Skocz do zawartości
kac222

rozrząd passat 1.8 turbo

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, nic takiego nie zauważyłem.

To w takim razie wymienie tylko pasek i oczywiście rolki:)

Jak ktoś wie ile może kosztować kompletna wymiana to proszę o odpowiedź:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie, nic takiego nie zauważyłem.

To w takim razie wymienie tylko pasek i oczywiście rolki:)

Jak ktoś wie ile może kosztować kompletna wymiana to proszę o odpowiedź:)

http://allegro.pl/rozrzad-pompa-skoda-superb-1-8t-110kw-awt-i1453510100.html plus cena roboty jakieś 200 max i ewentualne paski klimy alternatora jakbyś chciał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie pytałem w warsztacie niedaleko mnie to mi powiedzieli że wymiana rozrządu w moim 1.8t to ok 800-900zł z robocizną. wydaje mi sie że cena taka sobie.

 

dopisze jeszcze że wymiana wszystkich pasków

Edytowane przez kiler1410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze nie jest tak źle;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja sie pytałem w warsztacie niedaleko mnie to mi powiedzieli że wymiana rozrządu w moim 1.8t to ok 800-900zł z robocizną. wydaje mi sie że cena taka sobie.
trochę drogo ale jeśli dobrze robią to :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trochę drogo ale jeśli dobrze robią to

 

no myślę ze po znajomości uda mi się za 700zł hehehhe a robią dobrze bo jeszcze nikt z reklamacja nie przyjechał :P (bo może nie dojechał hahaha)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ceny o których piszecie są bardzo dobre. Ja przeprowadzałem wymianę rozrządu w ASO (silnik 1.8T AWT) komplet rozrządu pasek rolki napinacz, pompa wody, paski osprzętu i napinacze do nich - z robocizną i na częściach oryginał 3K. Więc jak masz możliwość zrobienia tego za 1K u kogoś sprawdzonego to bym się nie zastanawiał :)

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o kurna.... ale się cenią w tych ASO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie ceny o których piszecie są bardzo dobre. Ja przeprowadzałem wymianę rozrządu w ASO (silnik 1.8T AWT) komplet rozrządu pasek rolki napinacz, pompa wody, paski osprzętu i napinacze do nich - z robocizną i na częściach oryginał 3K. Więc jak masz możliwość zrobienia tego za 1K u kogoś sprawdzonego to bym się nie zastanawiał :)

 

Pozdr.

cenna z czesciami sporo wzieli za jedna rolke napinacz i pompe wody bo pasek prosty do wymiany zadnych ceregieli oprucz zderzaka no paski wymienili bo juz je sciagneli do rozrzadu mogli je za darmo wymienic nawet rolke napinajaca szczerze to wyruch.... licie na maxa bez oprazy prosze ale to juz zlodziejstwo w bialy dzien

 

---------- Post added at 19:10 ---------- Previous post was at 19:07 ----------

 

kiler1410 ty nie masz pompy wody napedzanej paskiem rozrzadu tak jak kolega w awt macie rozne silniki wiec nie musisz wymieniac z rozrzadem pompy wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noo tak zgadzam sie pompę wody napędza inny pasek wielorowkowy czy jakoś tak :P

eeeee to spoko narazie smiga nic nie cieknie, nie trzeszczy to parę groszy zostanie na Pb95:P

 

aha a co do wiadomości na priv to już wiem, no niedaleko...:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
parę groszy zostanie na Pb95:P

 

 

No nie ma co, trzeba oszczędzać :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nie ma co, trzeba oszczędzać :dobrze
jezeli cos sie stanie to wymieni ja sam nie jest napedzana paskiem rozrzadu jakby co mozna ja potem wymienic gdy zacznie szwankowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

najdrozsze były napinacze od samego osprzętu te hydrauliczne tzn. ten jeden co jest na pasku alternatora i drugi na pasku tym co kompresor od klimy. Same napinacze w ASO prawie 400 zl jeden; do tego ten termiczny co jest na pasku rozrządu też podobna cena za robocizne wzieli 1K bo w sumie to sporo rozbierania - cały przód. Robili to ze 4h. Plus taki że mam 2 lata gwarancji na każdy z podzespołów no i FV a to nie każdy pan Henio chce wystawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie niedawno wymienialem rozrzad, mialem na nim przejechane 100tys i po wymianie okazalo sie ze rolka napinacza byla juz do wymiany musowo, pompa juz miala lekkie luzy, pasek juz w niektorych miejscach byl popekany, byl to oryginalny rozrzad, wszystko wymienilem sam, odrazy przesmarowalem lozyska od napinacza klimy i paska mikro, oraz laternator i lozysko od sprezarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szacun ze podjales sie tego sam :-) w sumie ja bylem przy wymianie swojego i nie jest to az tak skomplikowane ale trzeba miec klucze i troche wprawy :) Powiedz mi czy po wymianie paska rozrzadu bawiles sie w regulacje katow wtrysku regulujac kolem pasowym od walka ?

 

Niektorzy tu pisza ze to robili ale ja wolalem tego nie ruszac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie robilem zadnej regulacji, uwazalem ze nie ma takiej potrzeby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie chcę wymienić rozrząd w moim pasku, 1.8t AWT 2001r. Proszę o pomoc co wymieniać bo dzwoniąc po części to chyba w każym sklepie mają inaczej podane co wymianieć...

Może już ktoś wymieniał i wie co dokładnie wchodzi w skała takiego rozrządu do silnika AWT bo to też chyba różnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość resi

Wymieniałem w zeszłym tygodniu.

-pasek od rozrzadu

-rolka prowadzaca

-rolka napinajaca

-napinacz hydrauliczny

-pompa wody

przy okazji warto wymienic paski od klimy i alternatora oraz termostat. Jesli chodzi o pompe to lepiej nie oszczedzaj. Pozdrawiam.

 

---------- Post added at 10:18 ---------- Previous post was at 10:12 ----------

 

dodam tylko, ze aby wymienic rozrzad w AWT - nie trzeba rozbierac przodu. Masz sprytnego mechanika to rozrzad opanuje w max 2 godziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzisiaj pojechałem do mechanika z myślą wymiany rozrządu, on otworzył maskę zobaczył naklejkę i powiedział że jeszcze nie ma potrzeby... (teraźniejszy przebieg 209000)

Naklejka znajduje się pod przednią maską w okolicach zatrzasku zamka... Pisze na niej "zehnriement alle 120 000 weschseln" i "ghewechselt: datum/tachostad 06.05.08 156278" data i przebieg są wyryte jakby rysikiem do trasowania...

Mechanik zasugerował się tą naklejką ale powiedział, że musi jeszcze zerknąć na książkę serwisową.

W książce ostatni serwis był robiony 07.07.08 przy 161776 tu zakreślono na "ja" tylko "Olweschsel+filter" i "mit LongLife Motorenol" reszta jest na "nein"

Co wy na to bo już sam nie wiem czy wymieniać ten rozrząd czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość resi

a nie było tam czasem napisane:

"zahnriemen alle 120.000 wechseln"

czyli na polski:

"pasek rozrządu zmienia się co 120000"

oraz:

"gewechselt: datum/tachostand 06.05.08 156278"

po polsku:

"zmiana: data / przebieg 06:05:08 156 278"

z tego co masz tam na naklejce wychodzi, że możesz śmigać do przebiegu 276000, ALE jeśli po zakupie nie zmieniałeś rozrządu - to dla świętego spokoju to zrób :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności