Skocz do zawartości
wilczak

Jakie głośniki do Passata B5

Rekomendowane odpowiedzi

Jankus radio kupowałem przede wszystkim dlatego że oryginalne szlag trafił, a chciałem mieć coś lepszego.

Wiedziałem że kupię Alpine, ponieważ od 10 lat mam przyjemność korzystania z radia tej firmy w innym samochodzie i nie ma z nim problemu, jest solidnie wykonane.

Miałem już kupować 185BT ale wolałem poczekać na premierę następcy.

Zależało mi na tym by mieć system głośnomówiący, dobrą łączność bluetooth, usb, aux i dobrą jakość dźwięku niekoniecznie ze wzmacniaczem.

Jeśli miałbym kupować wzmacniacz to co proponujesz?

Ponawiam pytanie. Jakie głośniki do 350zł + fabryczne na tył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabryczne oddałbym komuś za 2 zimne Kasztelany. Jak nie chcesz wiele inwestować w Car Audio, to lepszym rozwiązaniem będzie wygłuszenie drzwi zamiast zmiany fabrycznych głośników. Koszt mniejszy, ale za to pewny efekt.

Głośniki w przedziale do 400zł, jakoś tam zagrają pod samym radiem. Ale bez wygłuszenia i porządnego montażu w dystansie, może być gorzej niż seria. Radzę zacznij etapami. Najpierw wygłusz drzwi. Jak będzie ci mało to możemy pomyśleć nad całkiem porządnym systemem. Bo ta Alpinka ma potencjał.

 

P.S Weź instrukcję i pobaw się korekcją czasową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co jest napisane na stronie Alpine, masz między np. 3-drożną zwrotnicę aktywną i korekcję czasową.

Jankus jak w radyjku jest zwrotnica aktywna i czasówki to juz wszystkie bajery do srtojenia audio czy jeszcze jakieś bajery sie przydają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Procesor. Masz jeszcze dokładniejszą zwrotnicę, możliwość postawienia aktywnego systemu 3-way + SUB, bardziej rozbudowany equalizer, mając jedno wyjście RCA można postawić taki system. Chodź większość korzysta z procesora jako źródło, czyli muzyka idzie w postaci cyfrowej do proca. I dopiero tam jest konwertowana na postać analogową.

Sam fakt posiadania aktywnej zwrotki nie znaczy że można już na przykład odwracać fazę dowolnego głośnika, ustawiać inne cięcia, zbocza czy ściszać/podgłaśniać poszczególne głośniki. Z taką Alpine CDA-9855 widziałem problemy ze znalezieniem opcji ściszenia konkretnego głośnika. Lekarstwo na to to albo procesor albo inne radio. Akurat takie bajery jak wyżej wymienione mój Pionner posiada. Chodzi mi tu tylko o to:

odwracać fazę dowolnego głośnika, ustawiać inne cięcia, zbocza czy ściszać/podgłaśniać poszczególne głośniki.
Edytowane przez Jankus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Weź instrukcję i pobaw się korekcją czasową.

Ok coś pomajsterkuję :)

Powiedzmy że odpuszczę sobie zakup nowych głośników na przód, a wygłuszę drzwi i kupię jakiś używany subwoofer + wzmacniacz.

Przednie fabryczne zostaną.

Jak myślisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie jestem pewien czy to dobry pomysł. Pod samym radiem fabryka może charczeć, trzeszczeć od połowy lub 3/4 skali głośności. Końcówka radia wchodzi w przester, a to jest niezdrowe dla głośników. Po wygłuszeniu poczekałbym z subwooferem. Najpierw porządny wzmacniacz i nowy zestaw na przód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam radio PY-9908 (jestem bardzo zadowolony gra dużo lepiej niż samo ori MFD wg mnie) i od jakiegoś czasu coraz bardziej charczą mi przednie głośniki (prawdopodobnie już zmęczona czasem membrana).

W związku z tym chciałbym je wymienić. Jak już mam rozbierać drzwi to pewnie będę chciał od razu je wygłuszyć, i tu moje pytanie, jaką matą (raczej coś niedrogiego) i czy głośniki http://allegro.pl/hertz-dsk-165-glosniki-vw-golf-4-5-6-passat-b5-b6-i5010576374.html będą dobre, czy coś lepszego można znaleźć w podobnych pieniądzach?

Rozumiem ze polecacie ori ale nowych raczej nie już nie da się kupić za rozsądne pieniądze a używki nie wiadomo jak długo podziałają i nikt nie da na nie gwarancji 2 lata jak na nowe....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maty bitumiczne Bolla po zimie pękają i kruszą się. Lepszy będzie nieco droższy taki bytyl: http://allegro.pl/mata-wygluszajaca-butyl-butylowa-bitumiczna-wawa-i5037781990.html

Hertze mają bardzo głośny i męczący na na dłuższą metę tweeter. Tej wady nie ma podobno excursion sx-6c http://allegro.pl/excursion-sx-6c-glosniki-165mm-koszulka-gratis-i4831424753.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.

Jankus, co powiesz o tych matach: http://allegro.pl/stp-i-silver-mata-wygluszajaca-drzwi-podlogi-butyl-i5057682983.html i mniej więcej ile potrzebowałbym ich na wygłuszenie pary drzwi w B5?

Znalazłem coś takiego sprzedaje się dobrze, opłaca się? http://allegro.pl/wzmacniacz-blaupunkt-ema-460-700w-4-kanalowy-i4809531658.html

Być może będę miał od znajomego subwoofer ale na razie dokładnie wiem wiem jaki.

Gdyby podłączyć wzmacniacz pod przednie głośniki i subwoofer jeśli takowy by się znalazł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz krótko mówiąc do dupy. To że się sprzedaje nie znaczy że jest dobry. Najlepiej kup używany wzmacniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzięki za radę. Czego więc szukać w cenie do 300zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę nawet coś jest :)

Wzmacniacz Rodek najdroższy ale najbardziej zadbamy.

Zastanowię się nad nim ewentualnie ground zero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście dołożyłbym trochę do Rodka. Bardzo fajny wzmacniacz w sam raz na początek zabawy.

 

P.S Zapomniałbym. Mata STP Silver jest jak najbardziej OK. W wielu bardzo porządnych instalacjach ją widziałem.

Edytowane przez Jankus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi co doradzalibyście kupić? Blaupunkt velocity 2ch który podałem kilka postów wyżej czy rodek 4ch który podał tu jeden z kolegów? Na razie mam tylko przód ale myślę nad dobrym subem i nie wiem czy lepiej zainwestowac w 2 wzmachole po jednym na przód i tył czy kupić jeden 4ch i w niedalekiej przyszłości tylko podpiąć pod to suba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rodek da sobie radę bez problemu z napędzeniem przodu i subem w mostku. Tak masz zawsze jeden grat mniej w bagażniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I troszkę mniej kabli po drodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze taki zestaw http://olx.pl/i2/oferta/subwoofer-alpine-wzmacniacz-pioneer-kable-komplet-CID5-ID7P8d9.html#:46c798b60d

Mam blisko więc mógłbym podjechać zobaczyć sprzęt i się dogadac.

Pytanie, czy się opłaca?

Zależy mi na tym żeby grało w miarę przyzwoicie, nie ooczekuję fajerwerków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno dać radę. Ale ten subwoofer? 12" i do tego bas reflex? Będzie pewnie mulił. Przesłuchaj i oceń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem wzmacniacz :)

padło na RODEKa, spodziewam się go najdalej w środę :)

Teraz mam kolejne pytanie- jakie kable są mi potrzebne żeby wszystko połączyć?

Przeczytałem FAQ Bartosza Nazara ale chyba nie jestem pewny na 100% czego potrzebuję dlatego proszę o pomoc. Kable RCA, do głośników, wzmacniacza..... Dużo tego....

Kable do głośników znalazłem takie

http://allegro.pl/przewod-kabel-glosnikowy-profesjonalny-ofc-2-x-2-5-i5012621582.html

Ale nie wiem czy są dobre, może są lepsze bądź podobne w lepszej cenie. No i ile ich?

Jakie kable RCA? Ile ich?

Ogólnie prosiłbym o sugestie wszelkich kabli i przewodów jakie będą mi potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności