Skocz do zawartości
biokd

Passat B8 FL w 2019

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie bezprzewodowy carplay to największa zmiana w tym lifcie. ciekawi mnie czy coś zmienili czy nadal AID staje się bezużyteczne podczas włączonej navi na carplay lub android auto - bo aktualnie nie ma ani mapy ani nawet tytułu piosenki.

Co do map to nadal będą od HERE ale szybsza aktualizacja danych może odmienić ich oblicze. W przedliftowych B8 największym problemem są procedury ich aktualizacji przez co zawsze dostajemy mapy mające już około roku. Możliwe, że przy tej zmianie sposobu aktualizacji map zmieniły się też procedury i mapy będą chociaż świeże.

No dobra ale przejdźmy do konkretów. Kto się podejmie retrofitu do MIB 3 i za ile? :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie ciekawi cena, czy nie przebiją Arteona. Jak myślicie kiedy pojawi się informacja o cenach poszczególnych konfiguracji 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat na pewno nie będzie droższy od Arteona. Kiedyś można było kupić Arteona 1,5 w manualu od 127.000,-. Teraz najtańszy jest już 1,5 w DSG od 140.690,- i po wycofaniu manualna z oferty poziom cenowy zostanie zachowany między Passatem a Arteonem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2019 o 11:31, Tobol napisał:

Co do map to nadal będą od HERE ale szybsza aktualizacja danych może odmienić ich oblicze. W przedliftowych B8 największym problemem są procedury ich aktualizacji przez co zawsze dostajemy mapy mające już około roku. Możliwe, że przy tej zmianie sposobu aktualizacji map zmieniły się też procedury i mapy będą chociaż świeże.

W MB mapy się synchronizuję same i są aktualne, drogi w PL miałem dodane w dwa tygodnie po otwarciu.

Dostawca map ten sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakich cen sie spodziewacie po FL (z tego co czytałem, to cenniki mają się pojawić w maju)? 

Zastanawiam się, na ile cena będzie odbiegać od obecnych, w związku z dodaniem nowych świateł, systemu multimedialnego i dodatków wspomagających kierowcę.

Rozważam anulowanie zamówienia, które ma niby być zrealizowane dopiero w lipcu, bo już od sierpnia maja schodzić pierwsze egzemplarze FL (pewnie w Polsce dostawy będą w Q4)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomek85 moim zdaniem nie warto anulowac. Pierwsze polifty moga zmagac sie z chorobami wieku dzieciecego ;) .

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, dirve napisał:

@Tomek85 moim zdaniem nie warto anulowac. Pierwsze polifty moga zmagac sie z chorobami wieku dzieciecego ;) .

 

 

no ale przecież FL powinien być upgrade'em wersji '19. To co się zmienia to światła, zderzaki, kierownica i system multimedialny. Ew. nowy silnik na który poluję, czyli 2.0 TSI 190KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Tomek85 napisał:

no ale przecież FL powinien być upgrade'em wersji '19. To co się zmienia to światła, zderzaki, kierownica i system multimedialny. Ew. nowy silnik na który poluję, czyli 2.0 TSI 190KM

też mi się tak wydaje, dodatkowo w FL czasami poprawiają też problemy z przed FL. Generacja ciągle pozostaje ta sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zobaczcie ile w elektronice sie zmienilo ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, dirve napisał:

Panowie, zobaczcie ile w elektronice sie zmienilo ;) .

no ile ?

 lampy ma na światłowodach  czy  na ProfiBus ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyderca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej ciekawi jak będzie się miał silnik 2.0 tsi 220km do tego nowego 190km? Czy po wprowoadzeniu WLTP nie będzie to zmiana na gorsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.0 będzie mieć 230 tak jak Tiguan. Jak w ogóle będzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się może orientował w temacie zakupu felg z B8+ do B8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mamy maj, a cennika passata b8 fl nie ma. Czy ktos wie o spodziewanej dacie rozpoczecia zbierania zamowien?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cennik ma być w maju. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 20 tygodniu ma być cennik, taką informacje uzyskałem w salonie VW w ubiegłym tygodniu. Z ciekawostek dot. Arteona bo takowy mnie interesował powraca silnik 190km w TSI i będzie ładowarka indukcyjna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wnętrze Arteona pozostaje bez zmian czy będzie jak w B8FL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności