Skocz do zawartości
spyty

Migajaca czerwona kontrolka oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po wymianie kółek zębatych. Przebieg prawie 235 tyś. Ołówek też nowy. Gniazdo szczęśliwie jest ok.

A jaki stan "ołówka"? to jest kolejny dowód na to, że wiele passków ma sporo zaniżony przebieg...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za mala oplata moge sprawdzic ostatni przebieg na serwisie w aso.chetnych z vin na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jaki stan "ołówka"?

 

Już widziałeś jego zdjęcia, tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.przesyłam zdjęcie jak powinno wyglądać gniazdo w wałku wyrównoważającym oraz zdjęcie przed regeneracają-(w takich gniazdach umieszczacie nowe zabieraki)-przypadek z dnia dzisiejszego-samochód zrobił na nowym zabieraku 2,5 tyś km

DSCN4167.JPG

DSCN3763.jpg

Edytowane przez FUTURUM serwis pomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.przesyłam zdjęcie jak wygląda gniazdo

Kolego, a możesz podać jakie przebiegi mają passki na liczniku, które do Ciebie przyjeżdżają na regenerację gniazda...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnie.najmniejszy przebieg auta to 160 tyś(ale wątpię w oryginalność przebiegu) ale większość to auta z przebiegami ok 220-240 tyś km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do Michał2008

 

tak na marginesie-auto nie dojechałoby na regenerację-brak smarowania.Ludzie stawiają(zaciągają)samochody do warsztatów a tam po wyciągnięciu modułu i wyciągnięciu wałka wyrównoważającego wysyłają do naprawy.Znam kilka przypadków gdzie mobilki kupowali nowe moduły

(za 4400zł) a stare chcieli sprzedać(opisywali ze z rozwalonego auta)...mamy chyba swoje rozumy prawda....??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów,

ostatnio zapaliła mi się kilkukrotnie kontrolka ciśnienia oleju na czerwono (na łukach drogi lub zakrętach) i po chwili znikła. Ale mając już doświadczenie z zabierakiem w pompie oleju bardzo mnie to niepokoi. Zaznaczam, że całkiem niedawno miałem wymieniany zabierak i regenerowane gniazdo, ale wtedy to kontrolka zapaliła się na czerwono i tak już zostało. Jak ktoś ma już jakieś doświadczenie odnośnie takich objawów to proszę o odpowiedź, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź poziom oleju i stan pompy jeśli będą ok to czujnik do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stan oleju jest ok tak jak pisałem niedawno wymieniałem, a co do pompy to jak ją sprawdzić? a gdyby padł czujnik to mogłyby być takie objawy? czy po pdłączeniu VAGa pokaże uszkodzony czójnik ciśnienia oleju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jeśli podepniesz powinien błąd czujnika wyskoczyć a pompę sprawdzasz manometrem wkręcanym w miejsce czujnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok podjade do mechanika to go sprawdze, dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u kogo regenerowałeś to gniazdo?? czasami sam zabierak nie był wymieniony??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się tu podniecamy zabierakiem, gniazdem w wałku a tymczasem kolega w A4 2006r przebieg 230kkm doznał końca życia walka rozrządu.

Dziura jak lej po bombie w szklance, po ponad 2mm szczytów brakuje.

Koszt szklanek około 50pln sztuka, koszt wałka a muszę wspomnieć że jedynie w oryginale to 2600pln.

Jest fajnie? pewnie że jest, pasuje wałek od 1,9 :D a kosztuje 600pln.

Silnik zrobiony ale co dalej, co następne?

Tak odpowiedz sama ciśnie się na usta sprzedać nie jeździć.

 

Pół dnia zeszło nam na wymianie ale akcja zakończona pełnym sukcesem.

Nasuwa się jedynie myśl: kiedy u mnie?

Edytowane przez api13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów

czy mógby mi ktoś jednoznacznie odpowiedzieć czy passat '07 motor BKP VIN wvwzzz3cz7e028626 posiada pompę olejową napdzaną łańcuszkiem czy kołami zębatymi. Samochód stoi właśnie u mechanika z powodów opisanych w wątku i mechanik twierdzi że jest łańcuszek choć z informacjii na forum wynikać powinno co innego.

Edytowane przez marksoft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
posiada pompę olejową napdzaną łańcuszkiem czy kołami zębatymi.

Koła zębate...

 

P.S. popraw swój opis, w 07 nie było jeszcze CR tylko PD :bleble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy w takim razie jest gdzieś w module wałków balansujących lub w pobliżu jakiś inny łańcuszek z napinaczem, bo mechanik z uporem maniaka twierdzi że takowy jest do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KOLEDZY.PILNUJCIE ZAWLECZEK OD ZABEZPIECZENIA ZABIERAKA PRZED WYSUNIĘCIEM Z POMPY OLEJOWEJ- DOTYCZY TYCH KTÓRZY KORZYSTAJĄ Z REGENERACJI WAŁKA I PRZESYŁAJĄ CAŁE MODUŁY...

 

kolejny raz osoba wysyłająca moduł do naprawy zdziwiona była brakiem zawleczki(nie wiem czy to jest nieuwaga mechanika który naprawia Wam auto czy Wasza...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności