka miesięcy jak was to interesuje - myślę że bedzie to za okolo 3-4 mies powiem wam czy wszystkie parametry powróciły do normy z przed stosowania Mobil 1.

 

Aha samochód ma przejechane już blisko 200.000 km.

 

pozdrawiam

 

Sławek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przebieg nic nie znaczy. to po prostu dobry olej jest i kropka. zrobie silnik bede smigal na liqui albo motulu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj zalałem LM 10w40 MOS2. do tej pory jeździłem na castrolu magnateku 10/40.zobaczymy co z tego będzie.troche go ubywalo ale nie za wiele. zalalem LM bo strasznie zachwalali.czas pokaże co z tego będzie.

pozatym to niemniecki olej a większość znanych jak castrol czy mobil jest rozlewanych w polsce. specyfikacje ma do benzyny i do diesla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rocturnus_Lupus

Dziś również ja zalałem do Passacika Liqui moly Mos2 wcześniej przed zmianą, oleju zastosowałem środek do płukania silnika również firmy liqui moly Engine Flush i powiem wam że tak czarny olej to chyba tylko przepracowany w dieslu widziałem po zastosowaniu tego przeczyszczacza, naprawde czarna smoła nie olej, obecnie zrobiłem dopiero kilkanaście kilometrów ale na pierwszy rzut oka a raczej ucha słychać że silnik pracuje jakby lżej oraz ciszej przy obrotach około 3 tys. niedługo wybieram sie w dłuższą trasę Gorzów - Łódź - Warszwa - Gorzów - Kołobrzeg- Gorzów około 1700km więc sprawdzę jak teraz będzie wyglądało zużycie oleju i napewno dam znać jak wypadł test.

 

szerokości

R_L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sly_wrc

Silnik wypłukany też LM Flush, rzeczywiście olej leciał jak smoła, na dzisaj mogę powiedzieć że na zimnym jak odpalałem zadnych stuków w silniku nie było, na Mobilu przez 5 sekund słychać było rozrząd zanim olej nie dotarł, a na LM nic nie słychac było, zobaczymy jak przy większym mrozie będzie. No i niedługo sprawdzę spalanie przy wiekszej trasie.

 

pozdrawiam

 

Sławek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na tym oleju jezdzilem ,pierwsza widoczna roznica,to ze silnik jest o wiele cichszy i jakby bardziej miekko startuje.Do mojego autka zalalem Moly Liqid jak mialo okolo 100.000 km.Jezdzilem na tym oleju ok.25.000 km,jest dobry.polecam.Zaznaczam jednak,ze kupowalem ten olej w niemczech i z doswiadczenia wiem ze odpowiedniki krajowe to nie to samo.Robilismy z kolega porownanie Castrola,polski mial inna barwe i byl inny w konsystencji.Dziwne,co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

liqui moly nie ma polskiego odpowiednika kolego. jest produkowane za granica i sprowadzane do nas, a castrol robiony jest w kazdym kraju przed inna rafinerie. u nas robi to orlen z rosyjskiej ropy, na tej samej linii co oleje orlenowskie, wiec jest kupa, a nie olej. jeszcze jak miales castrola z beczki od jakiegos cwaniaka, to juz w ogóle nie ma o czym mowic, bo to pewnie byl olej z lidla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ja do swojego paska też zalałem LM top-tec 4000 bodajże, jest to 5w40 ze specyfikacją 505.01 do pompowtrysków

po zalaniu silnik ucichł i jak narazie nie zauważyłem ubytków oleju, wcześniej był zalany texaco havoline 5w40 505.01

i na 10kkm dolałem około 1l, na LM mam zrobione około 2500km i na bagnecie utrzymuje się taki sam stan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rocturnus_Lupus

Witam długo tu nie zaglądałem ale widzę, że zwolenników oleju MOS2 przybywa, to chyba dobrze ?

Wracając jednak do sedna sprawy w końcu chciałbym się z wami podzielić moimi spostrzeżeniami co do oleju MOS2 a ilością spalanego oleju w moim B5 AHL 1,6 po przejechaniu trasy 1700km.

Otóż przy rozpoczynaniu trasy miałem tak na wszelki wypadek 1L zapasu MOS2 10w40 tak na wszelki wypadek czy się przydał okaże się dalej...

 

Etap 1

Trasę rozpoczołem z Gorzowa Wlkp. w stronę Łodzi do pokonania jakieś 376km, w ciągu trwania tej trasy zauważyłem kilka rzeczy otórz jadąc autkiem spokojnie tak do 100-110km/h silnik pracował ciszej i jakby mniej obciążony na tym oleju w porównaniu do castrol magnatec 10w40 również po zrobieniu postuju przed autostradą nie zauważyłem jakiegokolwiek spadku ilości oleju, jednak po wiechaniu na autostradę A2 i poruszaniu się z prędkością ok 140-160km/h niestety ku mojemu rozczarowaniu za autkiem widać było delikatnie czarny dym szczególnie przy przyśpieszaniu, przypadek podobny do jazdy na castrolu, choć miałem wrażenie że ilość dymu była mniejsza.

Tak zjechałem do punku docelowego w Łodzi efekt musiałem dolać jakieś 0,4L oleju.:(

 

Etap 2

Trasa Łódź - Wawa - Łódź tu niestety niemiłe niespodzianki mnie spotkały akurat nie z olejem a w wawce skończyły swój żywot kable wysokiego napięcia i świece ( :592:NIGDY NIE WIERZCIE ASO) powrót 80km/h na 3 cylindrach ze spalaniem około 13l/100km nie należał do przyjemności :565: ale w łodzi u rodzinnego mechanika usterkę naprawiono.

Etap 3

Trasa Łódź - Gorzów Wlkp. -Szczecin - Kołobrzeg

Na początek dnia dolewka oleju przez tą usterkę oleju trochę znikło efekt 0,6L dolane czyli litr zapasowy przestał być zapasem :039: trasa do najłatwiejszych nie należała (powrót w sobotę 26.01.08 silny wiatr 12st. w skali beuforta na morzu ) prędkości na trasie 90-140km/h

 

Etap 4 Last road

Trasa Kołobrzeg- Szczecin - Gorzów Wlkp.

Przed rozpoczęciem jazdy dolewka oleju MOS2 nie osiągany w okolicach kołobrzegu wieć dolewka czegokolwiek spełniającego normy padło na ELF 10w40 competition STI VW 505.00 dolany odrazu cały litr :eek:

 

Podsumowanie

Trasa która została pokonana nie była pokonana z prędkościami niedzielnego kierowcy, na co trzeba zwrócić uwagę przy spalaniu oleju w tym niewielkim silniku, na fakt zużycia oleju wpłyneło wystąpienie niespodziewanej awarii, niestety rozczarowałem się nieco tym olejem bo w moim przypadku po prostu nie pomógł na zmniejszenie choć trochę zużycia oleju, wiem teraz przynajmniej, że obowiązkowo czeka mnie remoncik najpierw wymiana uszczelniaczy jeśli to nie pomoże wtedy wymiana pierścieni.

Na zakończenie dodam że mimo mojego przypadku polecam zastosować ten olej do swojego silnika, ponieważ jeśli masz problemy ze zużyciem oleju może on akurat w twoim przypadku pomoże, jeśli jednak tak się nie stanie, będziesz wiedział że trzeba problem rozwiązać inaczej.

 

Pozdrawiam wszystkich szerokości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh. a moze wlejemy ten olej do malucha i bedziemy oczekiwac przyspieszen al'a prosie. ten opis jest zupelnie do bani. najpierw trzeba pozaklejac wszystkie dziury w silniku a pozniej oczekiwac cudow.

rocturnus_lupus a moze wlej oleju z biedronki. tez bedzie smarowal i tez bedzie go silnik wciagal,a najwazniejsze ze w kazdej troszke wiekszej dziurze go dostaniesz. zawsze bedzie w 100 % oryginalny i tani.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rocturnus_Lupus
heh. a moze wlejemy ten olej do malucha i bedziemy oczekiwac przyspieszen al'a prosie.
Olej nie miał na celu spowodować zwiększenie przyśpieszeń czy też osiągów a miał zgodnie z jego właściwościami które podaje producent http://www.liquimoly.pl/index2.htm dział oleje technologia MoS2 miał zmniejszyć w jakimś tam stopniu zużycie oleju poprzez pokrycie nierówności dwusiarczkiem molibdenu

ten opis jest zupelnie do bani.

to jest jedynie twoja opinia do której masz prawo tak jak ja mam prawo się z nią nie zgodzić.

najpierw trzeba pozaklejac wszystkie dziury w silniku a później oczekiwać cudów.

Zalałem ten olej aby sprawdzić czy zmniejszy się spalanie oleju co niestety jest w jakimś tam procencie przypadłością silników grupy VW

rocturnus_lupus a moze wlej oleju z biedronki. tez bedzie smarowal i tez bedzie go silnik wciagal,a najważniejsze ze w kazdej troszke wikszej dziurze go dostaniesz. zawsze bedzie w 100 % oryginalny i tani.

pozdro

Nie twierdze że olej castrola jest zaj... i w ogóle the best ale trzeba przyznać że dostępność oleju liqui moly nie jest łatwa biorąc pod uwagę fakt że olej ten jest produkowany i rozlewany tylko w niemczech, nie jest to też bardzo popularna marka wśród użytkowników wszelkiej maści pojazdów wiec niestety sieć sprzedaży gdzie można go dostać nie jest dobrze rozwinięta, a to że w tzw. pcimiu dolnym nie można tego oleju dostać to już niestety nie moja wina, a oleju z biedronki nie stosowałem i nie mam takiego zamiaru ale jeśli wykonał byś test tego oleju na swoim aucie proszę o informacje jestem ciekaw czy nadaje się on również do kanapek :D

 

Pozdrawiam serdecznie

R_L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności