Skocz do zawartości
mkpol

Porady w sprawie zakupu konkretnego samochodu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono, myślę nad zakupem tego PASSATA

Potrzebuję jednak jakiejś porady lub przestrogi na co zwrócić uwagę. 

Edytowane przez Fornal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam "forumowiczów",

 proszę was o podpowiedzi, opinie na temat kupna Passata z poniższego linku,

 będę szczery ,że myślałem w podobnej kwocie kupić avensisa z końcówki produkcji , konkretniej benzyna 1,8.

 szukając oferty wpadł mi w oko poniższy Passat z małym przebiegiem, nie ukrywam ,że bardziej mi się podoba i jest bardziej komfortowy,

 moje pytanie nt. tego konkretnego modelu co sądzicie , jest silnik też 1.8 benzyna , też podobno oszczędny , skrzynia manualna , podobno też "bezpieczniej"   , tylko nie wiem jak w rzeczywistości z problemami natury elektrycznej, czy jest duże ryzyko z zamawianiem lawety na autostradzie. Pytam się dlatego bo znajomy z ASO skody twierdzi ,że np. Octavie nowsze mają problem i czasami się w czasie jazdy potrafią otwierać, zamykać szyby , hamulec ręczny się włączy itp.

 wiem ,że Passat to nie Octavia , ale wolę się upewnić..., poniżej link,

 https://pewneauto.pl/oferta/volkswagen-passat/188745

 bardzo proszę o radę , opinię itp.

Pozdrawiam,

 Michał,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik fajny, dobrze pracuje na lpg.

Największym.minusem passata to jest ujowe zawieszenie, twarde, dudniace, spasowanie plastików tez pozostawia wiele do życzenia, ktore lubia strzelać na mocnych  nierównościach, albo wqurwiac przy basach.

Za to wygłuszenie w trasie całkiem niezle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tu nie gra… czy to 180KM czy 220KM? Oznaczenia sugerują wyższą moc jak dobrze pamiętam (TSI czerwony). 

@Jericho, rozumiem, że masz na myśli gaz z bezpośrednim wtryskiem? To nie jest chyba ten sam silnik co 1.8T który wręcz idealnie współpracował z gazem o bezpośrednim wtrysku!?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gajdzi Te znaczki na klapie TSI (wszystkie 3 litery czerwone) sugerują wręcz 272KM w tym roczniku. 

moje 220KM ma czerwone tylko dwie pierwsze litery w oznaczeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

auta nie będę gazował, szukam benzyny.

silnik 1.8  Passata B8 , z tego co się dowiedziałem z forum to jest poprawiony względem poprzednich,

 r-line to podobno tylko tyle ,że ma listwy chromowe dodatkowe itp.

 mnie bardziej chodzi , czy ogólnie jest do polecenia ( jeżeli w ogóle da się to z "internetu"  ocenić)

 i czy z waszego doświadczenia  Passaty z tego rocznika mają jakieś denerwujące awarie (np. elektryka),

poniżej jeszcze raz link do tego ogłoszenia, z góry dziękuję

https://pewneauto.pl/oferta/volkswagen-passat/188745

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz benzyny, i nie zamierzasz jakoś super szaleć, i nie potrzebujesz się ściągać to 1.8 w zupełności wystarczy, zbiera się całkiem przyzwoicie i spalanie ma optymalne, napewno mniejsze niż 2.0. Ja sam mam już ponad 3 lata 1.8 z dsg, przebieg już 185 tys km rok 17 i poza pompa wody, która i w 2.0 pada to nic nie robiłem poza eksploatacja, olej co 15 tys km w skrzyni co 60 i wszytsko śmiga. Też rozglądałem się za 2.0 ale w końcu się zdecydowałem na 1.8 i nie narzekam. Tak więc śmiało moge polecić ten silnik z dsg. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.04.2024 o 17:17, mike michał napisał:

auta nie będę gazował, szukam benzyny.

silnik 1.8  Passata B8 , z tego co się dowiedziałem z forum to jest poprawiony względem poprzednich,

 r-line to podobno tylko tyle ,że ma listwy chromowe dodatkowe itp.

 mnie bardziej chodzi , czy ogólnie jest do polecenia ( jeżeli w ogóle da się to z "internetu"  ocenić)

 i czy z waszego doświadczenia  Passaty z tego rocznika mają jakieś denerwujące awarie (np. elektryka),

poniżej jeszcze raz link do tego ogłoszenia, z góry dziękuję

https://pewneauto.pl/oferta/volkswagen-passat/188745

 

 

wersja golas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to samo przyszło mi do głowy. Tzn. Passat sam w sobie jest bogato wyposażony (3-strefowy climatronik, elektryczny ręczny + auto hold itd) ale patrzę na pierwsze zdjęcie i rzucają się w oczy duże fele, znaczek Rline, zapowiada się dobrze a za chwile wlatuje foto wnętrza i dostaję "flash from the past" - no jakbym patrzył na swojego poprzedniego Comfortline z 2015... Radio discovery media 6", brak kamery cofania, manual....brak android auto??? Ja wiem że można bez tych rzeczy żyć ale wymieniłem paska 2015 na paska 2020 i takie rzeczy jak bezprzewodowe android auto, automat czy nawet większy wyświetlacz to dla mnie nowy poziom luksusu - ekran 8" diametralnie zmienia wygląd wnętrza, sam zobacz jak mój Comfortline wyglądał po wymianie ekranu + czarna ramka


1689842195332.thumb.jpg.47de7f7ac17c84a2f501fa60ba05f75e.jpg

 

Nie dałbym 85k za to auto z linku - co by nie mówić, ładnie prezentuje się z zewnątrz (choć czarny kolor jest ciężki w utrzymaniu) za to środek wygląda biednie na obecne czasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę się trzymać tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, przegladam forum od jakiegos czasu ale postanowilem zalozyc konto i tym postem poniekad wejsc na forum ;-)

Mam ndzieje,ze dobrze trafilem watek i post tego typu pasuje do calosci, a wiec zaczynamy. Zainteresowal mnie ten konkretny egzemplarz, a raczej jego dosc niska w porownaniu z innymi cena:

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/volkswagen-passat-vw-passat-b8-lift-200km-niski-przebieg-ID6Gzdwn.html

Fragment tresci ogloszenia:

Quote

 

Auto bylo sprowadzone z Danii dla syna lecz wyjechal do Islandii i teraz mamy 3
Stan techniczny auta bardzo dobry

Samochod byl malo eksploatowany i nie wymaga zadnego wkladu finansowego
Stan wizualny dobry+(male ryski i 3 wgniotki nie jest to auto z salonu

 

Zaczynam zatem research od uzycia VIN podanego w ogloszeniu:
WVWZZZ3CZME138710

Serwis z Danii wskazuje na te informacje oraz podana rejestracje DH 21723
https://www.altombilen.dk/koeretoej/DH21723/10306775

- Auto sluzylo jako radiowoz

https://www.flickr.com/photos/57141830@N08/52112618200/in/photolist-2np1MPf-PieiSE-7x6ZA1-mbScuB-aCDobm-9BxgSV-rPGeAp-QgNQJ9-Arpaim-Peu5nk-u2wgNM-2iuUDcu-t9SC7Y-EgSgQJ-HmHJMg-uvSop3-PVjNyA-G4Q68k-PFNx6B-R6FPUE-R7Ln8v-Pb4bXx-pDPWb4-212n6eY-7QYnRh-ZZmawd-QUBsZM-2158nGX-RgvCs5-PdLzN5-PBcmkn-PBe3et-PdK1Nu-EzMed2-cu4aJG-PJb1zA-QrvaNS-PRuR7z-EgSbQU-gbT6Sx-8jJX6u-8jFKUn-oPY9aq-EzM58Z-uFVdvg-wEEbhF-wnxWdu-vH9Nud-vH9NaA-Exxb9Y

Less than 2 months old VW Passat DH21723 rests outside with the closure of an underground parking garage it is possible to see 20 to 25 Copenhagen Police patrol cars parked here on weekend

- Dalszy research prowadzi na aukcje na ktorej zostalo wylicytowane za rownowartosc ok. 29300PLN

https://b2bauctions.dk/en/fmi/auctions/7379

- Zdjecia archiwalne pojazdu po szkodach (w srodku m.in. foto VIN podanego w ogloszeniu na otomoto). Kompletnie rozmontowany srodek, elementy karoserii klamki, lampy z tylu etc.

https://b2bauctions.dk/en/fmi/auctions?tx_auctions_auctionshow[action]=downloadArchive&tx_auctions_auctionshow[auction]=7379&tx_auctions_auctionshow[controller]=Auction&cHash=a3487337cc257af384ad2c85d8b2dab0

csm_60186__7__1cdaa697ae_csm_watermark_a

- Auto na otomoto ma dorzucony r-line + alcantare w srodku vs. bazowa wersja, ktora nie miala pakietu oraz fotel z materialu.

- Klasyczny brak wzmianki o tym, ze auto bylo bezwypadkowe - mozna wybrac Tak/Nie lub nie wybierac jak w tym przypadku.
 

Wrzucam jako przestroga aby potencjalni zainteresowani nie musieli marnowac czasu na research.

Edytowane przez lofiguy
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkretny dzwon z kazdej strony, dach tez oznaczony. Klapa bagaznika i maska tez wymienione - maska uszkodzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie są te same auta. Radiowóz to jest przedlift

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiowóz jest PO lifcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pomniejszeniu grill wygląda jak przedliftowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sa te same auta. Numer VIN podany na stronie ogloszenia jest tym samym, ktory w paczce ze zdjeciami do ktorej podalem link.

To sa te same auta. Numer VIN podany na stronie ogloszenia jest tym samym, ktory w paczce ze zdjeciami do ktorej podalem link.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba ktoś kupił ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie komentarz bo pewnie nikomu nie pomoże, ale takie „rodzynki” sprzedają się idealnie vs. auta bez historii szkodliwej stoją bo „za drogie”. A później nagle „passat” taki zły bo się sypie na potęgę.

od momentu kiedy kupuje auta z historią bezwypadkowa to raczej problemu nie miałem, a przebiegi sięgają ponad 300 tys km i nadal jeżdżą (pewnie są wyjątki, ale…). Zachęcam do zakupu aut bezszkodowych, mimo wyższych cen. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów

Proszę Was o podpowiedzi, opinie, spostrzeżenia na temat kupna Passata z poniższego linku, https://www.aaaauto.pl/pl/vw-passat/car.html?id=671263772#make=131&model=268&body=S&palivo=1

Szczerze mówiąc jestem użytkownikiem Passata b5 FL z 2004r. z silnikiem 1,9TDI. Wpadł mi w oko powyższy Passat, nowszy od mojego z małym przebiegiem i benzynowy.  Nie ukrywam, że nie posiadam rzeczywistej wiedzy na temat tych silników benzynowych ich usterek, karoserii i zawieszenia. Podoba mi się system multimediów, jest dla mnie wystarczający, podobno MIB3. itp. Wiem ,że Passat to nie BMW, ale wolę mieć jak najwięcej pewności. 

Bardzo proszę o radę , opinię itp.

Pozdrawiam,

 Witek,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik dobry,oszczędny.Awarie osprzętu się trafiają.Pompa wody to temat dość częsty.+ taki ,że nie jest napędzana z rozrządu.

Rozrząd na łańcuchu wytrzymały.Miałem wersję 220 koni i przy przebiegu 230 tys napinacz był wysunięty około połowy wartości dopuszczalnej.Znam przypadki,że ludzie wymieniali rozrządy w tych silnikach gen3 po przebiegach 300 tys...

Ten z linku ma 37.... więc jest jak nówka. Jedna rzecz-obowiązkowo wymiana oleju max co 10 tys km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności