Skocz do zawartości
Gość imnothep

Centralny zamek w (B5)

Rekomendowane odpowiedzi

Podepnij go do kompa.. na moje oko to coś tu nie halo ze sterowaniem.....w polo i passacie w pewnym momencie też miałem taki jazdy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.mam malutki problem z centalnym zamkiem w moim passat kombi 3b6 z 2005 roku.

Zamek centralny otwiera tylko dzrzwi kierowcy,pozostale dzwi musze otworzyc przyciskiem na dzwiach kierowcy.zamykanie z centralnego dziala OK.w czym jest problem?ktos wie?

Albo wcisnij przycisk otwierania dwa razy to sie reszta drzwi otworzy.Jesli nie to podepnij pod kompa i zmien kodowanie zeby otwieral wszystkie drzwi na jeden raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.mam malutki problem z centalnym zamkiem w moim passat kombi 3b6 z 2005 roku.

Zamek centralny otwiera tylko dzrzwi kierowcy,pozostale dzwi musze otworzyc przyciskiem na dzwiach kierowcy.zamykanie z centralnego dziala OK.w czym jest problem?ktos wie?

 

Witam,

 

Mam ten sam problem co iksy, przy ptwieraniu z pilota otwieraja sie tylko drzwi kierowcy, a pozostałe drzwi oraz klapa bagażnika pozostają zamknięte. Nie pomaga również dwukrotne naciśnięcie przycisku otwierania. Dodam, że tradycyjne otwieranie (włożenie kluczyka do zamka) działa prawidłowo, tzn. jedno przekręcenie - otwierają sie drzwi kierowcy, dwa przekręcenie - otwiera się wszystko. Myślałem, że to kwestia prostego skodowania, ale wydaje się że nie, ponieważ dzisiaj byłem u elektronika, no i on nic nie poradził.... Powiedział że trzeba się udać do serwisu.

Jeszcze jedna rzecz, nie działa mi również elektryczne składanie lusterek, zdaję sobie sprawę, że może po prostu nie posiadam tej funkcji (z tego co przeczytałem na forum fakt, że przy joystiku widnieje kontrolka do składania lusterek nie zawsze świadczy o tym, że taka funkcja jest dostępna), ale przy wersji wyposażenia highline to elektrycznie składane lusterka powinny być chyba na wyposażeniu...

Wspomniałem o tych lusterkach, bo moze to wskazuje na jakąs poważniejszą awarię modułu komfortu? Jaki jest koszt wymiany tego modułu?? Z góry dzieki za odp!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dobra rada... wszyscy pseudo spece zanim sprawdza odrazu twierdzą, że moduł komfortu... a dla tych co maja już autka, które mają więcej niż 6 lat proponuje przedewszystkim sprawdzić czy to nie wina przewodów w progu od kierowcy.. niestety zaraz za modułem uwielbiają się "utleniać" i zostaje pseudo wiązka elektryczna a nie kabelek;) który niby przewodzi prąd, ale jak dostaje polecenie np zamknięcia drzwi nie przewodzi odpowiedniej ilości prądu i siada... ja miałem taki przypadek.!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!panowie mam problem z wymontowaniem calego zamka z tylnej klapy,pomocy plase

jak to sie robi tzn chce wyjac caly zamek oraz listwe na klapie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie czy ktokolwiek miał już do czynienia z zamiennikami centralnych zamków te co są na allegro po 120-150zł?? Dają na nie 12 miesięcy gwarancji, i tak myślę bo nowe kosztują 600zł sztuka a muszę wymienić 2 zamki u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.. ja ostatni wymieniałem... ale u mechanika, który ma swoje rozeznane autoszroty. U niego zapłaciłem 150 zeta za zamek i działa bez zarzutów.. wiec.. myślę, że allegro i tak połowa to z angoli powyciągane wiec jest szansa, że też działają;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie, mi chodzi o całkiem nowe zamki tylko że nieoryginalne zamienniki, o np jak ten:

http://moto.allegro.pl/item749850357_nowy_zamek_drzwi_vw_golf_iv_bora_passat_b5_krakow.html

różnica w cenie jest ogromna od oryginału więc chyba zaryzykuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj!!!! to jest chińskie badziewie przywożone przez tego gostka z Czech!... ja kupiłem dokładnie w tej firmie ( w Krakowie)....po paru miesiacach zamek byl do bani i od poczatku chodził dziwnie.. nie tak jak oryginalne.. mniej rasowo;) Paragon zgubiłem więc nie reklamowałem pozatym .. w efekcie kupiłem używkę oryginalną i jestem bardziej zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh juz zamówiłem :/

no nic podepnę to na próbę i zobacze jak to się sprawuje jak naprawde to będzie taki szajs to jest możliwość odesłania do 7 dni - dam znać jak wyszlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam problem z paskiem b5 99rok polegajacy na braku domykania szyb z kluczyka. Rowniez przy zamknieciu drzwi recznie kluczem w zamku, zamykaja sie jedynie drzwi kierowcy, cała reszta zostaje otwarta. Gdy zamykam pilotem wsystkie zamki zamykaja sie poprawnie. Ponadto gdy zamykam centralny nie mruga mi kierunkami. Czy tak powinno byc czy jest jakis problem z wyzej wymienionymi funkcjami. Dodam ze oswietlenie wnetrza po otwarciu drzwi dziala jedynie z drzwi pasazera, cala reszta niesprawna.

 

Czy problem taki mozna wyeliminowac wymieniajac zamek + krancowki czy jest cos wiecej do roboty. Prosilbym o pelne wylumaczenie powyzszych usterek. Wiem ze temat ten byl wielokrotnie walkowany i po przeczytaniu wielu wątków dochodze do wniosku ze powinna pomoc wymiana krancowek a w najgorszym wypadku wymiana zamka kierowcy. W serwisie krzykneli sobie za zamek 500zł jednak na allegro widze takie za 100zł. Kwestia zdzierstwa czy pomylka w serwisie ?

 

Z góry dzięki za cierpliwosc i ewentualne rozwianie wątpliwości. Pozdrawiam Konrad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

killer84 ja mam podobny problem z zamkiem. Mojego 3B mam od niedawna i nie używam go jeszcze. Prowadze remont po lekkiej stłuczce przez poprzedniego właściciela. Zauważyłem jednak problemowe działanie zamka. W aucie zamontowany jest autoalarm (nie wiem jakiego producenta), lecz nie oryginalny. Samochód posiada 4 elektr. szyby, a działa to wszystko tak:

1. naciskam na pilocie zamknij szyby..... zamyka

2. naciskam na pilocie zarygluj.... rygluje wszystkie zamki prócz kierowcy

3. zamykam kluczem od pasażera ..... zamyka wszystko robiąc dziwne dwa razy "PLUM", wtedy oświetlenie gaśnie.

4. zamykam od kierowcy otwarty samochód, to zamykają się tylko drzwi kierowcy.

5. otwieram zamkniety samochód od kierowcy, otwierają się tylko te drzwi od kierowcy

6. otwieram drzwi od pasażera, otwiera sie wszystko.

7. zamykam guzikiem wszystkie drzwi od środka na panelu bocznym, zamyka się wszystko i raptownie zamek kierowcy sie otwiera, a reszta pozostaje zamknieta. (nie próbowałem wciskać kolka, nie wiem co by sie stało)

8. po otwarci drzwi przednich i tylnych lewych nie zapala sie światło, z prawą stroną wszystko w normie.

9. przełączam na lusterko prawe, działa poprawnie (tylko prawe)

10. Przełączam na lusterko lewe, działa prawe i lewe jednocześnie.

11. wlew działa poprawnie

 

Nie wiem czy wszystko zapamiętałem, a myśle że tych anomalii jest wiecej.

Mam jeszcze problem z wyłączeniem alarmu za pomocą pilota. Otworze drzwi kluczem przy włączonym alarmie, alarm działa dalej. Nie działają czujniki ruchu, wiec po samochodzie moge łazić, ale wyje jak przekrece klucz w stacyjce.

 

nic jeszcze nie robiłem w tej materii, aby to naprawić, ale po przeczytaniu tego wątku, widzę, że może zająć mi to pare tygodni, zanim rozszyfruję zasadę działania tego mechanizmu CZ. Jak miałem poczciwego B3, to rozkreciłem go na czynniki pierwsze, sprawdzilem co i jak, wniosłem kilka poprawek do instalacji i działało lepiej niż fabrycznie. Ze schematem instalacji zajmowało mi to 1 tydzień. Tutaj dochodzi elektronika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
działa to wszystko tak:

1. naciskam na pilocie zamknij szyby..... zamyka

Ok.

 

2. naciskam na pilocie zarygluj.... rygluje wszystkie zamki prócz kierowcy

Bo zamek daje sygnał, ze drzwi są nadal otwarte.

 

3. zamykam kluczem od pasażera ..... zamyka wszystko robiąc dziwne dwa razy "PLUM", wtedy oświetlenie gaśnie.

Ok.

 

4. zamykam od kierowcy otwarty samochód, to zamykają się tylko drzwi kierowcy.

5. otwieram zamkniety samochód od kierowcy, otwierają się tylko te drzwi od kierowcy

No ewidentnie masz coś z zamkiem lub wiązką przewodów idacych w drzwiach.

6. otwieram drzwi od pasażera, otwiera sie wszystko.

Ok.

 

7. zamykam guzikiem wszystkie drzwi od środka na panelu bocznym, zamyka się wszystko i raptownie zamek kierowcy sie otwiera, a reszta pozostaje zamknieta.

I znowu zamek w drzwiach kierowcy.

8. po otwarci drzwi przednich i tylnych lewych nie zapala sie światło, z prawą stroną wszystko w normie.

Padły mikrostyki w tychże zamkach. Lub też przerwa w przewodach.

 

9. przełączam na lusterko prawe, działa poprawnie (tylko prawe)

10. Przełączam na lusterko lewe, działa prawe i lewe jednocześnie.

Tak ma być.

11. wlew działa poprawnie

Nie komentuję :D

 

Mam jeszcze problem z wyłączeniem alarmu za pomocą pilota. Otworze drzwi kluczem przy włączonym alarmie, alarm działa dalej. Nie działają czujniki ruchu, wiec po samochodzie moge łazić, ale wyje jak przekrece klucz w stacyjce.

A na pewno masz czujniki ruchu? Jeśli tak to moze je masz wyłączone. Przycisk do czujek masz na lewym słupku wewnatrz auta obok fotela kierowcy.

No i chyba jedyny prblem w sterowaniu CZ to zamek w drzwiach kierowcy. Wiec wymiana, Ewentualnie wczesniejsze przejrzenie wiązki przewodów w drzwiach. Może gdzieś jest przerwa. Przełamany przewód co raz łączy - raz nie.

Edytowane przez Danek75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja jestem po założeniu już zamienników centralnego zamka, wszystko bez problemów choć jedna wtyczke trzeba było spiłować aby ją można było podłączyć do kabla. jak narazie nie mogę na nie narzekać drzwi się normalnie zamykają centralny działa, no i najważniejsze wróciły mi światła w kabinie ;)

nie działa tylko dalej sygnalizator włączonych świateł nie wiem gdzie szukać przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danek 75

 

jak tylko obrobię się z innymi rzeczami w aucie, to sprawdze ten zamek. Dziwi mnie to co mówisz o lusterkach. Napewno tak powinno być? (na pozycji L działa prawe i lewe a na pozycji R działa tylko prawe?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziwi mnie to co mówisz o lusterkach. Napewno tak powinno być? (na pozycji L działa prawe i lewe a na pozycji R działa tylko prawe?)

No tak - jak masz ustawione na lusterko lewe, to regulują się oba lusterka (prawe i lewe). A jak masz na prawe to regulujesz wtedy tylko prawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem że Niemcy są mądrzejsi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie koledzy. Ja mam natomiast taki sam problem jak inni z tylnymi lewymi drzwiami + przy otwieraniu drzwi z pilota czy kluczykiem otwieraja mi sie szyby. Nie wiem co jest powodem takiego zeswirowania mojego autka. Nie jest to za ciekawe biorac pod uwage ze zbliza sie zima i przy otwarciu samochodu naleci mi snieg. Latem nie mialem z tym problemow bo przynajmniej mialem chwilowe ochlodzenie srodka :) ale teraz zaczynaja sie deszcze i robi sie nieciekawie. Prosze o pomoc. Ostatnio tzn. w lipcu wywalilem cale wnetrze z samochodu i dobralem sie do modulu komfortu, oczywiscie pod dywanikiem byla woda, ale chyba nikogo kto ma paska to nie dziwi. Usunalem wode zabezpieczylem miejsca ktoredy mogla dostac sie woda i... nic to nie dalo. Sprawdzilem czarna skrzynke czy czasem nie przedostala sie do niej woda ale nieeee ;) odetchnalem z ulga. Pomyslalem hmmm zloze teraz wszystko do kupy i bedzie git. A tu ****. Niestety wszystko po staremu. Posprawdzalem bezpieczniki wszystkie sprawne tylko troszke zasniedziale to wyczyscilem. Nic nie pomoglo. Pojechalem do kolegi umina z Torunia i podpielismy auto do kompa. Pokazalo jakies spiecie do plusa czy cos takiego nie pamietam juz dokladnie. Jesli pojawi sie ktos z Torunia lub okolic to chetnie sie spotkam zeby zobaczyl co moglo sie stac. Jesli nie to przynajmniej czekam na jakies ciekawe pomysly co mozna zrobic zeby to ustrojstwo naprawic. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czy ktoś mi pomoże.

Od jakiegoś czasu nie moge otwożyć zamka pilotem z kluczyka otwieram wszystkie drzwi.

Jaka może być tego przyczyna.

Czekam na odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowo... podepnij pod komputer i zobaczy czy wyskoczy jakiś błąd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności