Skocz do zawartości
Zibo

Zaślepiony EGR :-)

Rekomendowane odpowiedzi

hej

 

potwierdzam - zablokowanie EGR'a czy blaszka czy zaslepieniem wezyka podcisnieniowego powoduje blad "EMISSIONS WORKSHOP"

wlasnie to przechodzilem :cwaniak:

http://www.forum.vw-passat.pl/topics16/emissions-workshop-w-19-tdi-problem-rozwiazany-vt18353.htm

 

zeby to ominac

trzeba zmienic/zablokowac pomiar spalin w kompie

 

Pozd

vanBulion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hej

 

potwierdzam - zablokowanie EGR'a czy blaszka czy zaslepieniem wezyka podcisnieniowego powoduje blad "EMISSIONS WORKSHOP"

wlasnie to przechodzilem :cwaniak:

http://www.forum.vw-passat.pl/topics16/emissions-workshop-w-19-tdi-problem-rozwiazany-vt18353.htm

 

zeby to ominac

trzeba zmienic/zablokowac pomiar spalin w kompie

 

Pozd

vanBulion

 

OK jak się programowo wyłącza EGR "trzeba zmienic/zablokowac pomiar spalin w kompie" ??

 

Jakaś instrukcja jak tego dokonać za pomocą VAG-COM'a ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kisila

Tez bym sie chetnie dowiedzial !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ten błąd oprócz samego wyświetlenia sie ma jeszce jakiś wpływ??? Bo jesli silnik nie przechodzi w tryb awaryjny to niech sobie bedzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacusnik

dokładnie jakby tam jakas sie kontrolka paliła to pal licho. Ale niech ktoś konkretnie to wytłumaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hej

 

potwierdzam - zablokowanie EGR'a czy blaszka czy zaslepieniem wezyka podcisnieniowego powoduje blad "EMISSIONS WORKSHOP"

wlasnie to przechodzilem :cwaniak:

http://www.forum.vw-passat.pl/topics16/emissions-workshop-w-19-tdi-problem-rozwiazany-vt18353.htm

 

zeby to ominac

trzeba zmienic/zablokowac pomiar spalin w kompie

 

Pozd

vanBulion

 

OK jak się programowo wyłącza EGR "trzeba zmienic/zablokowac pomiar spalin w kompie" ??

 

Jakaś instrukcja jak tego dokonać za pomocą VAG-COM'a ??

 

 

hej

 

ale ja nie napisalem ze blokowalem EGR'a

mialem tylko problem z przetartym wezykiem i bledem wiec to nie do mnie pytanie

o tym blokowaniu w kompie pisal "zuse" (Radek)

jedynie co wiem to to ze mozna zmniejszyc nastawy dotyczace skladu spalin ktore sa nastawione rygorystycznie wzgledem normy - euro3 bodajze

ale to info zaslyszalem gdzies na jakims forum wiec nie jest pewne

zawor EGR powoduje ponownie spalanie tego "co juz zostalo raz spalone"

 

jedyne co jest pewne to to ze blad ten nie jest krytyczny wiec mozna przeprowadzic sobie test i sie przekonac czy zwiekszy wam sie moc - ja tego nie zaobserwowalem

wystarczy poluzowac dwie sruby pod zaworem i wcisnac blaszke pomiedzy uszczelke a zawor

po wyjeciu blaszki blad znika z wyswietlacza i jest ok

 

 

Pozdr

vanBulion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woli scislosci...EGR powoduje ze do komory spalania dostaja sie spaliny, po to aby obnizyc temperature spalania mieszanki paliwo-powietrze, co powoduje ze, znaczaco spada ilosc TLENKOW azotu i wegla w spalinach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jacue

Pomimo, ze wczesniej slyszalem iz w silniku avf, zablokowanie doplywu spalin nie wplynie na moc silnika, postanowilem sam sie o tym przekonac.

I tak miesiac temu liczac na delikatny przyrost mocy, zaslepilem egr, ele poniewaz nie odczulem absolutnie zadnej roznicy usunalem zaslepienie/blaszke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy przyłaczam sie dopytań wcześniejszych użytkowników forum, otóż jak programowo można wyłączyć zawór egr np zapomocą vag-com?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacusnik

Dzis wyczysciłem EGRa, syf nie z tej ziemi, Kurde tylko nie wymieniłem uszczelek itp. przykreciłem tak jak było, mam nadzieje że bedzie ok. Mam teraz czysto i sucho, głowa spokojna, ale zaślepiac nie bede czy coś w tym stylu bo chyba nie ma sensu, dziś miałem wymiane olejów i filtrów a jutro jade po nowy przepływomierz;D Bedzie wiór i wtedy pasiu nie bedzie miał łatwo. :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

 

pozwole sobie to przekleic bo nie kazdy tam ma konto

 

 

sciagnieto z

Diagtronik.pl Forum

 

 

Istrukcja opisuje mozliwosci Anpassung / Adaptaci niektorych wartosci w Ecu silnika w TDI

 

 

Uwaga : Jakiekolwiek zmiany w opisanych kanalach kazdy robi na sowja odpowiedzialnosc,

Experementowanie z Adaptacja moze doprowadzic do uszkodzenia silnika. A wiec prosze z rozwaga .

 

Adaptacja nie nadaje sie do tunningu, mozliwosci adaptaci sa stanowczo za male.

Adaptacja nie naprawimy uszkodzonego silnika .

 

 

Wiekszosc kanalow wymaga Loginu , a wiec

 

-laczymy sie z Ecu Silnika [01]

-Login [11]

Login do silnikow 4 cyl. 12233

do silnika AKE 26262

do silnika AFB 26281

 

-Anpassung / Adaptacja [10]

 

Nastepnie wybieramy Kanal ktory chcemy dopasowac

 

- wpisujemy nowa wartosc i testujem lub zapisujemy

 

 

 

Orginalne wartosci to zazwyczaj 32768 , w starszych ECU ( 8-bit ECU) 128 .

Zeby sprawdzi jaka jest mozliwa najwyzsza / najnizsza wartosc w danym kanale nalezy wpisac bardzo wysoka lub niska wartosc i przetestowac, zapisana zostanie najwyzsza /najnizsza mozliwa.

 

 

Nie we wszystki Ecu sa wszystkie tu opisane kanaly dostepne.

 

Adaptacja kanalow w ECU silnika powoduje przesuniecie calej osi danego parametru.

Obrazowo mozna powiedziec ze przesunelo sie cala mape w dol lub w gore.

 

Wartosci o jakie sie dana mape przesunelo ( ile nalezy zienic wartosc w danym kanale adaptaci ) nalezy przetestowac . Nie ma tu gotowej recepty wpisz tyle a tyle, a bedzie ok.

 

Opis kanalow

 

Kanal 01

Zmiena odczyt dawki paliwa z nastawnika,

Ten Kanla mozna latwo przetestowac : najpierw adaptacja na najnizsza wartosc i na wolnach obr. sprawdzamy dawke w Block 001 pole 2, nastepnie adaptacja na najwyzsza wartos i znow Block 001 pole 02 , roznica miedzy pierwszy a drugim pomiarem to wlasnie wynik adaptaci . Realna dawka jest w obu przypadkach taka sama.

( w silnikach PD, mimo ze mozna zapisac inna niz org. wartosc nie daje zadnych efektow)

 

 

Kanal 02

Wolne obr. – tu nietrzeba chyba nic tumaczyc.

 

Kanal 03

Zmiana mapy wartosci wymaganej massa powietrza

 

zwiekszenie tej wartosci powoduje zwiekszenie wartosi wymaganej massy powietrza ( block 003 pole 2 ) co pociaga za soba mniejsza „aktywnosc“ AGR/EGR

Mozna to przetestowac w block 003.

Kanal ten nie mam wplywu na ograniczenie dawli paliwa , ograniczenie dymienia w Blocku 008 pole 04.

 

Kanal 04

Zmiana kata poczatku wtrysku

Tu przesowamy cala os mapy „wartosci wymaganej „ ( block 004 pole 2 ) kata poczatku tloczenia .

( w silnikach PD kanal ten jest niedostepny / niemozna zapisac innej niz org. wartosci)

 

 

 

Kanal 05

Zmiana dawki rozrochowej.

Tu mamy mozliwosc przesuniecia calej mapy dawki rozruchowej. Adaptacja tego kanalu moze poprawic rozruch w silnikach ktore maja problemy z zapalaniem cieplego silnika.

Niestety mozliwosci adaptaci w tym kanale tez sa bardzo ograniczone.

 

Kanal 12

Zmienia czas pray swiec zarowych

W tym kanale mozemy zmienic, skrucic /wydluzyc czas grzania swiec zarowych.

Nie jest mozliwa zmiana temp. w ktorym swiece wlanczaja sie przed rozruchem silnika.

 

 

 

Jeszcze pare slow na temat sensu Adaptaci.

Tak jak napisalem Adaptacja nie da sie naprawic silnika.Adaptacja zostala przewidziana aby dopasowac Ecu do normalnego „rozzutu“/ toleranci w produkci seryjnej silnikow.

I tak np. nie ma sensu proba dopasowania wolnych obr. w momecie kiedy te wolne nagle sa o 100 czy wiecej obr. powyzej normy . Tu nalezy znalesc usterke i ja usunac.

Jest za to sen dopasowania obr. kiedy np. silnik jest sprawny poduchy tez itd. a mimo to na wolnych mamy jakis nieprzyjemny rezonas i nieumiemy sobie z tym poradzic. Tu zmiana obr.juz o 10 –20 obr./min. moze przyniesc pozadany efekt.

 

 

A wiec prosze z rozwaga podejs do Adaptaci i nieobiecywas sobie zbyt wiele

 

Pozdr.

voss

 

KONIEC CYTATU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacusnik

To już jakaś wyższa szkoła w ogóle nie czaje ocb. Chyba zostanę przy ty aby wyczyścić sobie EGRa co jakieś 100tyś :hurra: albo wtedy jak zacznie mi się pocić. Po wczorajszym czyszczeniu jest PRO a jak dziś wymieniłem olej, filtr powietrza, oleju i Czujnik masy powietrza (przepływke) To PASEK LATA JAK NOWY:D A zaworek N75 to pewnie sam sie przeczyścił bo Pasiu dostał dziś karniaka;D

73 :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacusnik

no i tak EGR po przejechaniu w krótkim czasie po niemieckich drogach 6 tysięcy km od czyszczenia, zaczął syfić WRRR;/ :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacusnik

No i zdecydowałem sie zaślepić EGR'a. Mam dość tego syfu...

Odczucia są pozytywne. Przynajmniej wiem że Pasek nie oddycha własnymi smrodami. Wydaje mi sie że może lepiej sie zbiera do 2tys obrotów. Ale to taka moja skromna subiektywna sugestia. Przy okazji wyczyszczę EGR'a i kolektor i wleje STP do baku w celu przeczyszczenia wtrysków, bo mój ojciec lubił tankować na stacji u "Rycha". Dodam że po zaślepieniu nie wystąpiły żadne błędy w kompie.

 

Jak zaślepić EGR? Wytłumaczę łopatologicznie!

 

1) Ściągamy 2 przewody podciśnieniowe z EGR'a.

2) W odłączone przewody wkręcamy lub wciskamy śruby (4-5 centymetrowe) odpowiedniej wielkości do wężyka. Do jednego wchodzi "6-stka" a do mniejszego chyba "4-ka". Robimy to po to żeby nie uciekło podciśnienie.

3) Zaciskamy wężyki "trytkami" - opaskami sciskowymi.

4) Mocujemy wężyki do innych części żeby nie latały.

5) Segregujemy śmieci aby wynagrodzić Matce Naturze za ciut większe zanieczyszczanie przez nasze "niunie" środowiska.

6) Cieszymy sie :hurra:

 

Poniżej zdjęcia. Pozdrawiam

 

dsc04340atx6.th.jpg

dsc04341aic3.th.jpg

dsc04342atk2.th.jpg

dsc04343abe4.th.jpg

dsc04345atb9.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość phans

Jeżeli chodzi o zaślepianie wężyków to słyszałem tylko o możliwości zaślepienia tego górnego przy grzybku. Warunek jest jeden że można to zrobić gdy jeszcze EGR jest sprawny czyli nie przecieka przez 2 małe dziurki. W ten sposób powodujemy że EGR jest na stałe zamknięty, nie pracuje i nie powinien się w przyszłości zepsuć. Jeżeli zawór EGR przecieka na tych 2 małych dziurkach po obu stronach EGRa to ta metoda nie zadziała bo i tak będzie się z niego lać. I tak też mam zrobione.

Ale o zaślepieniu jakiegoś drugiego wężyka to nie słyszałem. Co to za wężyk? Czy zaślepienie go powoduje że EGR nie będzie pracować, dotyczy to nawet EGRów z których się porządnie leje i stukają? Czy to bezpieczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o zaślepieniu jakiegoś drugiego wężyka to nie słyszałem. Co to za wężyk? Czy zaślepienie go powoduje że EGR nie będzie pracować, dotyczy to nawet EGRów z których się porządnie leje i stukają? Czy to bezpieczne?

 

I masz racje ze nie slyszales o zaslepianiu drugiego wezyka :cwaniak: ..... EGR ma tylko jeden wezyk ktorym doprowadzone jest podcisnienie do sterowania :hyhy:

Ten drugi wezyk ktory pokazany jest na fotkach podlaczony jest do kalpy ktora bierze udzial przy gaszeniu silnika ... elektrozawor (jest gdzies w okolicach przeplywomierza) dostaje impuls na zamkniecie klapy zaslania sie przelot i w tym czasie ograniczone jest dostarczenie powietrza z dolotu do cylindrow , silnik robi luuuuuu i potem cisza i klapa powraca na swoje miejsce czyli otwiera aby nie bylo problemow podczas ponownego uruchomienia silnika

W jednym z postow odnosnie EGR-u pokazalem na fotce w jaki sposob dostaje sie olej do tych dwoch dziurek KLIK innej mozliwosci nie ma :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.przerobiłem u siebie zaslepianie EGR i wyskakuje błąd "abgas verbstag"-czy jakos tak.

Pierwszy raz zaślepiłem na wężyku i po 200 km wyczuł i pokazał błąd, udrożniłem wężyk i błąd po 20 km zniknął.

Przy drugim podejściu chciałem go oszukać tak jak się robi w większości diesli-wykonałem blaszkę z kwasówki i zatkałem przy bloku silnika (w miejscuna na ostatnim zdjęciu kolegi Jacusnik) i o dziwo po 60 km wystapił błąd i pali się kontrolka a jeszcze po przekręceniu stacyjki komputere akustycznie syganlizuje awarię.

Bardzo mi to nie przeszkadza tylko się zastanawiam czy stałe wyświtlanie kontrolik awari nie utrwali tego na długo-może by to odślepić.

Zaślepiałem EGR bo mi coś cmokał i zauważyłem , że po odcięciu na wężyku jak też po zaślepieniu przy bloku nie cmoka.W poierwszym przypadku to on nie chodził bo brak było podciśnienia a w drugim to chyba chodzi ale też nie cmokłą więc cmokanie to efekt dopuszczania spalin czy co? No i jak cmokał to spaliny sierdza wyraźnie na zewnątrz.

Po co w tym samochodzie tyle draństwa elektronicznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacusnik

Witam. Czyli źle zrobiłem że ten drugi wężyk też zaślepiłem? Chodzi mi o ten od gaszenia:)

 

PHANS wytłumacz mi dlaczego jeśli EGR wczesniej ciekł i jak go zaślepie to bedzie ciekł dalej skoro nie bedzi już działał?

 

RADOK Słyszałem że własnie w 130 konnych motorkach wyłącza się EGR programowo. Bo inaczej wyskakuje błąd. Chociaż czytałem że któremus koledze z forum wyskoczył błąd przy moim silniku również, czyli AVB 101km.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech , ten temat jest jak program Adama Słodowego :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności