Skocz do zawartości
sergiusz-

Pytanie o komputer w B5

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm ale przeciez nie da sie wsadzić licznika z can do auta bez can... nie wiem dziwne to wszystko :) Teoretczynie nie powinien mieć licznika obrotów diody od świecy i wskaznika oleju... o chwilowym spalaniu nie wspomne...

 

dziwne jest tez to ze patrzac w etce dla mojego modelu ( przymierzam sie do wymiany licznika ) znalazłem tylko te z xxx920xxx czyli znaczyło by to ze moj komp wspomaga magistrale can... a kazdy mi pisze ze nie ma takiej opcji.. nie wiem co jest grane..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MrWho - przeleciałem całą Et.. i wiesz Co? coś mi wpadło do oka. :shock:

 

:?: Dowiedziałem się również takiej informacji - na przełomie 99-00

Wprowadzone zostały nowe oznaczenia niektórych części zamiennych.

nic niby dziwnego lifting B5/3BG?

 

Wpisz u siebie 3BO 920 822 A - podawany jest on jako zamiennik

bo katalogu nie występuje przypisany do odpowiedniego modelu z oznaczeniem wersji silnikowej. - na dobrą sprawę to mół by chodzić i w moim pasku.

 

:!: Cała tajemnica pewnie kryje się w wiązce przewodów - tam trzeba będzie

uważniej się przyjżeć.

Zastanawiam się? czy przełącznik (ze sterowaniem do deski) nie ma oddzeilnego cienkiego

kabelka który podpięty jest nie przy kostkach w obudowie kierownicy - tylko leci

pod deske.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wpiszesz ten nr co on podał to etka nie znajduje nic :| Ale mozna go recznie znaleść... odziwo pobiegaj po katalogu... i bedziesz miał liczniki zarowno z szyna 919 jak i 920... tylko z tego co tu widze to do tych 920 to automaty... moim zdaniem ktoś wsadził licznik z automatu ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mol8

wydaje mi sie ze nie jest to licznik od automata.bo mam paska w automacie z konca 98 2,5tdi licznik jest inny niz u sergiusza ,na srodku poakzuje polozenie od dzwigni zmiany biegow,dane z kompa srednie spalanie srednia predkosc ,temp itp pokazuje w malym okienku na obrotomierzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mol 8 bo ty masz kompa najmniejszego...

 

Marek moglbyś napisac jak to jest z tą linią CANBUSE??? Bo ja szukam dobre kilka tygodniu licznika do mojego i znalazłem w tym czasie tylko jeden :) Ale cena 260 euro mnie otstraszyła nie upadłem jeszcze na głowe żeby wsadzić u siebie kompa za 1300zł :| Za ta cene to w aso mozna kupic :| ale czy przypadkiem jak tutaj nie da sie wsadzic licznika z canbusem?? Dziwi mnie tez troszke ze chyba wszystkie tdi juz byly z canem... dziwne to wszystko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chcem mieć duzego kompa.. ale licznik z can'em łatwiej by było dorwać... fenomenem jest to że brak liczników do disla z serji 919... czyżby wszystkie deski w dislu były znaczone od poczatku nr 920 mimo to zę nie maja can'a ??

 

moge sprawdzić jaka mam wiazke... o ile byś to sprawdził... ja to juz kompletnie zbaraniałem jak to z tym jest :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość amator

Witam. Nadmieniam, że jestem laikiem w temacie. Mam Passata 1.9 TDI 110 KM chyba comfortline (klimatronic, central, 4Xelektr. szyby, abs, 4xair bag,welur, elektr. lusterka, schowek klima)ale własnie nie mam komputera wyświetlajacego takie dane jak spalanie itp. DZIWNE.Moje pytanie jest takie. Czy można zamontować taki komputer, czy dużo z tym roboty i jak duże jest to koszt . Codzi mi głównie o to spalanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wiązce do kompa są poprzylepiane naklejki z oznaczeniami, a w etce trzeba trzeba sobie sprawdzić - w schematach elektrycznych masz rozrysowaną całą wiązkę - trzeba sobie nałożyć nową wiązkę na starą dopasować do tego mowy komputer. :D:D:D - Miłej Zabawy

 

;) Wymina całej Magistrali na magistralę CANowską i do tego nowy komputer i nowe zegary - nowe czujniki, wprowadzanie nowych map dla wszystkich urządzeń sterujących i danych do komputera :?: Mnie by się ni chciało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i dorwałem liczniczek :D 3B disel zielone podświetlenie... bec can'a niestety automat :/ ale chyba to tez nie przeszkadza... nr 3B0 919 890 B ( chyba brakuje X'a na końcu.. ) Własnie wysłałem nr do fachowca zobaczymy co odpisze :) Potrzebny jest tylko wsad od benzyny i lecimy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fokus

U mnie na duzym komputerku nic sie nie pali w czasie jazdy. Zapaliła sie tylko kontrolka rezerwy i płynu do spryskiwaczy. Kolega pokazał fotke i na niej duzy komputer cos wyślwietla - u mnie ciemno !! Tak ma być ???

 

Podłaczam fotkę słabej jakości bo telefonem i to naturalne zę duzy wyświetlacz nic nie pokazuje ??

 

[ Dodano: Sob Lut 18, 2006 00:32 ]

Dodałem foto liczników. Tez macie pusto na duzym wyświetlaczu ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AIRWOLF

a ja mam inne pytanie, tzn. czy mozna założyc komputer z jakeigos innego bo mam B5 ale bez a fajnie byłoby miec komputer ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kiler

mam problem z kompem moge sprawdzic spalanie i te inne ale nic mi sie nie wyswietla na srodkowym ekranie konsoli oprócz kontrolek zero podswietlania czy to normalne ?? prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalne - bo masz auto z '97 :ok: Tam - oprócz kontrolek, to żadnych komunikatów nie zobaczysz :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kiler

Dzieki bardzo a mozna to jakos zmienic czy jak a mam autko z grudnia 97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby można, ale trzeba licznik na pewno zmienić i coś jeszcze - ale co - to nie wiem :wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KUpiłem pare dni temu passata b5 1.9 TDi i w wyposazeniu mial wpisane komputer siadlem przejechalem sie autem i ok akurat pokazywał chwilowe spalanie i nie zwrocilem uwagi ze na przelaczniku zespolonym nie ma guzikow do obsługi kompa (bylem pewny ze beda jak pokazywalo spalanie).Wczoraj zapaliła mi sie kontrolka od dolania oleju zólta czyli wychodzi na to ze komputer jest ale jak nim sterowac .Czy moglo byc tak ze poprzedni wlascicel kupil nowy zespolony tylko w wersji bez kompa .

Czy poprostu moj passat ma jakas okrojona wersje i nie ma reszty funkcji .Prosze o pomoc bo nie wiem co z tym zrobic czy podjechac do ASO i tam zapytac??

ja ruwnież posiadam paska z 2001 roku 1.9 tdi 101km wersja comfortline,i ruwnież mam problem z komputerem pokładowym wszystkie przyciski działajom tylko czasami nic na wyświetlaczu nie widać pojawiajom się paski i koniec brak widoczności na jakiekolwiek wartości może wie ktoś jak ten problem usunąć byłem w serwisie chcieli odrazu wymieniać całe zegary jednagże koszt takiej wymiany to około 3500 zł może jest sposób aby to naprawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja ruwnież posiadam paska z 2001 roku 1.9 tdi 101km wersja comfortline,i ruwnież mam problem z komputerem pokładowym wszystkie przyciski działajom tylko czasami nic na wyświetlaczu nie widać pojawiajom się paski i koniec brak widoczności na jakiekolwiek wartości może wie ktoś jak ten problem usunąć byłem w serwisie chcieli odrazu wymieniać całe zegary jednagże koszt takiej wymiany to około 3500 zł może jest sposób aby to naprawić

 

Boże widzisz i nie grzmisz... pierwszy post i tyle błędów :wstyd::wstyd::wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mościPaździoch

witam . wczoraj jadąc autem ( B5 3BG ) zauważyłem ciemność w MFA , działał i nie wiadomo kiedy zdechł . żadnych objawów wcześniej typu linie pionowe , poziome , mrygania ... :/ było i nie ma !

jakiś pomysł drodzy koledzy ?!? coś sie wypieło? podpięcie Vaga coś wykaże ?

Edytowane przez mo?ciPa?dzioch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam . wczoraj jadąc autem ( B5 3BG ) zauważyłem ciemność w MFA , działał i nie wiadomo kiedy zdechł . żadnych objawów wcześniej typu linie pionowe , poziome , mrygania ... :/ było i nie ma !

jakiś pomysł drodzy koledzy ?!? coś sie wypieło? podpięcie Vaga coś wykaże ?

Pod Vag-a i test licznika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam podobny problem, pasek z1999 r zegary niebieskie, i na wyświetlaczu tam gdzie godzina w obrotomierzu mam napisane MFA1 mniemam że jest to zestaw z kilkoma funkcjami czyli dane 1 i dane 2 (1 liczy do momentu skasowania a 2 liczy od zgaszenia auta na dluzszy czas) mniejsza o to, nie miałem w manetce od wycieraczek sterowana MFA więc kupiłem taką i na szczęście nie założyłem ale sprawdziłem tylko podpinając wtyczki że MFA nie steruje bo wtyczka od niego ma mieć 5 kabelków a wtyczka od zegarów ma 2. Można wymienić tę wiązkę czy trza przerabiać itp??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności