Skocz do zawartości
wilczak

Jakie głośniki do Passata B5

Rekomendowane odpowiedzi

Kabel głośnikowy kup w pobliskim sklepie elektrycznym. RCA kup 2 pary. Zasilanie do wzmacniacza przynajmniej 16mm2 LGY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówisz więc, że tani kabel wystarczy? Nie powinien być ekranowany? Lub czy nie lepszy byłby ekranowany z aukcji którą podałem? Czy wystarczy tylko izolowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup w elektrycznym nie tani zwykły kabel tylko kabel głośnikowy z miedzi beztlenowej o odpowiedniej grubości/ przekroju (jak zwał tak zwał). I jego podłączasz pomiędzy wzmakiem, a głośnikami lub subem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki kabel powinien być izolowany PVC czy dodatkowo ekranowany? Szukam przewodów na allegro i tak są właśnie w zwykłej izolacji i są ekranowane i wszędzie piszą że to kable do głośników. Oprócz ceny różnią się czymś jeszcze? Dodam, że szukam kabli czysto miedzianych z oznaczeniem OFC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy sam izolowany. Nie każdy pisze w aukcjach ze jest z miedzi ofc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starczy z zapasem. Nawet 2x1.5mm by starczyło na przód, 2.5 na suba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przód tak jak pisze Jankus 2x1,5 wystarcz. Na sub dałbym jednak 2x4mm. 2x2,5 może być za cienki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na suba jeszcze trochę poczekam. Na razie chcę zrobić przód.

Jako, że grubszy przewód nie zaszkodzi chyba kupię 2x2.0mm, taka równowaga między 2.5 a 1.5 ;)

A teraz powiedzcie mi ile (mniej więcej) potrzebuję tych przewodów? Wzmak będzie w bagażniku więc zasilający od aku 5m wystarczy? I kupowac 2x więcej żeby + i - szły z tego samego miejsca?

No i ile od wzmaka do drzwi? 3m na stronę? Lepiej kupić więcej bo łatwiej uciąć niż doklejać ale nie chcę kupić za dużo. No i na którąś stronę trzeba będzie więcej bo wzmak nie będzie po środku bagażnika tylko z któregoś boku.

pytania tak głupie, że aż mi wstyd bo zmierzyć mogę sam ale jeśli Wy już to przerabialiście to dlaczego mam nie skorzystać z Waszego doświadczenia? ;)

 

Dzięki wielkie za dotychczasową pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dostaniesz chyba 2x2 kabla. Masz albo 2x1,5 lub 2x2,5. Co do kabli wzmak->głośnik to na obie strony daj tej samej długości kable. Co do długości to nie pomogę bo nie ciągnąłem wiec nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x2.0 ma Hollywood SC14 - ale nie wg mnie jest za cienki do zasilenia zestawu pasywnego, można, grać będzie.

 

Dlaczego nie warto stosować cienkich ? - polecam na YT cykl Reduktor Szumu - w jednym z odcinków jest to bardzo fajnie wyjaśnione.

 

Zasilanie 5m x1 albo x2 - są dwie szkoły - obie dobre - ja preferuję x2

Głośnikowe - 3m to z tylnych drzwi - z przednich po 5m - albo nadwyżkę schowasz pod kanapę albo wykorzystasz do podłączenia zwrotnicy z głośnikami. pierwszym przypadku proponuję dokupić ze 2m dodatkowo.

Edytowane przez Osiah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę zobaczyć ten zestaw http://olx.pl/oferta/subwoofer-alpine-wzmacniacz-pioneer-kable-komplet-CID5-ID7P8d9.html#c3f2c822b1

Sprzedający zgodził się na 400zł, zobaczymy na miejscu jak to wygląda :).

Czy po ewentualnym zakupie, podłączyć pod ten wzmacniacz dodatkowo przednie fabryczne głośniki, czy zostawić tylko na suba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

dziś podszedłem do wymiany fabrycznych głośników przednich na http://www.helixhifi.com/products/product_details.asp?item_id=142187. Po demontażu tapicerki napotkałem problem, ponieważ nie wiem gdzie mam wpiąć się ze zwrotnicą. Do zestawu mam dołączone redukcje AG 13 http://audiocar.home.pl/FOTO/RAMRAM/450+TW/ZRSAG13/ZRSAG13_resize.JPG, które połączyłem z głośnikiem niskotonowym i złączem do którego podłączony był stary głośnik. Niestety fabryczne tweetery również uległy zniszczeniu i muszę zamontować te dołączone do zestawu.

 

Nie orientuje się w którym miejscu są umieszczone stare zwrotnice. Bardzo proszę o pomoc jutro czeka mnie kolejny dzień walki :)

 

Pozdrawiam S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny tweeter ma "zwrotnice" przylutowane z tyłu.

Sygnał który fabrycznie idzie do woofera podajesz na wejście nowej zwrotnicy a z niej do woofera i do tweetera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli dobrze zrozumiałem to tak naprawdę te redukcje są zbędne i prawidłowe rozwiązanie to:

- podpięcie plusa i minusa do zwrotnicy

- do zwrotnicy podpięcie woofera oraz tweetar zgodnie z oznaczeniami.

 

Stare kostki są do wyrzucenia. Jeżeli dobrze pamiętam to do kostki która teraz jest podpięta do fabrycznego głośnika dochodzą 4 przewody. Które z nich mam podpiąć do zwrotnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadź przejściówkę, przyjrzyj się i wszystko powinno być jasne :)

 

możesz ta przejściówkę*wykorzystać ostatecznie obcinając wsuwki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie za szybką pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok fajnie udało mi się to połączyć, niestety powstał pewien problem nowe tweetery po wyjęciu z obudowy są zbyt duże i niestety obudowa odstaje delikatnie od drzwi. Spotkaliście z czymś podobnym macie jakieś pomysły jak to rozwiązać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciąć w trójkącie kawałek gniazda ori tweetera nożem - użyć kleju na ciepło do mocowania nowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności