Skocz do zawartości
karson226

Liqui Moly "MoS2 - Leichtlauf 10W40" rzetelna ocen

Rekomendowane odpowiedzi

mozesz sie nie zgadzac z tym co napisalem, ale jezeli chcesz porownac cokolwiek(w tym przypadku olej) to wykonaj to na sprawnym silniku. twoj bierze olej i z twojego opisu wynika,ze nie powinienes go wymieniac. caly czas masz swiezy, bo go ciagle dolewasz. pewnie, cos tam zakleja(pokrywa nierownosci) to wcale nie oznacza, ze uszczelni uszczelniacze i pierscienie.

co do sieci sprzedazy. jakis czas temu mialem problem zeby w dk znalezc castrola rs 0w 50. na 8 stacjach szukalem i dostalem na jakiejs pipidowie.

olej z biedronki nadaje sie do kanapek i do kolektorowego podgrzewania zarcia, ale moj padluch nigdy nie zazna smaku tego oleju. wiec niestety nie opisze jego zalet ani wad.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek
olej z biedronki nadaje sie do kanapek

i do mojego transita :D

 

a co powiecie na mobil do 2.8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zalalem ten olej. z pierwszych obserwcji sluchowo-dotykowyh to zmniejszyly sie odczuwalnie wibracje na wolnych obrotach. mialem takie trzaski na kierownicy na wolnych obrotach i teraz jest cisza.(hmmmm dziwne????).

aha. ubywalo mi oleju, tak okolo 1 l na 10000km.wywalalo mi pomiedzy silnikiem a skrzynia biegow. zrobilem dolewke z tego oleju 1l (wybełtałem go z mobilem) i do wymiany stan na bagnecie sie nie zmienil.

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam długo tu nie zaglądałem ale widzę, że zwolenników oleju MOS2 przybywa, to chyba dobrze ?

Wracając jednak do sedna sprawy w końcu chciałbym się z wami podzielić moimi spostrzeżeniami co do oleju MOS2 a ilością spalanego oleju w moim B5 AHL 1,6 po przejechaniu trasy 1700km.

Otóż przy rozpoczynaniu trasy miałem tak na wszelki wypadek 1L zapasu MOS2 10w40 tak na wszelki wypadek czy się przydał okaże się dalej...

 

Etap 1

Trasę rozpoczołem z Gorzowa Wlkp. w stronę Łodzi do pokonania jakieś 376km, w ciągu trwania tej trasy zauważyłem kilka rzeczy otórz jadąc autkiem spokojnie tak do 100-110km/h silnik pracował ciszej i jakby mniej obciążony na tym oleju w porównaniu do castrol magnatec 10w40 również po zrobieniu postuju przed autostradą nie zauważyłem jakiegokolwiek spadku ilości oleju, jednak po wiechaniu na autostradę A2 i poruszaniu się z prędkością ok 140-160km/h niestety ku mojemu rozczarowaniu za autkiem widać było delikatnie czarny dym szczególnie przy przyśpieszaniu, przypadek podobny do jazdy na castrolu, choć miałem wrażenie że ilość dymu była mniejsza.

Tak zjechałem do punku docelowego w Łodzi efekt musiałem dolać jakieś 0,4L oleju.:(

 

Etap 2

Trasa Łódź - Wawa - Łódź tu niestety niemiłe niespodzianki mnie spotkały akurat nie z olejem a w wawce skończyły swój żywot kable wysokiego napięcia i świece ( :592:NIGDY NIE WIERZCIE ASO) powrót 80km/h na 3 cylindrach ze spalaniem około 13l/100km nie należał do przyjemności :565: ale w łodzi u rodzinnego mechanika usterkę naprawiono.

Etap 3

Trasa Łódź - Gorzów Wlkp. -Szczecin - Kołobrzeg

Na początek dnia dolewka oleju przez tą usterkę oleju trochę znikło efekt 0,6L dolane czyli litr zapasowy przestał być zapasem :039: trasa do najłatwiejszych nie należała (powrót w sobotę 26.01.08 silny wiatr 12st. w skali beuforta na morzu ) prędkości na trasie 90-140km/h

 

Etap 4 Last road

Trasa Kołobrzeg- Szczecin - Gorzów Wlkp.

Przed rozpoczęciem jazdy dolewka oleju MOS2 nie osiągany w okolicach kołobrzegu wieć dolewka czegokolwiek spełniającego normy padło na ELF 10w40 competition STI VW 505.00 dolany odrazu cały litr :eek:

 

Podsumowanie

Trasa która została pokonana nie była pokonana z prędkościami niedzielnego kierowcy, na co trzeba zwrócić uwagę przy spalaniu oleju w tym niewielkim silniku, na fakt zużycia oleju wpłyneło wystąpienie niespodziewanej awarii, niestety rozczarowałem się nieco tym olejem bo w moim przypadku po prostu nie pomógł na zmniejszenie choć trochę zużycia oleju, wiem teraz przynajmniej, że obowiązkowo czeka mnie remoncik najpierw wymiana uszczelniaczy jeśli to nie pomoże wtedy wymiana pierścieni.

Na zakończenie dodam że mimo mojego przypadku polecam zastosować ten olej do swojego silnika, ponieważ jeśli masz problemy ze zużyciem oleju może on akurat w twoim przypadku pomoże, jeśli jednak tak się nie stanie, będziesz wiedział że trzeba problem rozwiązać inaczej.

 

Pozdrawiam wszystkich szerokości :)

 

 

spróbuj następnym razem zalać odpowiednika ale np Motula. Co do zużycia oleju to niestety ale to chyba norma że przy prędkościach takich jak napisałeś i klekot i benzyniak olej weźmie.

Jeśli mogę coś zasugerować to proponuje teraz zalać auto motulem odpowiednim i sprawdzić ile jego weźmie :). Co do LM to na pewno jest to dobry olej, dlaczego? Przede wszystkim dlatego że jest to oliwa wyprodukowana za granicą, jak kolega wcześniej zaznaczył, oliwa LM, Valvoline czy polecanany i sprzedawany przeze mnie Motul nie jest rozlewana nigdzie na świecie poza krajem macierzystym. Firmy te nie wydają także milionów na kampanię reklamowe, po prostu robią 1klasa oliwę. Motul istnieje na rynko od bodajże 1853 roku, z jej oliwy korzysta team ferrari subaru i wiele innych najwyższej klasy firm... lepszej reklamy chyba nie ma

 

Bajo Rocturnus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzewam koltecika...

słuchajcie będę musiał wymienić oliwe na dniach

zalany Liquy Moly 10w40 z normą 505. (chyba, na pewno jest taka jak powinna być- sprawdzalem to ale uciekly mi z glowy te cyferki)

na LM silnik pracuje ciszej, jest bardziej elastyczny i mniej żre oliwki.

Mam teraz dylemat Motul czy LM?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lejesz castrola to co sie dziwisz. codziennie twoj silnik jest katowany przez to gowno. zalej motula i problem zniknie, a napewno nie bedzie trzeba tyle dolewac.

 

Zaiste. Naprawi uszczelniacze, tuleje cylindrów, pierścienie.

Gratuluję poczucia humoru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liquid Moly.

Jeżdżę na tym od lat.

Przed wymianą warto wypłukać silnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też używam LM od kilku lat. TopTec 4100, norma 505.01 - kupuję przez internet w cenie ok. 160zł za 4l. Wymieniam co 30kkm. Tak mam też pisane w niemieckiej książce serwisowej - od początku Long Life - wymiany co 30kkm. Mam już ponad 260kkm przebiegu i na olej LM nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VW sprzedaje oleje i inne produkty Liqui Moly pod własną marką Techparts. Nie żadnego Motula nie Castrona tylko właśnie LM, więc z jakiegoś powodu uznał, że produkty LM służą Volkswagenom :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Liqui Moli to stąd:

www.oliwiarka.pl

 

Sprawdziłem chyba wszędzie :D tu mają najprzyjaźniejsze cenki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ja woziłem LM dotąd z Niemiec bo jeździłem często a było znacznie taniej niż w PL. Widzę, ze ceny zaczynają się wyrównywać. Używam LM Leichtlauf 10W40, choć do poprzedniego paska lałem Fuchsa 505 01 5W40. Mam wrażenie, że LM spisuje się lepiej choć nie porównuję bezpośrednio bo to przecież dwa różne auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Też woziłem z Niemiec :) Po auta się jeździło i wracało z olejem, chemią, proszkami do prania itd :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny proszek to Persil - do dziś kupuję od ludzi, którzy wożą go z Niemiec. Nie ma bata, że znajdziesz lepszy proszek w polskim sklepie nawet pod marką Persil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też od lat używam moly i uważam że jest dobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności