Skocz do zawartości
spyty

Migajaca czerwona kontrolka oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Mam passata z 2005 roku, 140 KM.

Wgrałem ostatnio program i mam 170 KM.

Jakieś 2 tygodnie po wgraniu nowego programu , rano ruszając spod bloku pojawiła się kontrolka Oil Pressure visit workshop. Przejechałem jeszcze kawałek i wyłączyłem auto. Po sholowaniu do serwisu stwierdzili uszkodzenie turbiny. Wymienili na regenerowaną, do tego wymienili rozrząd i wszystkie filtry oraz olej. Auto odebrałem w ostatni czwartek. Dziś wybrałem się w trase i po chwili na autostradzie znów ten sam komunikat o ciśnieniu oleju. Auto wróciło do warsztatu. Znów turbina.

Wiem ze to nie temat o tym, ale kolego temat chipowania 140 na 170 Ps jest znany na forum . Wystarczy docztac. Generalnie "podkrecanie" tego silnika na 170 jest NIEPOLECANE. Jak juz ktos sie uprze to zalecana jest przy tym wymiana turbo, chlodnicy oleju , pompy oleju i chyba polosi napedowych jak sie nie myle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

turbojajko.

mam trzech znajomych co użytkują audi b7.wgrali program za 900 zł i mają 170 koni.jak dotąd nic nie musieli wymieniać-jeden jeździ już ponad pół roku.a 30 koni to na ten samochód dużo-czuć różnicę.

 

ps. w tym wątku rozmawiamy o braku ciśnienia oleju oraz jego wyleczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tomek, jaki i jakiej twardości materiał wstawiasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego - na tym cała tajemnica regeneracji..a twardość podam w najbliższym czasie(solidny materiał).pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robisz go po średnicy czy kształtowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapewne wiesz jak pracuje elektrodrążarka-jest kształt na odpowiedni wymiar(czyli głębokość,szerokość oraz zachowane kąty sześciokąta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy administrator mogby laskawie zareagowac koega mysli ze tu jest forum reklamowe a od tego to allegro jest chyba

owszem mozna sie zareklamowac ale zeby codziennie rano walic posta i to nieraz pustego aby temat utrzymywal sie u gory na pierwszej stronie to juz przesada !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mój pasek ma przejechane 230 tyś km, czy mam się przejmować tym wałeczkiem pompy.

Ciekaw jestem od czego zależy zużycie tego wałka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sylwek ja nie jestem mechanikiem ale z własnego doświadczenia - jak Ci się zapali kontrolka od oleju i wyskoczy komunikat aby wyłączyć silnik zrób to natychmiast. Scholuj auto do serwisu i niech wyciągną moduł (w nim jest m. in. pompa oleju). To jest ponoć notoryczny problem w tych modelach.

 

Wczoraj założyłem zregenerowany wałek przez Tomka. Na razie jest ok.

Może i robi reklamę ale nam się też opłaca, bo jak bym miał wydać za moduł 4200 zł to nie wiem czy by mnie było stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Bartek z Wrocławia. Cieszę się ze możesz jeździć już swoim samochodem.

 

Co do poldeczek1

 

obyś nie musiał do mnie dzwonić-bo odpowiem brzydko" jedź do serwisu"

od tego jest forum aby pomagać 4200 a 800 jest różnicą zgadza się??

czy się mylę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do poldeczek1

 

obyś nie musiał do mnie dzwonić-bo odpowiem brzydko" jedź do serwisu"

 

Mam dzikie wrażenie iż ww osoba jest wyjątkowa.

 

A czy wie ktoś w jakich silnikach i kiedy wyeliminowali prblemy smarowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w/w osoba czyli ja??

 

 

Nie, może mało precyzyjnie się wyraziłem ale niejaki poldeczek1 jest "debeściak" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do poldeczek1

 

obyś nie musiał do mnie dzwonić-bo odpowiem brzydko" jedź do serwisu"

od tego jest forum aby pomagać 4200 a 800 jest różnicą zgadza się??

czy się mylę??

Ok Tomaszu z rumi

Czy pomagasz innym czy sobie okaze sie pewnie dopiero po jakims czasie

zeby tylko nie okazalo sie ze pacujesz w "PKS" i fuszki robsz na firmowym sprzecie a material z ktorego jest to wykonane dlugo nie wytrzyma

ale nie zycze nikomu - obym sie mylil

Chodzi mi o to iz podbijasz posty

wchodze na forum widze nowy post w temacie wchodze dalej a tam albo twoj numer albo pusty poscik- a nic nowego np na temat materialu ktorego uzywasz do regeneracji jego twardosci w porownaniu z orginałem itp

Odnioslem wrażenie iz próbujesz sprzedac jak najwiecej szuk w jak najkrutszym czasie a potem znikniesz jak pojawią sie pierwsze problemy (oby tak nie było)

 

A co do "Pawcia z Jeleniej Gory" to musze ci przyznać masz czuja, moze zacznij grac w totolotka !!! pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poldeczek1

 

Szkoda mi Ciebie, Twoja zazdrość nie zna granic!!!!

"pks"-śmiech

 

Ludzie smigają już ponad rok czasu i nic sie nie dzieje-nikt do mnie nie zadzwonił że coś się stało.

 

Odnośnie materiału-nigdy się nie dowiesz jak ja to robię,bo zapewne będziesz chciał wygryźć mnie z branży

 

Co do totolotka-jak chcesz to sam zagraj-może w Zakopcu nie będziesz woził ludzi furmanką na Morskie Oko(biedne,zdyszane konie)....

 

MIŁEGO DNIA

 

---------- Post added at 10:36 ---------- Previous post was at 10:34 ----------

 

Jeszcze jedno poldeczek1

 

regeneracja wałków wyrównoważajacych-koszt 800zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jak chcecie sobie wytykać kto co lepiej robi to piszcie na PW bo robicie Off topa i skończy się to banem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wymianie kółek zębatych. Przebieg prawie 235 tyś. Ołówek też nowy. Gniazdo szczęśliwie jest ok.

kĂł?ko z?bate 1.JPG

kĂł?ko z?bate 2.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności