Skocz do zawartości
spyty

Migajaca czerwona kontrolka oleju

Rekomendowane odpowiedzi

witam. trasa z koszalina do krakowa przed Lodzia zaczela migac czerwona kontrolka oleju i oczywiscie gong,samochod odpala zadnych stukow moc tez bez zmian.prosze o jakas pomoc moze ktos ma jakiegos zaufanego mechanika na tej trasie.dodam ze olej ma stan.

Edytowane przez spyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może czujnik nawala od temperatury oleju i sygnalizuje ze coś jest nie tak? ( kiedys w Oplu tak mialem ze jak grzalem na trasie to wyskoczyla kontrolka oleju troche postoju i pojechalem dalej a czujnik okazal sie dobry jak i stan oleju )

Spróbuj schłodzić silnik gdzieś na postoju i póżniej odpalić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy moze to byc pompa oleju,czujniki niby sprawdzone na serwisie skody i podobno sa dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje ci zadzwonic do jakiegokolwiek serwisu VW i powiedziec co sie dzieje bo takie stwierdzenie ze niby i podobno byly sprawdzane dla mnie sa malo wiarygodne.

Podpiac go pod komputer i wszystkiego sie dowiesz bo mechanik do czujnika niewejdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spyty - proponował bym ci sprawdzić alternator i połaczenia elektryczne

poniewaz jest to tak sprytnie zrobione ze miga kontrolka od oleju a często jest to związane z ładowaniem akumulatora... pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byl podlaczony pod komputer stwierdzili ze brak cisnienia w skodzie

 

---------- Post added at 16:00 ---------- Previous post was at 15:58 ----------

 

oczywiscie salonie skody byl podlaczony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zaczela migac czerwona kontrolka oleju i oczywiscie gong,samochod odpala zadnych stukow moc tez bez zmian.
więc nie rozumiem ?????

jeżeli by było brak ciśnienia to już by sie silnik zatarł ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglada to tak ze na wolnych obrotach do1200obr jest cisza a powyzej gong i miganie kontrolki.teraz auto wraca na lawecie.poniedzialek zaczynamy dzialac,zdam relacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zbytnio nie ufał diagnozie postawionej przez serwis. Lepiej znajdź dobrego mechanika.

Tak z ciekawości jakie masz oznaczenie silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BKP, a co masz na mysli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczela migac czerwona kontrolka oleju i oczywiscie gong,samochod odpala zadnych stukow moc tez bez zmian - nadal obstawiam,że to usterka elektryczna a nie mechaniczna.Spyty czekam na twoją relacje...

 

---------- Post added at 21:30 ---------- Previous post was at 21:28 ----------

 

zaczela migac czerwona kontrolka oleju i oczywiscie gong,samochod odpala zadnych stukow moc tez bez zmian
- - nadal obstawiam,że to usterka elektryczna a nie mechaniczna.Spyty czekam na twoją relacje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem o jakis problemach z mechanizmem napedu pompy oleju. Chodzilo o jakis waleczek ,ktory napedzal pompe. Ponoc sie zacieral i po pewnym czasie pompa nie podawala cisnienia, a na bagnecie oczywiscie byl stan ok.

Moze u Ciebie wystapily pierwsze objawy tej usterki i pompa raz podaje raz nie w zaleznosci jak sie waleczek ustawi. Moze dlatego jeszce nie zatarles motoru.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzie bolalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety walnęła pompa oleju a co za tym idzie turbosprężarka. Jak napisał Rosiel "będzie bolało".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz jasne naped pompy, moze ktos ma cos takiego silnik BKP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słynna wada konstrukcyjna, od 2006r napęd łańcuszkiem zamienono na koła zębate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem czy była jakaś akcja serwisowa związana z pompą oleju. Przy jakim przebiegu kolego spyty nastąpiła awaria. Pytam ponieważ również posiadam silnik BKP i przebieg 150000 tys. Do tej pory wymieniałem koło dwumasowe i pompę paliwa i chciałbym bardzo żeby na tym się skończyło. Awarie pompy paliwa i koła dwumasowego występują we wszystkich wersjach silnika b6 tdi. Co do pompy oleju nie jestem pewien. Wiesz już jaki będzie koszt naprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koszt czesci w serwisie 4500zl.moze ktos ma taniej?przebieg 260tkm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem problem z tym łącznikiem co napędza pompę. Cały profil starł się na okrągło.

Ten patyk kosztuje w serwisie 15 zł, cała pompa olejowa 750 zł. Dwa pompotwryski też wymieniałem, również pompę paliwa. Naprawdę to kretyństwo robić tak mały i delikatny element. Mój silnik to BKP i przebieg 150 tysięcy.

 

Ta awaria kosztowała mnie również turbinę - zregenerowana jak nowa, na gwarancji kosztuje 1000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko tylko nie BKP.moje wymiany to:dwa pompowtryski,dwie piasty,naped pompy wodzik i pompa oleju wszystkie tuleje zawieszenia. wniosek dziadostwo.milem B5 kupilem mial 300tkm sprzedalem mial ponad 450tkm i kompletnie zero awarii.A jeszcze malo to wlasnie rozrusznik chyba siada,ale co tam taki rozrusznik.To juz chyba koniec mojej przyjazni polsko -niemieckiej.czegos jeszcze mi brakowalo turbina do regeneracji

Edytowane przez spyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności