Skocz do zawartości
Zibo

Zaślepiony EGR :-)

Rekomendowane odpowiedzi

to zdjecie akurat nie jest z AVF tylko z BGW;p czyli to to samo jakbym zaslepil w 1 i 2.i czy to wystarczy czy jescze cos trzeba zrobic??czy jak juz tak zaslepie to bedzie WSZYSTKO OK??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

wystarczy 2

tylko uzyj grubej blachy zeby nie wypalilo dziury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze ostatnie pytanie. jesli nie zaslepie przy samym kolektorze to nic tam sie nie bedzie zbierac(sadza, smola i inne smary) na drodze do EGR-a??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jeszcze ostatnie pytanie. jesli nie zaslepie przy samym kolektorze to nic tam sie nie bedzie zbierac(sadza, smola i inne smary) na drodze do EGR-a??

Ja wsadzam zamiennik (jak tylko mi zrobi) od Blade13 i zaślepiam tylko przy kolektorze wydechowym, ty kolego jeśli tylko zaślepiasz to wsadzaj blaszkę przy EGR i bedzie grało, a jak wolisz to w obu miejscach (czyli przy EGR i przy kolektorze wydechowym).....po pewnym czasie wyskoczy czek na desce, można go wyłaczyć w sofcie ale to raczej robota dla tu nera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zamiennik (jak tylko mi zrobi) od Blade13 i zaślepiam tylko przy kolektorze wydechowym

 

mozesz powiedziec co to za zamiennik?? i gdzie przy kolektorze zaslepic??ma ktos jakies zdjecie??bo wlasnie chodzi mi TYLKO o te zdjecie wlasnie z zaslepieniem przy kolektorze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz to ładnie pokazane co prawda na silniku AFN ale stosując zamiennik od Blade13 tez zaślepiasz otwór na kolektorze wydechowym AVF.

tu masz link do zaślepki:http://moto.allegro.pl/zaslepka-egr-tdi-vw-audi-seat-skoda-i1211673435.html

Pxdhr.jpg

PxfMA.jpg

Edytowane przez szkapek28
dadany link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Tu masz to ładnie pokazane co prawda na silniku AFN ale stosując zamiennik od Blade13 tez zaślepiasz otwór na kolektorze wydechowym AVF.

tu masz link do zaślepki:http://moto.allegro.pl/zaslepka-egr-tdi-vw-audi-seat-skoda-i1211673435.html

Pxdhr.jpg

 

 

skad mozna wziac taka przesciowke na kolektor ?

chetnie wywale caly egr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obojetne czy 1 czy 2, choć ja bym pewnie zaślepił przy 1 ponieważ jest dalej od kolektora :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jezu ....

Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
obojetne czy 1 czy 2, choć ja bym pewnie zaślepił przy 1 ponieważ jest dalej od kolektora

jest to obojętne.......hihi zaślep tu i tu będziesz miał podwójną pewność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ponieważ jest dalej od kolektora

 

a czemu chcesz zeby bylo dalej od kolektora??chodzi o szybsze wypalenie sie blaszki czy masz jakis inny powod??bo wiele osob mowi ze najlepiej przy samym kolektorze to zrobic

 

a jak myslicie czy takie rozwiazanie jakie pokazal szkapek28 w ktorym ktos calkowicie wyjal egr z samochodu przejdzie w AVF?? dobre jest takie rozwiazanie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też chciałem zaslepić a wcześniej wogóle ogarnąć co tam w nim słychać. mam AFNa. kto mi powie jak odkręcić to śrubę? zdjecie z neta zapozyczylem to jest od 90km chyba. ale chodzi o tą śrubę poniżej tej co jest odkręcana na focie. nie włoży tam imbusa ani nic więc jak to ogarnąć;/ a jak zaślepiać to w którym miejscu?

demontage_egr_echap.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a jak myslicie czy takie rozwiazanie jakie pokazal szkapek28 w ktorym ktos calkowicie wyjal egr z samochodu przejdzie w AVF?? dobre jest takie rozwiazanie??

 

ja bede tak robil :)

po zaslepieniu nie bylo bledow wiec postanowilem wywalic egr calkowicie wczesniej nie mialem przejsciowki , ale teraz wiem jak to ogarnac.

Niema elektronicznego egr wiec bledow nie powinno byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja bede tak robil

po zaslepieniu nie bylo bledow wiec postanowilem wywalic egr calkowicie wczesniej nie mialem przejsciowki , ale teraz wiem jak to ogarnac.

Niema elektronicznego egr wiec bledow nie powinno byc.

 

poolk jak zrobisz to wrzucisz zdjecia tutaj??zeby pokazac jak to wyglada??po demontazu calego egr i efekt koncowy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie. poniewaz na 100% bede chcial wstawic ten zamiennik zamiast egr u siebie ktory moze zrobic kolega blade13. tylko jak to wyglada w przypadku silnika avf/awx ? bo np. w afn wiem jak wyglada egr i wiem jak to zrobic ale u mnie jest jeszcze jaka puszka pod egr. czy ja tez sie wyrzuca jak juz wstawiam ten zamiennik?? chodi mi o czesc ktora jest na zdjeciu(jest to ta czesc na ktorej jest napis "passat 05 1.9tdi") co to jest i do czego sluzy. i czy po zamontowaniu zamiennika egr wszystko ma wygladac tak jak na zdjeciu powyzej??ze jest zamiennik polaczony z rura powietrza i zaslepiony otwor przy kolektorze??

kolektor.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktos zna odpowiedz na moje pytanie??i ktos wie co to jest za pucha wogle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz widze takie cos... Moze to jakis podgrzewacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłodnica spalin Panowie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności