Skocz do zawartości
Gość fatboyx

Rabat na Passata

Rekomendowane odpowiedzi

kredyt 50/50 bez kosztów jest tylko na rocznik 2011 i wersje optimum...dokłądna tablelka na stronie vw.

na inne modele też jest ale prowizja wynosi albo 5 albo 6%... do tego ubezpieczenie samochodu juz 3,6%,a w tamtym roku było 2,9%.

Generalnie finansowanie po zmianie włąsciciela vw polska jest gorsze, albo bierzemy to co daja na dobrych warunkach, albo to co chcemy dopłacając(mówię oczywiście o kredytowaniu).

Ja kupowałem swój samochód w lutym 2012, utargowałem 5%rabatu na samochód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zamawiałem B7 w grudniu 2010 i wyszła cena 150 tyś, i nawet nie było mowy o rabacie. Nic mi nawet nie zaproponowali.... Może dlatego że to był początek jak wogóle weszły do salonów. Mogłem ewentualnie skorzystać z tak zwanej floty, czyli gdybym miał 4 samochody marki Volkswagen to otrzymałbym 10% rabatu na Passata. Ale niestety miałem 3 auta marki Volkswagen, jeden mi zabrakł.

 

Trzeba było kupić golfa szrota za tysiaka ;)

 

Ja kupiłem B6 w listopadzie, z placu, na szczęście konfiguracja mi pasowała.

Prawie 30tyś od wartości cennikowej, golf wychodził drożej :)

Po roku do AC wycenę rocznego samochodu miałem prawie w cenie zakupu.

 

Dużo zależy od importera, a tego ciężko przewidzieć. Nie pamiętam już jaka jest marża na passata ale jak importer siedzi twardo a samochody się sprzedają z marży sprzedawcy wybitnie dużej kwoty nie urwiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zamawiałem B7 w grudniu 2010 i wyszła cena 150 tyś, i nawet nie było mowy o rabacie. Nic mi nawet nie zaproponowali.... Może dlatego że to był początek jak wogóle weszły do salonów. Mogłem ewentualnie skorzystać z tak zwanej floty, czyli gdybym miał 4 samochody marki Volkswagen to otrzymałbym 10% rabatu na Passata. Ale niestety miałem 3 auta marki Volkswagen, jeden mi zabrakł.

bo rabatu oni nie mają obowiązku proponować - niestety brak zniżki to Twoja wina. nie chcieli nic dać - mówisz, dziękuję i do widzenia, udajesz się do innego salonu, a jeśli nie masz, to wysyłasz zapytanie do salonów w innym mieście :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo rabatu oni nie mają obowiązku proponowa

 

dokładnie, poza tym ich rabat = ich mniejsza prowizja, więc sprawa jest oczywista.

Ja swojego Paska zamawiałem w Siedlcach, mimo, że mieszkam w Wawie i mam tu 4 rózne salony, ale w Wawie traktowali mnie jak intruza, a w Siedlcach dostałem jeszcze dodatkowy rabat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wawie traktowali mnie jak intruza, a w Siedlcach dostałem jeszcze dodatkowy rabat.

 

Bo w Wawie chłopakom z VW się niestety troszkę w du....ach poprzewracało. Bardzo ich lubię, nieco % żeśmy wypili na szkoleniach, ale nie lubię z nimi wchodzić w gadkę na temat tego który ile sprzedaje i czego sprzedaje, bo od razu chce mi się wracać do swojego pokoju i iść spać przed kolejnym dniem szkolenia. ;)

 

A w Siedlcach to już inna rozmowa. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo w Wawie chłopakom z VW się niestety troszkę w du....ach poprzewracało.

 

nic dodać nic ująć :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo w Wawie chłopakom z VW się niestety troszkę w du....ach poprzewracało.

 

+1

byłem na rozmowach w warszawie i opolu

w opolu dostałem taki rabat jaki chciałem i jeszcze trochę akcesoriów, finalnie tam zamówiłem

 

nawiasem mówiąc odnosze wrażenie że tyczy się to nie tylko sprzedaży ale i serwisowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Po kilku próbach poszkukiwań, paru mailach i telefonach, w jednym miejscu zaproponowano mi 8% ( czyli jakieś 10 tyś. ) rabatu od kwoty z konfiguratora na paska w/g własnej konfiguracji w kredycie 50/50. Produkcja 2012, odbiór - wiadomo, od podpisania umowy do 3 m-cy. Czytając wcześniejsze posty nt. rabatów sprzed kilku lat nie wydaje się to dużo, ale jak widzę skłonność do udzielania spektakularnych rabatów to raczej przeszłość, więc zastanawiam się czy to dobra oferta na dziś.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez pat22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że 8% to dobra oferta.

Ja jestem w trakcie negocjacji na zakup 3 Passatów (zamówienie w czerwcu) i ponieważ w firmie przekroczyliśmy już ilość 10 samochodów z grupy Volkswagena, to dostaniemy łącznie na każdy samochód około 10% rabatu (pewnie połączenie rabatu flotowego z rabatem dealera). Mam jeszcze dwa miesiące na znalezienie lepszej oferty, ale już nie spodziewałbym się specjalnie lepszych warunków.

 

Trzeba będzie powiedzieć ahoj mojemu wypieszczonemu TDI CR (wróci sobie do Niemiec, stamtąd leasingowany był), a przesiadam się na TSI :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba będzie powiedzieć ahoj mojemu wypieszczonemu TDI CR (wróci sobie do Niemiec, stamtąd leasingowany był), a przesiadam się na TSI :)

 

No to witam w klubie benzyn(oman)iaków, ja też uderzam w TSI :ok

Edytowane przez pat22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że 8% to dobra oferta.

 

Dokładnie. To nawet bardzo dobra oferta, jeśli pat22 nie ma jakichś specjalnych rabatów typu grupa zawodowa, VIP, duża firma itp. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zwykłym "klientem z ulicy". Nie podpadam pod żadną akcję rabatową typu "lekarz, adwokat, ksiądz", do VIPa raczej też mi daleko. Autko biorę dla siebie, nie do firmy.:chytrus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem zwykłym "klientem z ulicy". Nie podpadam pod żadną akcję rabatową typu "lekarz, adwokat, ksiądz", do VIPa raczej też mi daleko. Autko biorę dla siebie, nie do firmy.

 

W takim razie gratuluję zdolności negocjacyjnych. :) Mało kto w grupie VAG otrzymuje taki rabat na samochód do produkcji i nie podpadając jednocześnie pod żadną kategorię rabatową. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż....nie ukrywam, że zainspirowały mnie pierwsze posty tego wątku:D

Mając w pamięci tamte rabaty sądziłem, że raczej kiepski ze mnie negocjator :dodupy

Edytowane przez pat22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu na grillu u szfagra rozmawiałem z gościem , który jak się okazało, pracuje w salonie VW jako sprzedawca. Stwierdził, że na dzień dzisiejszy, marża na nowym pasacie to 3-4%. Ciekaw jestem czy ściemniał czy faktycznie tylko tyle dealer ma marży. Jeśli tak to nie mają dużego pola manewru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tydzień temu na grillu u szfagra rozmawiałem z gościem , który jak się okazało, pracuje w salonie VW jako sprzedawca. Stwierdził, że na dzień dzisiejszy, marża na nowym pasacie to 3-4%. Ciekaw jestem czy ściemniał czy faktycznie tylko tyle dealer ma marży. Jeśli tak to nie mają dużego pola manewru.

 

zależy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zależy

 

.... od czego. Rozwiń swoją myśl.

Dodam, że mówił o marży salonu. Oczywiście dochodzą do tego rabaty flotowe, dla lekarzy itp. ale są to rabaty dane przez producenta od górnie. Chodzi tylko o samą wartość procentową marży jaką ma salon za sprzedaż auta.

Edytowane przez f2fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tajemnica służbowa nie mogę:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tajemnica służbowa nie mogę:]

 

jak już zacząłeś to skończ swoją myśl :dolamam

nikomu nie powiem :what dawaj na priva jak nie chcesz zdradzać wszystkim :D bo mnie to intryguje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalna marża może wynosić 3-4%, ale jest jeszcze całe mnóstwo grantów i dodatków (funduszy "marketingowych" za sprzedaż) bez których istnienia nikt mający salon samochodowy nie wyrobiłby w tym biznesie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności